

Flaga Aruby

Flaga Bonaire została oficjalnie przyjęta 15 grudnia 1981.

Flaga Brytyjskich Wysp Dziewiczych – w kantonie Union Jack, w centralnej części swobodnej niebieskiej bandery znajduje się herb kolonii, nadany 15 listopada 1960 roku. Godłem jest św. Urszula. Kaganki reprezentują 11 dziewic zamordowanych razem ze św. Urszulą przez Hunów.

Flaga Curaçao została przyjęta 2 lipca 1984.

Flaga Grenlandii została zaprojektowana przez Thue Christiansena. Flaga składa się z dwóch pasów: białego na górze i czerwonego na dole, oraz dużej tarczy. Górna część tarczy jest czerwona, dolna biała. Jej lokalna nazwa w języku grenlandzkim to Erfalasorput, co oznacza „nasza flaga”, ale Aappalaartoq (czerwony) jest także używany jako nazwa flagi grenlandzkiej i duńskiej (Dannebrog). Dziś mieszkańcy Grenlandii uznają zarówno Erfalasorput, jak i Dannebrog.

Flaga Guamu – prostokątna, niebieska z otoczką czerwona oraz z godłem wyspy. Została przyjęta 9 lutego 1948.

Gujana Francuska, położona w Ameryce Południowej wspólnota terytorialna Francji nie posiada własnej flagi. W jej miejsce używa się flagi Francji lub szeregu flag nieoficjalnych czy historycznych.

Flaga Marianów Północnych – prostokątna, niebieska z elementami ludowymi danej wyspy. Została przyjęta 1 lipca 1989.

Flaga Niue, terytorium stowarzyszonego z Nową Zelandią, została przyjęta w 1975 roku. Podobnie jak na flagach wielu innych terytoriów związanych historycznie z Wielką Brytanią, także na fladze Niue znajduje się w kantonie flaga Wielkiej Brytanii - Union Jack. Dodatkowo umieszczonych jest na niej 5 żółtych gwiazd. Nietypowe jest jednak tło flagi, które zwykle jest błękitne, a na fladze Niue ma kolor żółty.

Flaga Norfolku została oficjalnie przyjęta 21 października 1980 roku. Jest to prostokąt o proporcjach 2:1 podzielony na trzy równe części, dwa skrajne prostokąty mają kolor zielony, a na środkowym, białym prostokącie znajduje się zielona sylwetka araukarii wyniosłej.

Oficjalnymi flagami Nowej Kaledonii, francuskiego terytorium zamorskiego, od lipca 2010 roku są flaga Francji tzw. Tricolore i flaga Kanaków, rdzennych mieszkańców terytorium oraz ich politycznej reprezentacji Frontu Narodowego i Socjalistycznego Wyzwolenia Kanaków (FLNKS), dążącego do oderwania Nowej Kaledonii od Francji. Nowa Kaledonia jest jednym z niewielu państw czy terytoriów, które mają dwie oficjalne flagi.

Flaga Polinezji Francuskiej - prostokątna z białym środkiem, na którym znajduje się godło państwa oraz czerwonymi pasami u góry i na dole. Została wprowadzona 23 listopada 1984.

Flagę Portoryko częściowo wzorowano na kubańskiej i amerykańskiej. Gwiazda symbolizuje kraj, a kolory republikańskie wartości. Niektórzy Portorykańczycy interpretują je jako sprzeciw wobec amerykańskiej dominacji nad ich wyspą.

Flaga wyspy Saba to prostokątny płat o proporcjach 2:3, z srebrnym (białym) rombem, w którym pośrodku znajduje się złota pięciopromienna gwiazda. W górnej części flagi znajdują się dwa czerwone trójkąty; a w dolnej: dwa niebieskie.

Flaga Saint-Pierre i Miquelon nie ma charakteru oficjalnego. Oficjalnym symbolem wysp jest flaga Francji.

Flaga Samoa Amerykańskiego – jeden z podstawowych symboli Samoa Amerykańskiego, terytorium Stanów Zjednoczonych.

Flaga wyspy Sint Eustatius – według uchwały Rady Wyspy Sint Eustatius z 29 lipca 2004 roku, to prostokątny niebieski płat obrzeżony czerwono, podzielony na pięć pól czerwonym krzyżem. W miejscu przecięcia się ramion krzyża znajduje się biały romb obramowany czerwono. Wewnątrz rombu widnieje zielona sylwetka wyspy, a nad nią złota pięcioramienna gwiazda.

Flaga Sint Maarten, a właściwie flaga holenderskiej części wyspy – to prostokątny płat o proporcjach 2:3 z białym, równoramiennym trójkątem wpisanym między dwa pasy: czerwony i niebieski.

Flaga Tokelau - obecną flagę lokalny parlament przyjął w maju 2008 zastępując flagę Nowej Zelandii będącą również oficjalną flagą Tokelau. Po akceptacji rządu Nowej Zelandii gubernator generalny kraju oficjalnie wprowadził nową flagę 7 września 2009. Jednocześnie zaprzestano stosowania wprowadzonej w 1989 nieoficjalnej flagi terytorium.

Flagą Wallis i Futuny jest flaga Francji. Terytorium posiada również flagę lokalną - jest ona prostokątna, czerwona z białym krzyżem pośrodku i flagą francuską w lewym górnym rogu. Została wprowadzona w 1888.

Flaga Wyspy Bożego Narodzenia – przedstawia Krzyż Południa identyczny jak na fladze Australii, co przypomina o związkach z tym krajem. Błękit odzwierciedla Ocean Indyjski, a zieleń lasy tropikalne. W centrum umieszczono krąg słoneczny z mapą Wyspy Bożego Narodzenia. W części swobodnej, endemiczny faeton żółtodzioby.

Flaga Wysp Cooka przedstawia 15 gwiazd w okręgu - symbolizują jedność piętnastu wysp archipelagu, wiarę w Boga i wzniosłe cele mieszkańców. W kantonie umieszczona jest Flaga Wielkiej Brytanii na znak historycznego związku z Wielką Brytanią.

Flaga Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych przedstawia uproszczoną wersję Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych.

Flaga Wysp Kokosowych – przedstawia na zielonym tle złoty Krzyż Południa identyczny jak na fladze Australii, co przypomina o związkach z tym krajem. Przed krzyżem południa znajduje się złoty półksiężyc zwrócony w prawą stronę. W lewym górnym rogu znajduje się palma wpisana w złote słońce. Flaga powstała w 2003 roku i została oficjalnie zatwierdzona 6 kwietnia 2004.

Merkið – flaga państwowa Wysp Owczych oparta jest jak wszystkie flagi Skandynawii, na krzyżu skandynawskim.