
Lothar von Arnauld de la Perière – niemiecki wojskowy, oficer Kaiserliche Marine, Reichsmarine i Kriegsmarine, podczas I wojny światowej, jako dowódca U-Bootów, zatopił 194 statki o łącznym tonażu 453 716 BRT oraz dwa małe okręty wojenne, co uczyniło go największym asem broni podwodnej wszech czasów.

Mustafa Kemal Atatürk – turecki polityk, wojskowy, Mareşal, mąż stanu, współtwórca i pierwszy prezydent Republiki Turcji od roku 1923 do śmierci w 1938 roku.

Nikoła Petkow Bakyrdżiew – bułgarski wojskowy, generał piechoty, szef sztabu armii bułgarskiej, minister wojny Carstwa Bułgarii (1929–1931).

Oswald Boelcke – niemiecki lotnik, as myśliwski z okresu I wojny światowej. Uzyskał 40 zwycięstw powietrznych. Był organizatorem niemieckiego lotnictwa myśliwskiego i wniósł istotny wkład w rozwój taktyki myśliwców na świecie.

Osyp Bukszowanyj ukr. Осип Букшований – sotnik (kapitan) Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych (USS), major Ukraińskiej Armii Halickiej.

Walter von Bülow-Bothkamp – niemiecki as myśliwski z czasów I wojny światowej z 28 potwierdzonymi zwycięstwami powietrznymi. Dowódca Jagdstaffel 36.

Franciszek Maria Luidpold Wittelsbach – książę Bawarii, generał major armii cesarskiej.

Wilhelm Franciszek Habsburg-Lotaryński, ukr. Вільгельм Франц фон Га́бсбурґ-Лотрі́нґен – austriacki arcyksiążę z rodu Habsburgów, ukraiński emigracyjny działacz polityczny.

Rudolf Franz Ferdinand Höß – SS-Obersturmbannführer, komendant niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w latach 1940–1943, członek NSDAP i SS. Zbrodniarz wojenny.

Miklós Horthy de Nagybánya – węgierski polityk i wojskowy. Przed 1914 adiutant przyboczny cesarza Franciszka Józefa I. Od lutego do listopada 1918 dowódca Marynarki Wojennej Austro-Węgier w stopniu tytularnego wiceadmirała. Kierował antykomunistycznymi siłami kontrrewolucyjnymi w walce z Węgierską Republiką Rad. W latach 1920–1944 regent i faktyczny autorytarny przywódca Królestwa Węgier. Wziął udział w II wojnie światowej po stronie państw Osi. W latach 1944–1945 był więziony przez władze niemieckie. Po wojnie znalazł się na emigracji. Zmarł w Portugalii w 1957. Jego prochy sprowadzono na Węgry w 1993 i uroczyście pochowano.

Hermann Hoth – niemiecki wojskowy, Generaloberst wojsk pancernych. Odpowiedzialny za zbrodnie wojenne w podległych mu jednostkach Wehrmachtu w czasie II wojny światowej.

Max Immelmann – niemiecki lotnik – pierwszy niemiecki as myśliwski z początkowego okresu I wojny światowej. Uzyskał 17 zwycięstw powietrznych.

Józef Ferdynand Salwator Habsburg Toskański, niem. Joseph Ferdinand Salvator Erzherzog von Österreich-Toskana – arcyksiążę austriacki z Domu Habsbursko-Lotaryńskiego, generał pułkownik cesarskiej i królewskiej Armii

Heinrich Kittel był jednym z najczęściej odznaczanych generałów Wehrmachtu podczas II wojny światowej. Był między innymi kawalerem Krzyża Rycerskiego Żelaznego Krzyża.

Maksymilian Eugeniusz Habsburg-Lotaryński – arcyksiążę austriacki, brat cesarza Karola I.

Rafael de Nogales Méndez – wenezuelski oficer, generał major Armii Imperium Osmańskiego, poszukiwacz przygód.

Otto Moritz Walter Model – niemiecki dowódca wojskowy, od 30 marca 1944 feldmarszałek, nazywany często „strażakiem Hitlera” z powodu przydzielania szczególnie trudnych zadań.

Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen – niemiecki lotnik, największy as myśliwski okresu I wojny światowej, nazywany „Czerwonym Baronem”.

Sawa Panajotow Sawow – bułgarski wojskowy, generał piechoty, dowódca armii, minister, poseł do Zgromadzenia Narodowego.

Walter-Otto Weiss – niemiecki dowódca wojskowy z czasów II wojny światowej w stopniu generała pułkownika.

Helmuth Wilberg – niemiecki wojskowy pochodzenia żydowskiego, generał Luftwaffe.

Wilhelm II – ostatni niemiecki cesarz i król Prus, przedstawiciel dynastii Hohenzollernów. Honorowy Großadmiral Kaiserliche Marine. Jego panowanie charakteryzowało się militaryzmem i dążeniem do uczynienia z Niemiec światowej potęgi. Po zakończeniu I wojny światowej abdykował i osiadł w Holandii.

Wilhelm Marschall – admirał niemiecki.