
Medale 2500-lecia Imperium Perskiego – dwa odznaczenia pamiątkowe ustanowione przez szachinszacha Mohammada Rezę Pahlawiego w 1971 roku, z okazji obchodów 2500-lecia Imperium Perskiego założonego przez Cyrusa II Wielkiego.

Medal Koronacyjny Mohammada Rezy Pahlawiego – odznaczenie pamiątkowe z okazji koronacji szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego oraz jego małżonki Farah Pahlawi, który 26 października 1967 koronował się na szachinszacha, a żonę na szachbanu.

Order Aghdas – cesarski order ustanowiony w 1870 przez perskiego szacha Naser ad-Dina Kadżara. Istniały trzy klasy tego odznaczenia, z których pierwsza podzielona była na dwa stopnie. Miało ono wygląd 12-ramiennej gwiazdy zwieńczonej koroną Kadżarów. W jej środku umieszczono wizerunek lwa oraz słońca i bogato zdobiono diamentami i rubinami. Nadawany był w dwóch różnych odmianach, dla Persów (sardār) oraz dla cudzoziemców (neshān). Wycofany został po upadku dynastii Kadżarów w 1925 roku.

Order Alego, Order Portretu Przywódcy Wiernych – unikalne odznaczenie perskie ustanowione w 1856, pierwsze w kolejności starszeństwa odznaczeń aż do 1925 roku.

Order Arjamehr − order kobiecy ustanowiony przez szacha irańskiego Mohammada Rezę z dynastii Pahlawich. Zniesiony w 1979 roku przez rząd ajatollahów w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej.

Order Czerwonego Lwa i Słońca – odznaczenie ustanowione podczas panowania szacha irańskiego Mohammada Rezę Pahlawiego przez Towarzystwo Czerwonego Lwa i Słońca. Nadawany był za zasługi w służbie humanitarnej na rzecz irańskiej ludności i ratowanie życia. Order składał się z białego dysku z emblematem Towarzystwa Czerwonego Lwa i Słońca obsadzonego wewnątrz wielopromiennej, złotej gwiazdy o czterech wierzchołkach, pod którą podłożono czerwony grecki krzyż, reprezentujący Towarzystwo Czerwonego Krzyża. Orderem dekorowano aż do wybuchu rewolucji w 1979 roku.

Order Islamskiej Republiki Iranu – cywilne odznaczenie Islamskiej Republiki Iranu, ustanowione w 1990 roku, przyznawane przez prezydenta Iranu przedstawicielom państw obcych za zasługi dla republiki.

Order Korony Iranu – odznaczenie ustanowione w 1900 roku przez szacha perskiego Mozaffara ad-Dina z dynastii Kadżarów. Order został zreformowany w 1939 roku przez Rezę Szaha Pahlawiego, a zlikwidowany w 1979 roku przez rząd ajatollahów w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej. Odznaczenie to było cywilnym odpowiednikiem wojskowego Orderu Zulfaghara.

Order Lwa i Słońca – najwyższe honorowe odznaczenie perskie, które ustanowił w 1808 szach perski Fath Ali z dynastii Kadżarów. 15 lutego 1939 zostało zastąpione Orderem Portretu Władcy przez szacha Rezę z dynastii Pahlawi. Nadawany był osobom cywilnym i wojskowym, zarówno Persom jak i obcokrajowcom, którzy wyróżnili się w służbie dla kraju i monarchy a także wysokim dygnitarzom innych państw. W precedencji Kadżarskich orderów w XX wieku znajdował się poniżej Orderu Korony a powyżej kobiecego Orderu Słońca.

Order Niepodległości – drugie najwyższe odznaczenie państwowe Islamskiej Republiki Iranu ustanowione w 1990 roku. Przyznawane jest przez irańskiego prezydenta żołnierzom irańskich sił zbrojnych, za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie na rzecz Iranu.

Order Pahlawiego – najwyższe odznaczenie ustanowione w 1926 roku przez Rezę Szacha Pahlawiego, pierwszego władcę Persji z dynastii Pahlawi. Zastąpił najważniejszy order dynastii Kadżarów – Order Lwa i Słońca. Przeznaczony do nadawania monarchom i głowom państw. Zlikwidowany w 1979 roku przez rząd ajatollahów w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej.

Order Plejad – order kobiecy dawnego Cesarstwa Iranu.

Order Portretu Władcy, Order Cesarski pers. Nešān-e Homāyūn – honorowe cywilne odznaczenie irańskie ustanowione 15 lutego 1939 roku przez szacha perskiego, Rezę z dynastii Pahlawi. Zastąpił on Order Lwa i Słońca, nadawany przez obaloną dynastię Kadżarów. Został zlikwidowany w 1979 po zniesieniu monarchii w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej.

Order Sepaha – wojskowe odznaczenie ustanowione przez szacha perskiego Ahmada z dynastii Kadżarów 19 kwietnia 1924, na życzenie nowego ministra wojny Rezy Chana Sardara Sepaha, który przeprowadził zamach stanu obalając poprzedni rząd. Przeznaczony był dla żołnierzy, którzy wyróżnili się odwagą i męstwem w bitwie lub wyjątkowym bohaterstwem podczas wojen wewnętrznych.

Order Słońca – order kobiecy ustanowiony w rosyjskim Sankt Petersburgu przez szacha perskiego Nasira z dynastii Kadżarów, podczas jego podróży po Europie w 1873 roku. Zniesiony w 1930.

Order Zasługi Wojskowej – wojskowe odznaczenie ustanowione przez szacha irańskiego w 1937 roku. Służył do nagradzania żołnierzy za wybitne czyny wojskowe.

Order Zulfaghara, Order Miecza Alego – najwyższe wojskowe odznaczenie irańskie, ustanowione 10 kwietnia 1925 przez szacha Rezę z dynastii Pahlawi, nawiązujące swoją nazwą do jednego z najstarszych symboli islamu – Zulfikara, miecza należącego do Alego ibn Abi Taliba, zięcia i przybranego syna proroka Mahometa. Przyznawany był wyłącznie w przypadku wojen toczonych z zagranicznymi państwami. Nagradzani nim mogli być irańscy oficerowie, podoficerowie i żołnierze w oparciu o szczegółowy regulamin odznaczenia. Po obaleniu dynastii Pahlawich przez irańską rewolucję islamską w 1979, został zlikwidowany przez nowy rząd proklamowany przez ajatollaha Chomejniego. W latach 90. XX wieku ustanowiono nowy wojskowy Medal Zulfaghara będący jednak innym odznaczeniem.