Bagna IzbickieW
Bagna Izbickie

Rezerwat przyrody Bagna Izbickie – torfowiskowy rezerwat przyrody położony na południe od jeziora Łebsko, w gminie Główczyce w województwie pomorskim.

Obszar ochrony ścisłej BieliceW
Obszar ochrony ścisłej Bielice

Bielice – obszar ochrony ścisłej o charakterze glebowo-florystycznym na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Zajmuje powierzchnię 3,71 ha. Ochronie podlegają wzniesienia nad jeziorem Łebsko porośnięte ponad 100-letnim borem sosnowym. Celem utworzenia tego obszaru jest ochrona specyficznego ciągu rozwojowego gleb – bielic żelazisto-próchnicznych. Najbliższymi miejscowościami są Gać i Żarnowska.

Obszar ochrony ścisłej Bory TorfoweW
Obszar ochrony ścisłej Bory Torfowe

Bory Torfowe – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 9,28 ha na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Ochronie podlega fragment boru bagiennego na torfowisku wysokim, położony nad rzeką Łebą. Najbliższymi miejscowościami są Gać i Izbica.

Rezerwat przyrody Buczyna nad SłupiąW
Rezerwat przyrody Buczyna nad Słupią

Rezerwat przyrody Buczyna nad Słupią – leśny rezerwat przyrody na obszarze Wybrzeża Słowińskiego, na terenie gminy miejskiej Ustka. Został utworzony na mocy zarządzenia Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych z 29 grudnia 1987 roku, które weszło w życie 15 lutego 1988 roku. Powierzchnia rezerwatu wynosi 18,82 ha. Rezerwat obejmuje obszar leśny nad Słupią. Ochronie rezerwatu podlega przede wszystkim ok. 100-letni las bukowy. Występują tu również brzoza brodawkowata i dąb szypułkowy.

Park Krajobrazowy Dolina SłupiW
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi – park krajobrazowy położony w okolicach miasta Słupska, obejmujący dolinę rzeki Słupi.

Obszar ochrony ścisłej Gackie LęgiW
Obszar ochrony ścisłej Gackie Lęgi

Gackie Lęgi – obszar ochrony ścisłej w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego nad południowym brzegiem jeziora Łebsko. Zajmuje powierzchnię 125,60 ha. Rezerwat obejmuje miejsca lęgowe i żerowania różnych gatunków ptaków znajdujące się na nadbrzeżnych wilgotnych łąkach. Najbliższe miejscowości to Gać i Żarnowska.

Obszar ochrony ścisłej Gardnieńskie LęgiW
Obszar ochrony ścisłej Gardnieńskie Lęgi

Gardnieńskie Lęgi – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 382,35 ha, znajdujący się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego nad wschodnim brzegiem jeziora Gardno. Ochronie podlegają miejsca lęgowe i żerowiska batalionów, biegusów, brodźców, kaczek, mew i rybitw. Przez obszar ten przebiega ścieżka ornitologiczno-ekologiczna „Gardnieńskie Lęgi”. Najbliższe miejscowości to Gardna Wielka i Smołdzino.

Rezerwat przyrody JałowceW
Rezerwat przyrody Jałowce

Rezerwat przyrody „Jałowce” – leśny rezerwat w gminie Smołdzino, u podnóża wzniesienia Będomińskiej Góry na południowym skraju Pobrzeża Słowińskiego. Zajmuje powierzchnię 1,29 ha, a został ustanowiony w 1984 roku w celu zachowania skupienia wyjątkowo okazałych jałowców pospolitych. Najbliższa miejscowość to Wierzchocino, stąd czasem spotykana nazwa rezerwatu „Wierzchocińskie Jałowce”.

Obszar ochrony ścisłej Dołgie MałeW
Obszar ochrony ścisłej Dołgie Małe

Obszar ochrony ścisłej „Dołgie Małe” – obszar ochrony ścisłej w Słowińskim Parku Narodowym, o powierzchni 6,45 ha, obejmujący Jezioro Dołgie Małe wraz z otaczającymi zbiorowiskami szuwarowymi oraz przejściowotorfowiskowymi. Jest położony na obszarze Wybrzeża Słowińskiego.

Rezerwat przyrody Jezioro ModłaW
Rezerwat przyrody Jezioro Modła

Rezerwat przyrody Jezioro Modła – faunistyczny rezerwat przyrody położony na obszarze Pobrzeża Koszalińskiego, w gminie Ustka. Obejmuje zarastające eutroficzne jezioro przymorskie Modła wraz z otaczającym kompleksem łąkowo-szuwarowo-bagiennym. Został utworzony w 1982 roku. Powierzchnia rezerwatu wynosi 194,80 ha, natomiast jego otulina zajmuje 569,71 ha.

Obszar ochrony ścisłej Klukowe BukiW
Obszar ochrony ścisłej Klukowe Buki

Klukowe Buki – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 76,40 ha na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Ochronie podlega znajdujący się u zachodniego brzegu jeziora Łebsko reliktowy las bukowo-dębowy. Przez obszar ten przebiega ścieżka ekologiczno-kulturowa „Klucki Las”. Najbliższymi miejscowościami są Kluki i Łokciowe.

Obszar ochrony ścisłej Klukowe LęgiW
Obszar ochrony ścisłej Klukowe Lęgi

Klukowe Lęgi – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 835,21 ha, znajdujący się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego nad północno-zachodnim brzegiem jeziora Łebsko. Obszar jest położony na trasie wiosennych i jesiennych przelotów ptaków. Ochronie podlegają miejsca lęgowe i żerowiska batalionów, biegusów, brodźców, kaczek, mew i rybitw. Najbliższe miejscowości to Czołpino i Przybynin.

Obszar ochrony ścisłej MierzejaW
Obszar ochrony ścisłej Mierzeja

Mierzeja – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 3583,19 ha na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Ochronie rezerwatu podlega pasmo zalesionych wydm znajdujących się na obszarze Mierzei Łebskiej, oddzielających jeziora Łebsko i Gardno od akwenu Morza Bałtyckiego. Występują tu stanowiska specyficznych i rzadkich odmian roślin nadmorskiego pasa ochronnego.

Obszar ochrony ścisłej MoroszkaW
Obszar ochrony ścisłej Moroszka

Moroszka – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 56,28 ha na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Ochronie podlega stanowisko rzadko występującej w Polsce maliny moroszki stanowiącej gatunek reliktowy. Obszar jest położony nad małą rzeką Pustynką, na południowy zachód od miejscowości Kluki.

Obszar Chronionego Krajobrazu Fragment Pradoliny Łeby i Wzgórza Morenowe na południe od LęborkaW
Obszar Chronionego Krajobrazu Fragment Pradoliny Łeby i Wzgórza Morenowe na południe od Lęborka

Obszar Chronionego Krajobrazu Fragment Pradoliny Łeby i Wzgórza Morenowe na południe od Lęborka – obszar chronionego krajobrazu położony w północnej części województwa pomorskiego. Zajmuje powierzchnię 16 731 ha.

Obszar ochrony ścisłej OlszynaW
Obszar ochrony ścisłej Olszyna

Olszyna – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 19,18 ha na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na Wybrzeżu Słowińskim. Ochronie rezerwatu podlega znajdujący się u południowego brzegu jeziora Łebsko fragment olsu rosnącego na torfowisku niskim. Najbliższymi miejscowościami są Gać i Żarnowska.

Rezerwat przyrody RowokółW
Rezerwat przyrody Rowokół

Rowokół – zlikwidowany leśno-krajobrazowy rezerwat przyrody, położony na terenie gminy Smołdzino.

Słowiński Park NarodowyW
Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Został utworzony 1 stycznia 1967 i zajmuje powierzchnię 327,44 km².

Rezerwat przyrody Torfowisko PobłockieW
Rezerwat przyrody Torfowisko Pobłockie

Rezerwat przyrody Torfowisko Pobłockie – torfowisko wysokie typu bałtyckiego na południe od wsi Pobłocie i Rzuszcze, na terenie gminy Główczyce w województwie pomorskim. Ustanowione jako rezerwat przyrody o powierzchni 112,31 ha w 1982 roku. Wokół rezerwatu wyznaczono otulinę o powierzchni 311,04 ha.

Torfowisko PotoczekW
Torfowisko Potoczek

Torfowisko Potoczek – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Kępice, na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej. Ze względu na główny przedmiot ochrony jest rezerwatem biocenotycznym i fizjocenotycznym, podtypu biocenoz naturalnych i półnaturalnych; ze względu na typ ekosystemu – różnych ekosystemów, podtyp lasów i torfowisk. Zajmuje powierzchnię 15,24 ha, wraz z otuliną – 124,90 ha.

Obszar ochrony ścisłej Wyspa KamiennaW
Obszar ochrony ścisłej Wyspa Kamienna

Wyspa Kamienna – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 0,16 ha, obejmujący małą wysepkę na jeziorze Gardno na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. Ochronie podlegają miejsca lęgowe kormorana czarnego i mewy srebrzystej. Najbliższe miejscowości to Rowy i Gardna Wielka.

Rezerwat przyrody Zaleskie BagnaW
Rezerwat przyrody Zaleskie Bagna

Zaleskie Bagna – torfowiskowy rezerwat przyrody o powierzchni całkowitej 402,09 ha, w tym w województwie zachodniopomorskim (ZP) 114,34 ha, w województwie pomorskim (P) 287,75 ha. Został utworzony dwoma odrębnymi rozporządzeniami: Wojewody Zachodniopomorskiego z 27 września 2006 oraz Wojewody Pomorskiego z 4 grudnia 2006. Rezerwat położony jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino oraz w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Ustka, 2–3,5 km od brzegu Bałtyku, 1 km na północ od Złakowa i 2 km na północny zachód od Zaleskich.

Obszar ochrony ścisłej Żarnowskie LęgiW
Obszar ochrony ścisłej Żarnowskie Lęgi

Żarnowskie Lęgi – obszar ochrony ścisłej o powierzchni 82,47 ha, znajdujący się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego na półwyspie na południowo-wschodnim brzegu jeziora Łebsko. Ochronie podlegają miejsca lęgowe i żerowiska kaczek, mew i ptaków drapieżnych. Najbliższą miejscowością są Żarnowska, położone przy wschodniej granicy obszaru, zaś na zachód od niego leży obszar ochrony ścisłej Gackie Lęgi.