
Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Babicach – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Babicach.

Cerkiew św. Bazylego w Bełżcu – drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Bełżcu.

Cerkiew św. Dymitra w Cewkowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Cewkowie.

Cerkiew Podniesienia Krzyża Świętego w Dubiecku – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dubiecku.

Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dziewięcierzu – nieistniejąca drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dziewięcierzu.

Cerkiew św. Mikołaja – murowana cerkiew w Gostyninie, wzniesiona w 1890. W 1911 przekazana została utworzonej w tym samym roku w Gostyninie parafii prawosławnej. Po 1918 rozebrano dzwonnicę, a cerkiew pozbawiono funkcji religijnej. Obecnie mieszczą się tu mieszkania socjalne. Na strychu zachowały się polichromie o tematyce historycznej i religijnej.

Cerkiew Opieki Matki Bożej – prawosławna cerkiew w Konstantynowie wzniesiona w 1833 i przebudowana w okresie międzywojennym na szkołę.

Cerkiew św. Mikołaja w Króliku Wołoskim – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka.

Cerkiew Opieki Matki Boskiej w Kupnej – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Kupnej.

Cerkiew św. Szymona Słupnika w Maćkowicach – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Maćkowicach.

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Mrzygłodzie – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Mrzygłodzie.

Cerkiew pw Pokrowy NMP w Płonnej – murowana cerkiew, obecnie w ruinie, znajdująca się we wsi Płonna.

Cerkiew św. Onufrego w Posadzie Rybotyckiej – murowana cerkiew obronna, znajdująca się w Posadzie Rybotyckiej, w gminie Fredropol, w powiecie przemyskim, najstarsza zachowana cerkiew na ziemiach polskich.

Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Seroczynie – cerkiew w Seroczynie wzniesiona na przełomie XVIII i XIX w., obecnie nieużytkowana.

Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy – cerkiew prawosławna wzniesiona w Sierpcu na początku XX wieku. Od zakończenia I wojny światowej dawny budynek cerkwi jest wykorzystywany jako siedziba różnego rodzaju instytucji państwowych.

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Starych Oleszycach – murowana cerkiew greckokatolicka wzniesiona w 1913 w Starych Oleszycach.

Cerkiew św. Dymitra w Starym Dzikowie – murowana greckokatolicka cerkiew parafialna, zbudowana w 1904, staraniem proboszcza parafii greckokatolickiej - ks. Wasyla Czerneckiego, w miejscu kilku poprzednich cerkwi, z których najstarsza wzmiankowana była w pierwszej połowie XVI wieku, a poprzedniczką obecnej była cerkiew zbudowana w 1724 z fundacji właściciela wsi – hetmana wielkiego koronnego Adama Mikołaja Sieniawskiego. Poprzedniczka obecnej cerkwi została odnowiona w 1873, zamontowano w niej wtedy również pozłacany ikonostas. Nabożeństwa w starej cerkwi odbywały się do czasu poświęcenia nowej, później została rozebrana.

Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Ujkowicach – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, zbudowana w 1926 w Ujkowicach.

Cerkiew św. Tatiany Rzymianki – prawosławna cerkiew domowa umieszczona w budynku Pałacu Staszica po jego przebudowie w stylu bizantyjsko-rosyjskim w latach 90. XIX wieku. Istniała do 1924, kiedy w toku przebudowy przeprowadzonej przez Mariana Lalewicza został przywrócony dawny wygląd budynku.

Cerkiew św. Mikołaja w Wielkich Oczach – była cerkiew greckokatolicka wzniesiona w 1925, po 1947 i akcji „Wisła” pozbawiona funkcji sakralnej i zaadaptowana na magazyn. Obecnie jest własnością Skarbu Państwa, stoi pusta i pozbawiona wyposażenia.

Cerkiew pw. Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi – dawna cerkiew w Wieluniu, obecnie Wieluński Dom Kultury.

Cerkiew pod wezwaniem św. Włodzimierza – dawna cerkiew w Wieluniu. Funkcjonowała w latach 1852–1902, gdy została zastąpiona większą cerkwią Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi. W okresie międzywojennym w budynku funkcjonowało jedno z wieluńskich kin, a obecnie jedna z bibliotek.
Kościół świętego Jerzego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – dawny rzymskokatolicki kościół filialny należący wcześniej do parafii Przemienienia Pańskiego. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości. Obecnie znajduje się w nim Centrum Kultury Chrześcijańskiej.

Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Wyszatycach – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Wyszatycach.