Andělský vrchW
Andělský vrch

Andělský vrch – wzniesienie na granicy polsko-czeskiej w południowo-zachodniej Polsce i północno-środkowych Czechach, w Sudetach Zachodnich, na Pogórzu Izerskim.

Boží horaW
Boží hora

Boží hora – wzniesienie w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Wschodnich, na Przedgórzu Paczkowskim.

HejlovW
Hejlov

Hejlov – wzniesienie w północno-środkowych Czechach, w Sudetach Zachodnich, na Podgórzu Karkonoskim.

Hůrka (Kotlina Kłodzka)W
Hůrka (Kotlina Kłodzka)

Hůrka – wzniesienie w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Środkowych, w Kladská kotlina.

Jelení vrchW
Jelení vrch

Jelení vrch – wzniesienie w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Wschodnich,.

Jeřáb (Hanušovická vrchovina)W
Jeřáb (Hanušovická vrchovina)

Jeřáb – wzniesienie w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Środkowych, w paśmie górskim Hanušovická vrchovina.

Ještěd (góra)W
Ještěd (góra)

Ještěd – najwyższy szczyt Grzbietu Jesztedzkiego i zarazem Grzbietu Jesztiedzko-Kozakowskiego.

Královecký ŠpičákW
Královecký Špičák

Královecký Špičák – szczyt w Czechach, w Sudetach Środkowych, w południowo-zachodniej części Gór Kruczych.

LázekW
Lázek

Lázek – wzniesienie o wysokości 715 m n.p.m. położone w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Środkowych, w północno-zachodniej części masywu Wyżyna Zabrzeska, około 1,8 km, na północny wschód od miejscowości Cotkytle, którego szczyt należy do Korony Sudetów.

LužW
Luž

Luž – najwyższy szczyt w Górach Łużyckich w Sudetach Zachodnich, na granicy Czech i Niemiec.

PradziadW
Pradziad

Pradziad – najwyższy szczyt (góra) o wysokości 1491 m n.p.m. w paśmie górskim Wysokiego Jesionika, w północno-wschodnich Czechach, w obrębie gminy Malá Morávka. Jest najwyższym szczytem Jesioników, Śląska Czeskiego, Górnego Śląska i Moraw, piątym w całych Czechach, a zarazem najwyższym szczytem Sudetów Wschodnich. Rozległość góry szacowana jest na około 8,1 km², a średnie nachylenie wszystkich stoków wynosi około 9°. Pradziad jest szczytem o największej tzw. minimalnej deniwelacji względnej (wybitności) Wysokiego Jesionika, w porównaniu do najbliższego, wyższego szczytu Śnieżki (Karkonosze), względem kluczowej przełęczy o nazwie Bohdašínské sedlo.

Příčný vrchW
Příčný vrch

Příčný vrch – najwyższy szczyt w paśmie Gór Opawskich o wysokości 975 m n.p.m., w Czechach, w Sudetach Wschodnich.

Prosečský hřebenW
Prosečský hřeben

Prosečský hřeben – wzniesienie w północno-środkowych Czechach, w Sudetach Zachodnich, w Kotlinie Libereckiej w grzbiecie Prosečský hřeben.

Skalniak (szczyt)W
Skalniak (szczyt)

Skalniak – szczyt na wierzchowinie stoliwa Skalniak, w paśmie Gór Stołowych, w Sudetach Środkowych, położony na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Slunečná (Niski Jesionik)W
Slunečná (Niski Jesionik)

Slunečná – szczyt o wysokości 800 m n.p.m., najwyższy w paśmie górskim Niskiego Jesionika, w Czechach, w Sudetach Wschodnich, oddalony o około 2,5 km na północny wschód od miejscowości Dětřichov nad Bystřicí.

Smrek (Góry Izerskie)W
Smrek (Góry Izerskie)

Smrek – szczyt na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich. Ma dwa wierzchołki oddzielone ledwo zauważalną przełączką. Jest najwyższym szczytem czeskiej części Gór Izerskich.

Smrek (Góry Złote)W
Smrek (Góry Złote)

Smrek – szczyt o wysokości 1127 m n.p.m. w Górach Złotych w Sudetach Wschodnich, na terytorium Czech, w odległości kilkuset metrów od granicy z Polską.

Špičák (Pogórze Orlickie)W
Špičák (Pogórze Orlickie)

Špičák – wzniesienie w północno-środkowych Czechach, w Sudetach Środkowych, na Pogórzu Orlickim.

ŚnieżkaW
Śnieżka

Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Najwybitniejszy szczyt Polski i Czech. Jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m..

Śnieżnik (góra)W
Śnieżnik (góra)

Śnieżnik, zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim dawniej Kładską Śnieżką, cz. Králický Sněžník – najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Na szczycie znajduje się znak graniczny o numerze V/69/10.

Wielka DesztnaW
Wielka Desztna

Wielka Desztna – najwyższy szczyt Sudetów Środkowych, w środkowo-wschodniej części Gór Orlickich w Czechach. W przeszłości Wielka Desztna nazywana była Siedmiogrodzką Górą.

ŽaltmanW
Žaltman

Žaltman – wzniesienie o wysokości 739 m n.p.m. w północno-środkowych Czechach w Sudetach Środkowych, w Žaclérskiej vrchovinie, w paśmie Gór Jastrzębich, zaliczane do Korony Sudetów. Leży około 8,7 km, na południowy zachód od miejscowości Adrszpach.