
Przylądek Agat - przylądek na Wyspie Króla Jerzego u zachodnich brzegów Zatoki Admiralicji. Wyznacza północną granicę Zatoki Staszka. Na zachód od przylądka ciągnie się Morena Błaszyka i rozpościera się Lodowiec Baranowskiego. Nazwa pochodzi od licznych agatów, jakie znaleziono na przylądku. Przylądek znajduje się na terenie Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji".

Przylądek Blok - przylądek na Wyspie Króla Jerzego, w południowej części Zatoki Staszka. Zbudowany jest z dużych bloków skalnych. Na południe od przylądka do Zatoki Staszka wpada Potok Fosa. Przylądek znajduje się na terenie Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji".

Błękitna Dajka - przylądek i grupa skalistych wysepek w Cieśninie Bransfielda u południowych wybrzeży Wyspy Króla Jerzego, na terenie Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji". Nazwa, nadana przez polską ekspedycję naukową, nawiązuje do niebieskawej barwy tamtejszej andezytowej dajki.

Przylądek Brytyjski – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Martela, w pobliżu stacji antarktycznej Comandante Ferraz. Jest najdalej na wschód wysuniętym punktem Półwyspu Kellera.

Demay Point – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, położony na zachodnim wybrzeżu Zatoki Admiralicji u jej ujścia do Cieśniny Bransfielda. Jest najdalej na wschód położonym punktem wysuniętego daleko w morze półwyspu Demay Peninsula, który oddziela Zatokę Staszka od Rajskiej Zatoki. Przylądek leży na terenie Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji". Został odkryty w 1822 roku.

Przylądek Harpun – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na południowo-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Mackellara, poniżej Lodowca Fergusona i wzgórza Flagstaff Hill.
Przylądek Kormoranów - grupa skał u wybrzeży Wyspy Króla Jerzego między Zatoką Arctowskiego a Zatoką Półksiężyca, będącymi częścią Zatoki Admiralicji. Nazwę nadali amerykańscy ornitolodzy W. Trivelpiece i N. Volkman, goszczący latem 1977/1978 roku na położonej kilkaset metrów obok Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Przylądek Kruszcowy – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Mackellara, poniżej Przełęczy Piaseckiego.
Lions Rump – przylądek na południowym wybrzeżu Wyspy Króla Jerzego. Leży na terenie ASPA nr 151 "Lions Rump", u wejścia do Zatoki Króla Jerzego. Skały na przylądku mają swym wyglądem przypominać zad leżącego lwa, stąd nazwa przylądka.

Przylądek Llano - przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na zachodnim brzegu Zatoki Admiralicji, u północnych podnóży Wzgórz Ratowników. Zamyka od południa Zatokę Suszczewskiego. Został nazwany w 1977 roku na cześć amerykańskiego naukowca dra George'a Llano. Przylądek znajduje się na terenie Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji".

Morenowy Przylądek – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Martela, poniżej Filaru Bartona.

Plaza Point – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na południowym krańcu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Admiralicji, poniżej Lodowca Fergusona i szczytu Flagstaff Hill.

Płomienny Przylądek – przylądek na południowym wybrzeżu Wyspy Króla Jerzego, na zachód od Turret Point w Zatoce Króla Jerzego. Nazwę nadał Andrzej Paulo – członek zespołu geologów polskiej ekspedycji antarktycznej 1979/1980.
Przylądek Rakusy - przylądek na Wyspie Króla Jerzego, między Zatoką Półksiężyca a Zatoką Suszczewskiego, na zachodnim brzegu Zatoki Admiralicji. Po zachodniej stronie przylądka rozciąga się łąka Ogrody Jasnorzewskiego. Nazwę nadała w 1980 roku polska ekspedycja naukowa na cześć prof. Stanisława Rakusa-Suszczewskiego, organizatora pobliskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Przylądek wyznacza Północno-wschodni wierzchołek Szczególnie Chronionego Obszaru Antarktyki "Zachodni brzeg Zatoki Admiralicji".

Przylądek Speila – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Mackellara, poniżej szczytu Flagstaff Hill. Jest najdalej na zachód wysuniętym punktem Półwyspu Kellera.

Point Thomas - przylądek na Wyspie Króla Jerzego na południowym brzegu fiordu Ezcurra, uchodzącego w tym miejscu do Zatoki Admiralicji. Ponad przylądkiem wznosi się klif Krzesanica, będący północno-wschodnim krańcem Grani Panorama. Kilkaset metrów na południowy wschód od Point Thomas leży Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego. Przylądek został skratografowany przez francuską ekspedycję naukową 1908-1910 i nazwany na cześć jednego z jej uczestników.

Three Sisters Point - przylądek na południowym wybrzeżu Wyspy Króla Jerzego, na północno-wschodnim krańcu Zatoki Trzech Króli, na południe od Wzgórz Olech. Na wschód od przylądka leży zatoka Sherrat Bay.

Turret Point - przylądek na południowym wybrzeżu Wyspy Króla Jerzego, odzielający Zatokę Króla Jerzego od cieśniny Katsui Strait. Na wschód od przylądka leży Zatoka Słoni Morskich. Na przylądku znajduje się kolonia kormoranów niebieskookich.

Przylądek Uchatki – przylądek na południowym wybrzeżu Wyspy Króla Jerzego, na zachód od Zatoki Admiralicji. Wyznacza południowy kraniec Rajskiej Zatoki. Na zachód od przylądka wznosi się Pełznący Stok, po którym płyną strumienie, niosące wody roztopowe Lodowca Tower. Nazwa została nadana przez polską ekspedycję naukową, pochodzi od występujących w tym rejonie uchatek antarktycznych.

Przylądek Weissa - przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Mackellara, poniżej Grani Tyrrella.

Żółty Przylądek – przylądek na Wyspie Króla Jerzego, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Kellera, nad Zatoką Martela, poniżej Przełęczy Piaseckiego i lodowca Noble Glacier.