Huragan DorianW
Huragan Dorian

Huragan Dorian – cyklon tropikalny z 5. (najwyższą) kategorią w skali Saffira-Simpsona. W atlantyckim sezonie huraganów (2019) był to piąty niż, czwarty sztorm tropikalny z nazwą własną, drugi huragan oraz pierwszy duży huragan.

Huragan Earl (2010)W
Huragan Earl (2010)

Huragan Earl – cyklon tropikalny, który nawiedził w dniach 25 sierpnia - 5 września wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej. W wyniku działalności żywiołu zginęło 6 osób, wiele zostało bez dachu nad głową.

Huragan Emily (2005)W
Huragan Emily (2005)

Huragan Emily – huragan, jaki w lipcu 2005 roku nawiedził Karaiby. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Wiatr osiągnął stałą prędkość 260 km/h, w porywach do 260 km/h. Ciśnienie spadło maksymalnie do 929 hPa.

Huragan FrancesW
Huragan Frances

Huragan Frances – szósty nazwany sztorm tropikalny i czwarty huragan, oraz trzeci główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2004 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 145 mph (230 km/h) i był w kategorii 4 skali Saffira-Simpsona.

Huragan GeorgesW
Huragan Georges

Huragan Georges – siódmy nazwany sztorm tropikalny, czwarty huragan oraz drugi główny tego typu incydent w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1998 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 155 mph, cyklon osiągnął maksymalnie 4. kategorię skali Saffira-Simpsona.

Huragan HazelW
Huragan Hazel

Huragan Hazel – najtragiczniejszy huragan jaki przeszedł w 1954 roku nad Oceanem Atlantyckim. Huragan osiągnął czwartą kategorię, gdy uderzył w Haiti zabijając około 1000 osób. W sumie w wyniku huraganu, śmierć poniosło 1200 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołała Hazel, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Irene (2011)W
Huragan Irene (2011)

Huragan Irene − cyklon tropikalny wiejący w sierpniu 2011 nad północnym Atlantykiem, zagrażający wschodnim wybrzeżom Stanów Zjednoczonych oraz wschodniej Kanadzie. W czasie przechodzenia przez miasto Nowy Jork, huragan złagodniał na tyle, że uzyskał status burzy tropikalnej.

Huragan IrisW
Huragan Iris

Huragan Iris – cyklon tropikalny, dziewiąty sztorm z własną nazwą, piąty huragan i trzeci duży huragan na Atlantyku w 2001.

Huragan IrmaW
Huragan Irma

Huragan Irma – huragan piątej kategorii, uformowany na zachód od wybrzeży Afryki, którego trasa wiodła w pobliżu Wysp Karaibskich i Florydy. To dziewiąty cyklon tropikalny o własnej nazwie w rejonie Północnego Atlantyku i drugi huragan co najmniej 4. kategorii w 2017 roku w tym rejonie, kolejny po huraganie Harvey.

Huragan IsaacW
Huragan Isaac

Huragan Isaac – cyklon tropikalny, który zagroził Florydzie, archipelagowi Florida Keys, oraz Zatoce Meksykańskiej, a także Alabamie, Missisipi i wschodniej Luizjanie. Uformował się 21 sierpnia 2012 roku, przy wybrzeżu Małych Antyli, będąc dziewiątym cyklonem i dziewiątą burzą tropikalną w 2012 roku. 24 sierpnia 2012 roku przeszedł on przez Haiti. Docierając do wybrzeża Stanów Zjednoczonych miał stać się huraganem kategorii trzeciej i uderzyć 28 bądź 29 sierpnia, w siódmą rocznicę przejścia huraganu Katrina. Cyklon okazał się jednak o wiele słabszy i uderzył w wybrzeże Luizjany w okolicach Nowego Orleanu jako huragan 1 kategorii. Miejscami zalane zostały przybrzeżne dzielnice miasta. Łącznie w wyniku działalności huraganu zginęły 44 osoby.

Huragan IsabelW
Huragan Isabel

Huragan Isabel – huragan, który we wrześniu 2003 nawiedził zachodni Atlantyk. Był to dziewiąty nazwany sztorm tropikalny, piąty huragan i drugi silny tego typu incydent w sezonie huraganowym na Atlantyku 2003. Najsilniejszy cyklon w ówczesnym roku. Osiągnął 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 315 km/h, a najniższe ciśnienie – 915 hPa.

Huragan JeanneW
Huragan Jeanne

Huragan Jeanne – dziesiąty nazwany sztorm tropikalny i siódmy huragan, oraz piąty, główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2004 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 120 mph i był w kategorii 3 skali Saffira-Simpsona.

Huragan MariaW
Huragan Maria

Huragan Maria – huragan na Oceanie Atlantyckim, który nawiedził lądy graniczące z Morzem Karaibskim w okresie od 16 września 2017 do 2 października 2017. Było to najsilniejsze tego typu zjawisko atmosferyczne w tamtym rejonie od pojawienia się w 2007 roku huraganu Dean.

Huragan Okeechobee (1928)W
Huragan Okeechobee (1928)

Huragan Okeechobee, albo Huragan San Felipe Segundo – jeden z dziesięciu najbardziej morderczych huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. We wrześniu 1928 przeszedł nad Wyspami Bahama, Małymi Antylami, Portoryko i Florydą. Był to pierwszy zarejestrowany sztorm tropikalny, który osiągnął piątą kategorię w skali Saffira Simpsona; do 2008 roku był to także jedyny cyklon piątej kategorii, który uderzył w Portoryko.

Eksplozja w San JuanW
Eksplozja w San Juan

Wybuch w sklepie obuwniczym Humberto Vidal nastąpił 21 listopada 1996 r. ok. godziny 8.35 rano pośrodku strefy handlowej Río Piedras w San Juan, Portoryko. Czasem określa się go jako eksplozja w Río Piedras albo eksplozja w Humerto Vidal. Była to jedna z największych pod względem liczby ofiar katastrof na wyspie.

Wielki huragan z 1780W
Wielki huragan z 1780

Wielki Huragan z 1780 – najtragiczniejszy w historii atlantycki cyklon tropikalny. Od 9 do 16 października 1780 roku ponad 27 500 ludzi zginęło na lądzie, gdy huragan uderzył na Małe Antyle. Tysiące innych osób zginęło na otwartym morzu. Zostało zatopionych wiele okrętów wojennych, gdyż do zdarzenia doszło podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Płynąca w tym czasie na trasie z Nowego Jorku na Barbados brytyjska flotylla pod dowództwem admirała George'a Rodneya straciła podczas sztormu 8 z 12 okrętów.