
Drawieński Park Narodowy – jeden z 23 polskich parków narodowych, położony jest na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Jezioro Czarne – jezioro leżące w Drawieńskim Parku Narodowym, koło jeziora Ostrowiec w województwie lubuskim, powiecie strzelecko-drezdeneckim, gminie Dobiegniew.
Drawa – rzeka w północno-zachodniej Polsce o długości 185,9 km i powierzchni zlewni 3296,4 km².

Drawno – miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Drawno.
Głusko – osada w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Dobiegniew. Siedziba sołectwa .Osada liczy ok. 210 mieszkańców, a całe sołectwo – ok. 340 mieszkańców.
Kanał Głuchy – kanał irygacyjny, zlokalizowany w większości na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, w pobliżu Głuska. Część poza parkiem narodowym znajduje się w jego eksklawie wokół Głuska.

Kolej wąskotorowa Dąbrowa – Krępa Krajeńska – nieistniejąca wąskotorowa kolej leśna funkcjonująca dawniej na terenie Puszczy Drawskiej.
Ostrowite – osada w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Dobiegniew na obrzeżu Drawieńskiego Parku Narodowego.

Płociczna – rzeka, lewy dopływ Drawy o długości 48,05 km i powierzchni zlewni 446,87 km².
Ruiny kościoła w Ostrowitem – ruiny kościoła znajdujące się w Ostrowitem, na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Świątynia należała dawniej do parafii w Dobiegniewie.

Sitno – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w gminie Tuczno, leżące na Równinie Drawskiej.