
Acheloos, Aspropotamos – rzeka na Półwyspie Bałkańskim, w środkowej Grecji. Ma 217 km długości. Oddziela Akarnanię od Etolii. Źródła znajdują się w Epirze, w górach Pindos. Przepływa przez jednostki Trikala, Karditsa, Arta, Ewrytania, Jednostka regionalna Etolia-Akarnania, uchodzi do Morza Jońskiego.

Alfios – rzeka w południowej Grecji o długości około 110 km, najdłuższa na półwyspie Peloponez. Posiada źródła w górach Tajget, w południowej Arkadii niedaleko miasta Megalopolis, uchodzi do Morza Jońskiego. Nad Alfios leży Olimpia – w starożytności sławne sanktuarium Zeusa i najważniejsze miejsce igrzysk sportowych w starożytnej Grecji. Nazwa rzeki pochodzi od greckiego boga rzeki Alfejosa.

Aliakmon – rzeka w Grecji.

Arachthos to rzeka we wschodnim Epirze w Grecji. Jej źródło znajduje się w górach Pindus, w pobliżu miasta Metsowo. Jest długa na 110 km, a rozmiar jej dorzecza wynosi 2209 km². Jej górna część znana jest jako Metsovitikos. Od zbiegu z Dipotamos w pobliżu miejscowości Batza nazywa się Arachthos. Płynie w kierunku południowym, przechodząc między Athamaniką a górami Xerovouni. W tym miejscu przepływa pod mostem Plaka, największym kamiennym mostem jednoskokowym w Grecji. Wpada do dużego zbiornika Pournari, w jednostce regionalnej Arta, który ma około 18 km² i zapobiega zalaniu miasta Arta, a także dostarcza wodę do większości Epiru. W pobliżu tamy znajduje się miasto Peta. Największym miastem na rzece jest Arta, położona około 8 km od tamy. Historycznym elementem krajobrazu Arty jest kamienny most nad Arachthos. Rzeka płynie przez niziny na południe od Arty i ostatecznie wpada do Zatoki Ambrakijskiej w pobliżu Kommeno, 16 km na południowy wschód od Arty.

Arda – rzeka w południowej Bułgarii, wschodniej Grecji i europejskiej części Turcji, prawy dopływ Maricy w zlewisku Morza Egejskiego. Długość - 299 km, powierzchnia zlewni - 5.350 km².
Dospat, Dospatska reka, Rata, Sura, Despatis – rzeka w południowo-zachodniej Bułgarii i północno-wschodniej Grecji.

Drino' – rzeka w północno-zachodniej Grecji i w południowej Albanii w zlewisku Morza Adriatyckiego. Długość – 84,6 km, powierzchnia zlewni – 1324 km², średni przepływ – 41,6 m³/s.
Ewrotas, dawniej Eurotas, – główna rzeka Lakonii, krainy w południowej Grecji, o długości 82 km. Wypływa z góry Chelmos, przepływa przez Spartę i wpada do Morza Egejskiego poprzez Zatokę Lakońską na wschód od Githio. Według starożytnych Greków oddzielała podziemie od Alfejosu.

Marica – rzeka na Półwyspie Bałkańskim, w Bułgarii, w Grecji i w Turcji. Długość – 544 km, powierzchnia zlewni – 54 tys. km².

Megalopotamos – rzeka w południowo-zachodniej części wyspy Krety, w Grecji. Źródła rzeki znajdują się niedaleko ruin kościoła Ajos Nikolaos, następnie rzeka płynie wąwozem Kurtaliotiko i uchodzi do Morza Libijskiego na porośniętej palmowym lasem plaży Preweli.

Mesta – rzeka w południowo-zachodniej Bułgarii i w północnej Grecji (Tracji), w zlewisku Morza Egejskiego. Długość – 273 km, powierzchnia zlewni - 5.749 km², średni przepływ - 29,85 m³/s (Chadżidimowo).

Pamisos – rzeka w Grecji o długości 48 km. Jest to największy ciek wodny w Mesenii, czyli półwyspie na południowej części Peloponezu. Spływa z zachodnich stoków pasma Tajget. Leżą nad nią gminy: Arfara, Itomi, Andrusa, Aris, Mesini, Turia i Kalamata. Uchodzi ona do Zatoki Meseńskiej na zachód od Kalamata i na wschód od Mesini. Pamisos jest również nazwą boga pływów, którego czczono nad rzeką.
Pinios – największa rzeka Tesalii, wypływająca z Gór Pindos na wschód od Metsowa i uchodząca do Morza Egejskiego.

Struma, starożytny Strymon – rzeka w zachodniej Bułgarii i w północnej Grecji, w zlewisku Morza Egejskiego. Długość – 415 km, powierzchnia zlewni – 10 797 km², średni przepływ 76,167 m³/s.

Wardar – rzeka w Macedonii Północnej i regionie Macedonia północnej Grecji. Długość – 388 km, powierzchnia zlewni – 23 747 km², średni przepływ – 135,96 m³/s, głębokość rzeki sięga 4 metrów.

Wjosa – rzeka w Albanii i Grecji.