
Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego (GSB) – szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym biegnący od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.

Szlak Chasydzki to projekt zorganizowany przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, którego celem jest stworzenie międzynarodowego szlaku turystycznego, wykorzystującego dziedzictwo kultury i religii żydowskiej. Organizacja szlaku rozpoczęta została w roku 2006 i w pierwszym etapie przewidziano nawiązanie współpracy z lokalnymi samorządami na terenie Polski południowo-wschodniej i Ukrainy. W przyszłości przewidziane jest rozszerzenie szlaku na teren Słowacji, Węgier i Rumunii.

Czerwony Szlak Przemysko-Sanocki – szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym biegnący od Przemyśla do Sanoka, przebiegający przez Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie. Całkowity ciągły czas przejścia szlaku to 19 godzin.

Karpacko-Galicyjski Szlak Naftowy – szlak będący początkiem odcinku transgranicznego szlaku naftowego biegnącego od Gorlic poprzez Jasło, Krosno, Sanok i Ustrzyki Dolne na teren Ukrainy – do Borysławia, Drohobycza oraz Lwowa.
Szlak Karpia – turystyczny szlak kulinarny przebiegający przez teren sześciu polskich województw.

Niebieski szlak turystyczny biegnący z Białej będącej dzielnicą Rzeszowa do Grybowa, zwany czasem szlakiem granicznym, jest drugim pod względem długości pieszym szlakiem turystycznym w polskich górach. Prowadzi przez: Pogórze Dynowskie, Pogórze Przemyskie, Góry Sanocko-Turczańskie, Bieszczady Zachodnie oraz Beskid Niski. Na obszarze dwóch ostatnich z wyżej wymienionych pasm na długich odcinkach przebiega wzdłuż granicy polsko-słowackiej, a pomiędzy Wielką Rawką i Krzemieńcem w Bieszczadach – również polsko-ukraińskiej, jednak nie wykracza poza terytorium Polski. Najwyżej położone miejsce na trasie znajduje się pod wierzchołkiem Krzemienia.

Szlak Podkarpackiego Jadła i Wina – turystyczny szlak kulinarny przebiegający przez teren województwa podkarpackiego.

Szlak im. św. Brata Alberta jest pieszym i rowerowym szlakiem turystycznym, znakowanym kolorem zielonym , prowadzącym przez Roztocze Wschodnie z Narola przez Wielki Dział (Roztocze) i Werchratę do Horyńca-Zdroju. Jego całkowita długość wynosi 47 km.

Szlak „Śladami dobrego wojaka Szwejka” – międzynarodowy szlak turystyczny pieszy i rowerowy. Prowadzi z Czech przez Austrię, Węgry, Słowację, Polskę, na Ukrainę po miejscach opisanych przez Jaroslava Haška na kartach powieści Przygody dobrego wojaka Szwejka.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo − szlak rowerowy prowadzący przez pięć województw we wschodniej Polsce, tj. województwo lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie.