DiprotodonW
Diprotodon

Diprotodon – największy torbacz w historii Ziemi. Był wielkości dzisiejszego nosorożca białego. Prowadził podobny tryb życia do hipopotama. Szkielety tych zwierząt zostały odkryte w słonych glinach australijskiego jeziora Callabona.

Kangur rączyW
Kangur rączy

Kangur rączy – gatunek wymarłego torbacza z rodziny kangurowatych. Występował na południowym wschodzie australijskiego stanu Australia Południowa.

KollikodonW
Kollikodon

Kollikodon − rodzaj wymarłego stekowca, zamieszkującego we wczesnej kredzie Nową Południową Walię w Australii. Na podstawie mierzących ok. 5,5 mm długości i od 4 do 6 mm szerokości zębów trzonowych można przypuszczać, że Kollikodon mierzył ok. 1 m długości. Jeżeli było tak w rzeczywistości, był on jednym z największych ssaków mezozoiku. Być może prowadził wodny tryb życia, na co może wskazywać budowa zębów, służących do zgniatania skorupiaków. Na podstawie odkryć w Australii przypuszcza się, że żył ok. 100.000.000 lat temu.

Lew workowatyW
Lew workowaty

Lew workowaty – wymarły gatunek drapieżnego ssaka z nadrzędu torbaczy, żyjący w Australii w okresie plejstocenu.

Obdurodon dicksoniW
Obdurodon dicksoni

Obdurodon dicksoni - wymarły gatunek dziobaka z rodzaju obdurodon (Obdurodon). Żył w dolnym i późnym miocenie na terenie Australii. Został odkryty w 1984 roku przez Michael Archer, F.A. Jenkins, S.J. Hand, P. Murray i H. Godthelp w Riversleigh.

Obdurodon insignisW
Obdurodon insignis

Obdurodon insignis - wymarły gatunek dziobaka z rodzaju obdurodon (Obdurodon). Żył w oligocenie na terenie Australii. Został odkryty w 1975 roku przez Mike O. Woodburne i Dick H. Tedford w Etudunna Formation na pustyni Tirari.

Pazurogon księżycowyW
Pazurogon księżycowy

Pazurogon księżycowy – wymarły gatunek ssaka z rodziny kangurowatych (Macropodidae).

Phascolarctos stirtoniW
Phascolarctos stirtoni

Phascolarctos stirtoni – gatunek wymarłego torbacza z rodziny koalowatych (Phascolarctidae). Egzystował w plejstocenie razem z dzisiejszym koalą, jednak był od niego większy. Wymarł około 50 tysięcy lat temu. Przyczyny wyginięcia nie są znane.

Skakuszka długoogonowaW
Skakuszka długoogonowa

Skakuszka długoogonowa – gatunek wymarłego gryzonia z rodziny myszowatych (Muridae). Znany z nielicznych okazów, ostatnie znalezione zostały na Terytorium Północnym w 1901 roku. Występował w Australii Zachodniej i na Terytorium Północnym. Szczątki kostne znajdywano również w Australii Południowej. Zamieszkiwał suche i półpustynne tereny porośnięte akacją i eukaliptusem oraz niskie zarośla. Stosunkowo duży gryzoń z rodzaju Notomys osiągający masę ciała 100 g i długim ogonie. Biologia i ekologia tego gatunku słabo poznana. W Czerwonej księdze gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów został zaliczony do kategorii EX (wymarły). Nie są znane przyczyny wymarcia tego ssaka, prawdopodobnie mogło to być związane ze sprowadzeniem do Australii kotów i lisów.

SthenurusW
Sthenurus

Sthenurus – rodzaj wymarłych torbaczy z rodziny kangurowatych. Znanych ze stanowisk w Australii, rodzaj Sthenurus występował w czasie trwania epok pliocenu i plejstocenu.

Szczurzynek koralowyW
Szczurzynek koralowy

Szczurzynek koralowy – gatunek gryzoni z rodziny myszowatych (Muridae), który występował endemicznie na Bramble Cay, australijskiej wysepce w Cieśninie Torresa. Gatunek został opisany naukowo w 1924 roku przez O. Thomasa, wymarł na początku XXI wieku na skutek wzrostu poziomu morza związanego z ociepleniem klimatu.

Wielkouch mniejszyW
Wielkouch mniejszy

Wielkouch mniejszy – gatunek wymarłego ssaka z rodziny wielkouchowatych (Thylacomyidae). Występował w centralnej Australii, ostatni osobnik został zaobserwowany w 1931.

Wilkowór tasmańskiW
Wilkowór tasmański

Wilkowór tasmański, wilk workowaty, wilk tasmański – wymarły gatunek ssaka z rodziny wilkoworowatych (Thylacinidae), największy drapieżny torbacz czasów współczesnych. Pierwotnie występował na terenach Australii i Nowej Gwinei, w czasach historycznych został wyparty wyłącznie do terenów Tasmanii, gdzie wyginął w XX wieku. Był ostatnim przedstawicielem rodzaju Thylacinus.