
Kolejowa wieża ciśnień w Barczewie – zabytkowa wieża ciśnień przy dworcu kolejowym w Barczewie. Zbudowana została w 1873 roku. Od 1980 jest wyłączona z użytku. Wraz z zespołem dworca od 2004 roku figuruje w rejestrze zabytków.

Wieża ciśnień w Bartoszycach – wieża wodna znajdująca się w Bartoszycach przy ulicy Limanowskiego 1, wybudowana około 1904 roku, eksploatowana od 1912 do lat 70. XX wieku. W 1991 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Białej Piskiej – wieża wodna znajdująca się w Białej Piskiej przy ul. Ogrodowej, zbudowana w 1928 roku. Wysokość wieży to 34 m. Na wysokości ok. 30 m znajduje się taras widokowy, który obecnie nie jest dostępny dla turystów. Wieża należy do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Białej Piskiej.

Wieża ciśnień w Biesalu – wieża wodna znajdująca się w Biesalu przy stacji kolejowej, wybudowana w 1873 roku. W 1990 została wyłączona z eksploatacji, a w 2012 wpisano ją do Rejestru Zabytków.
Wieża ciśnień w Dobrym Mieście – wieża wodna znajdująca się w Dobrym Mieście przy ulicy Gdańskiej, wybudowana w 1905 roku. W 1996 została wpisana do Rejestru Zabytków.
Wieża ciśnień w Ełku – wieża wodna znajdująca się w Ełku przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Kajki, powstała w 1895 r., jedna z najlepiej zachowanych wież ciśnień na Mazurach. Obiekt figuruje w rejestrze zabytków.

Wieża wodna we Fromborku – renesansowa, ceglana wieża ciśnień z XVI wieku, we Fromborku w powiecie braniewskim, wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego; najstarsza wieża wodna w Polsce.
Muzeum w Wieży Ciśnień w Giżycku – prywatne muzeum z siedzibą w Giżycku. Placówka mieści się w dawnej wieży ciśnień.

Wieża ciśnień w Gołdapi – wieża wodna znajdująca się w Gołdapi przy ulicy Ignacego Paderewskiego, w pobliżu ul. Suwalskiej, wybudowana w 1905 roku przez gdańskie przedsiębiorstwo A. W. Müller. Po pęknięciu zbiornika w 1986 wyłączona z eksploatacji. Od 1991 figuruje w Rejestrze Zabytków. Wyremontowana w latach 2008-2009. Od uroczystego otwarcia 17 lipca 2009 pełni funkcję punktu widokowego, jako jeden z najwyższych punktów Gołdapi.

Kolejowa wieża ciśnień w Górowie Iławeckim, w powiecie bartoszyckim, w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się w pobliżu nieczynnej stacji i linii kolejowej przy Alei Wojska Polskiego.

Kolejowa wieża ciśnień w Kętrzynie – wieża ciśnień w Kętrzynie, należąca do kolei. Wraz z infrastrukturą techniczną na linii Kętrzyn-Węgorzewo figuruje w Rejestrze Zabytków od 2007 roku.
Wieża ciśnień w Kętrzynie – wieża ciśnień znajdująca się w Kętrzynie przy ulicy Sikorskiego, wybudowana na początku XX wieku. Od 1987 figuruje w Rejestrze Zabytków. Przynajmniej od 2018 roku jest własnością prywatną.

Wieża ciśnień w Lidzbarku – wieża wodna znajdująca się w Lidzbarku przy ulicy Brzozowej, wybudowana w drugiej połowie XIX wieku. W 2005 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Lidzbarku Warmińskim – kolejowa wieża wodna znajdująca się w Lidzbarku Warmińskim przy ulicy Szwoleżerów, wybudowana w 1912 roku, wyłączona z użytku w 1992. W 1996 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie znajduje się w zaadaptowanej wieży ciśnień, zbudowanej w 1897 na wzgórzu Świętego Andrzeja, najwyższym wzniesieniu dawnego Olsztyna. Obserwatorium Astronomiczne otwarto 13 października 1979. Przy bezchmurnym niebie w Obserwatorium Astronomicznym prowadzone są pokazy nieba. Ponadto z tarasu można obejrzeć panoramę Olsztyna.

Kolejowa wieża ciśnień w Olsztynku – wieża wodna znajdująca się w Olsztynku przy ulicy Kolejowej, użytkowana w przeszłości przez PKP. Została wybudowana w 1935 roku. Od 1992 jest wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Olsztynku – wieża ciśnień usytuowana przy ul. Górnej w Olsztynku (komunalna).

Wieża ciśnień w Pasłęku – wieża wodna znajdująca się w Pasłęku przy ulicy Osińskiego, wybudowana w 1910 roku. W 1994 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Pasymiu – wieża wodna znajdująca się w Pasymiu przy ulicy Pocztowej, wybudowana w 1911 roku wraz z przybudówką, w której niegdyś mieściła łaźnia miejska. W 2000 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Piszu – wieża wodna znajdująca się w Piszu przy ulicy Gdańskiej, wybudowana w 1907 roku. W 1992 roku została wyłączona z eksploatacji. W 2007 roku została wpisana do Rejestru Zabytków, a w 2013 roku została gruntownie odrestaurowana i wyremontowana. Obecnie w wieży znajduje się punkt widokowy oraz restauracja. Jej całkowita wysokość to 38 metrów.

Wieża ciśnień w Rynie – wodociągowa wieża ciśnień w Rynie, w województwie warmińsko-mazurskim.

Wieża ciśnień w Sępopolu – wieża wodna znajdująca się w Sępopolu przy ulicy Leśnej, wybudowana w 1912 roku. W 1987 została wpisana do Rejestru Zabytków.

Wieża ciśnień w Giżycku – wieża ciśnień znajdująca się przy ulicy Warszawskiej 37 w Giżycku, na wzgórzu obok skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Wodociągową i Bohaterów Westerplatte.
Wieża ciśnień w Zalewie – wieża wodna znajdująca się w Zalewie przy ulicy Jesionowej, wybudowana w 1905 roku. W 1992 została wpisana do Rejestru Zabytków.