Góra Arctowskiego (Svalbard)W
Góra Arctowskiego (Svalbard)

Góra Arctowskiego - góra na Spitsbergenie o wysokości 973 m n.p.m. Leży na południe od Sassenfjorden. Nazwę nadał w 1920 roku szwedzki podróżnik Gerard de Geer na cześć polskiego polarnika Henryka Arctowskiego.

Góra BernadzikiewiczaW
Góra Bernadzikiewicza

Góra Bernadzikiewicza - góra na Spitsbergenie, we wschodniej części pasma Gór Piłsudskiego, o wysokości 751 m n.p.m. Nazwana na cześć Stefana Bernadzikiewicza, kierownika polskiej ekspedycji na Spitsbergen w 1934 roku. Nazwę nadał w 1953 roku Norweski Instytut Polarny.

Belweder (Svalbard)W
Belweder (Svalbard)

Belweder - góra na Spitsbergenie, w zachodniej części pasma Gór Piłsudskiego, o wysokości 881 m n.p.m. Nazwana przez uczestników polskiej ekspedycji naukowej w 1934 roku w nawiązaniu do budynku Belwederu w Warszawie - ówczesnego symbolu miasta.

Góra Curie-SkłodowskiejW
Góra Curie-Skłodowskiej

Góra Curie-Skłodowskiej – góra na Spitsbergenie, o wysokości 895 m n.p.m., na południowy wschód od Lodowca Polaków. Nazwana w 1934 roku na cześć akurat zmarłej Marii Skłodowskiej-Curie.

Góra NewtonaW
Góra Newtona

Góra Newtona – szczyt (nunatak) we wschodniej części wyspy Spitsbergen. Jest to najwyższy szczyt Svalbardu, terytorium zależnego Norwegii.

Góra JahnaW
Góra Jahna

Góra Jahna – góra na Spitsbergenie o wysokości 635 m n.p.m. Leży na północnym brzegu fiordu Hornsund ponad doliną Bratteggdalen. Nazwana na cześć polskiego polarnika i glacjologa Alfreda Jahna.

Góra KopernikaW
Góra Kopernika

Góra Kopernika - góra na Spitsbergenie, o wysokości 1035 m n.p.m., pomiędzy lodowcami Zawadzkiego, Polaków i Amundsena. Nazwana na cześć Mikołaja Kopernika.

Ostra Brama (szczyt)W
Ostra Brama (szczyt)

Ostra Brama – góra na Spitsbergenie, o wysokości 1035 m n.p.m., najwyższy szczyt w Górach Piłsudskiego.

Góra StaszicaW
Góra Staszica

Góra Staszica - góra na południowym Spitsbergenie, na południe od lodowca Penckbreen, o wysokości 991 m n.p.m. Odkryta i nazwana przez polską ekspedycję naukową w 1934 roku na cześć Stanisława Staszica.

Wały Hetmańskie (szczyt)W
Wały Hetmańskie (szczyt)

Wały Hetmańskie - góra na południowym Spitsbergenie, między lodowcem Nathorstbreen a Lodowcem Zawadzkiego. Wysokość bezwzględna wynosi 715 m n.p.m. Nazwę nadała polska ekspedycja naukowa z 1934 roku na pamiątkę ulicy Wały Hetmańskie w polskim wówczas Lwowie.

Warszawa (szczyt)W
Warszawa (szczyt)

Warszawa – góra na południowym Spitsbergenie, na zachodnim skraju Gór Piłsudskiego, o wysokości 835 m n.p.m. Nazwę nadała polska ekspedycja naukowa w 1934 roku.

Wawel (Svalbard)W
Wawel (Svalbard)

Wawel – góra na południowym Spitsbergenie, w Górach Piłsudskiego, o wysokości 935 m n.p.m. Nazwę nadała polska ekspedycja naukowa w 1934 roku.