
Babel – darmowy i otwarty transpilator JavaScript, którego głównym celem jest konwersja ECMAScript 2015+ (ES6+) na kod zgodny z ES5, czyli ze starszymi przeglądarkami internetowymi. Tym samym Babel jest narzędziem umożliwiającym korzystanie z najnowszych funkcji języka JavaScript zanim zostaną one wszędzie zaimplementowane).

CKAN – system zarządzania danymi nakierowany na specyfikę organizacji publicznych. Pozwala on udostępnienie i prezentację danych w otwarty sposób. Jest to możliwe dzięki wzbogaceniu każdego ze zbiorów danych w metadane. Dzięki temu CKAN tworzy wartościowe, łatwe do przeszukiwania źródła danych.

ClamWin Free Antivirus – program antywirusowy działający pod systemami Windows. Tworzony jako wolne oprogramowanie i rozprowadzany na licencji GPL. Jest on odpowiednikiem programu ClamAV działającego pod systemami uniksowymi, wykorzystuje jego mechanizm wyszukiwania i rozpoznawania wirusów, korzysta z jego bazy danych wirusów i stanowi graficzny interfejs użytkownika do ClamAV.

F-Droid – repozytorium aplikacji dla systemu operacyjnego Android. Działa na podobnej zasadzie do Google Play, ale zawiera jedynie wolne i otwarte oprogramowanie. Aplikacje mogą być instalowane oraz wyszukiwane na stronie projektu lub bezpośrednio z aplikacji klienckiej.

GNUStep – projekt wolnego oprogramowania, którego celem jest stworzenie otwartej implementacji specyfikacji OpenStep emulującej środowisko graficzne systemu operacyjnego NeXTStep dla systemu GNU/Linux.

Wysokoorbitalne Działo Jonowe – narzędzie open-source służące do przeprowadzania internetowych testów stresowych i ataków DoS. HOIC został napisany w BASIC i zaprojektowany do przeprowadzania ataków na maksymalnie 256 adresów URL w tym samym czasie. Został stworzony w celu zastąpienia Niskoorbitalnego Działa Jonowego (LOIC). Doradztwo bezpieczeństwa dla HOIC zostało opublikowane przez Prolexic Technologies w lutym 2012 r.

LAMP – zestaw oprogramowania open source stanowiący popularną platformę serwerową dynamicznych stron WWW:Linux Apache MariaDB / MySQL Perl, PHP, ew. Python, Primate

Newton Game Dynamics – silnik fizyki symulujący wykrywanie kolizji i brył sztywnych w grach komputerowych, aplikacjach oraz symulacjach fizycznych. Został wykorzystany między innymi w grach Amnesia: Mroczny obłęd, Amnesia: A Machine for Pigs oraz w silniku gry HPL Engine.

Odoo – system ERP/CRM.

OpenStack – oprogramowanie z dziedziny chmur obliczeniowych w modelu Infrastructure as a Service (IaaS) rozwijane przez Rackspace Cloud oraz NASA. Wśród firm rozwijających technologię OpenStack są m.in.: AT&T, Ericsson, Huawei, Intel, Canonical, Cisco, Dell, IBM, HP, Fujistu. OpenStack posiada API zgodne z Amazon EC2.

Otter Browser – otwartoźródłowa przeglądarka internetowa, której celem jest odtworzenie funkcjonalności i interfejsu użytkownika starych wersji Opery (12.x), korzystając ze środowiska Qt. Hasło przewodnie projektu brzmi Controlled by the user, not vice versa, co oznacza "Kontrolowana przez użytkownika, nie na odwrót", co nawiązuje do możliwości personalizacji przeglądarki. Otter Browser jest udostępniony na licencji GPL v3.

Phabricator – zestaw przeglądarkowych narzędzi programistycznych do pracy grupowej.

Puppet – menadżer konfiguracji serwerów. Tworzony przez firmę Puppet od 2005, którą założył Luke Kanies. Jest rozwijany jako wolne oprogramowanie na licencji Apache, a przed wersją 2.7.0 na licencji GNU GPL.

Quite Universal Circuit Simulator (Qucs) to darmowe oprogramowanie do symulacji układów elektronicznych wydane na licencji GPL. Daje on możliwość skonfigurowania obwodu z graficznym interfejsem użytkownika i symulacji zachowania obwodu przy mocnym sygnale, słabym sygnale i zakłóceniach. Symulacje cyfrowe są obsługiwane poprzez VHDL i / lub Verilog.

Raspberry Pi OS – dystrybucja Linuksa oparta na Debianie, przystosowana do pracy z minikomputerami Raspberry Pi. Został stworzony przez Mike'a Thompsona i Petera Greena, rozwijany jest przez małą grupę deweloperów. Został uznany przez Fundację Raspberry Pi za podstawowy system dla Raspberry Pi.