
Biely potok – potok, prawy dopływ Hornadu na Słowacji. Cała jego zlewnia znajduje się w Słowackim Raju. Głęboka dolina Bielego potoku oddziela dwa płaskowyże Słowackiego Raju: Glac i Geravy. Biely potok spływa w północno-wschodnim kierunku i na wysokości około 520 m uchodzi do Hornadu. Następuje to pod mającymi około 150 m wysokości ścianami galerii o nazwie Tomášovský výhľad.

Chyžnianský potok – potok, lewy dopływ rzeki Muráň na Słowacji. Ma 6 cieków źródłowych wypływających na południowych stokach grzbietu łączącego szczyty Kohút i Biela skala w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Najwyżej położone cieki wypływają na wysokości około 870 m. Na wysokości około 430 m przyjmuje niewielki lewy dopływ i od tego miejsca spływa w kierunku południowym. Wkrótce opuszcza porośnięte lasem zbocza Gór Stolickich, wypływa na obszary pól uprawnych w dolinie rzeki Mur. Tutaj przyjmuje swój największy dopływ – Kozí potok. Następnie przepływa przez miejscowość Chyžné, pod drogą krajową nr 532 i linią kolejową i na wysokości około 310 m uchodzi do Murania.

Dobšinský potok – potok na Słowacji, lewy dopływ rzeki Slaná.

Hankovský potok – potok, lewy dopływ rzeki Štítnik na Słowacji. Wypływa na wysokości około 660 m na południowych zboczach łączących szczyty Veľký Radzim i Kilhov na Pogórzu Rewuckim na Słowacji. Spływa w kierunku południowym przez miejscowości Hanková, Markuška, Koceľovce i Roštár. W tej ostatniej miejscowości uchodzi do Štítnika. Następuje to na obszarze niezabudowanym, na wysokości nieco poniżej 300 m n.p.m.

Havraní potok – potok, lewy dopływ rzeki Hnilec na Słowacji. Ma źródła na północno-zachodnich stokach szczytu Hýľ i Haniskova, najwyżej położone z nich znajdują się na wysokości około 980 m. Spływa doliną, której orograficznie prawe zbocza tworzy Kráľova hora, a lewe Viníčiar. W dolinie tej nad Havranim potokiem znajduje się osada Havrania dolina, obecnie należącą do miejscowości Mlynky. Havraní potok uchodzi do Hnilca we wsi Mlynky na wysokości około 745 m.

Hornad – rzeka w środkowej Słowacji i w północno-wschodnich Węgrzech, w dorzeczu Dunaju. Długość – 286 km, powierzchnia zlewni – 4403 km², średni przepływ – 30,9 m³/s. Maksymalny zanotowany przepływ – 689 m³/s.

Kobeliarovský potok – potok, prawy dopływ rzeki Slaná na Słowacji. Ma długość 6,3 km. Wypływa na wysokości około 700 m na zachodnich stokach szczytu Bučina na Pogórzu Rewuckim. Spływa w kierunku południowo-wschodnim przez miejscowość Kobeliarovo, a następnie Nižná Slaná. W tej ostatniej miejscowości uchodzi do rzeki Slaná na wysokości 350 m.

Kozí potok – potok, dopływ Chyżniańskiego Potoku na Słowacji. Najwyżej położony ciek źródłowy wypływa na wysokości około 1050 m na południowych stokach Kohúta w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Potok spływa głęboko wciętą Kozią Doliną w kierunku południowo-wschodnim. Orograficznie lewe zbocza tej doliny tworzy Dachov diel, prawe boczny grzbiet odgałęziający się od masywu Kohúta.

Krčmársky potok – potok, dopływ rzeki Hnilec na Słowacji. Wypływa na wysokości około 950 m na północno-wschodnich stokach Havraniej skały i opływa ją po wschodniej stronie doliną Veľké Zajfy. Na wysokości około 850 m przyjmuje swój dopływ – Vráblovský potok, na krótkim odcinku płynie w kierunku wschodnim, a w końcowym odcinku w kierunku południowym doliną między szczytami Marčeková i Gačovská skala. Dawniej uchodził do Hnilca na wysokości około 780 m w osadzie Stratenská píla. Obecnie, wskutek wybudowania na Hnilcu w Dedinkach zapory wodnej podniósł się poziom wody i Krčmársky potok uchodzi do początku zbiornika Palcmanská Maša.

Kyseľ – potok, lewy dopływ Bielego potoku na Słowacji. Cała jego zlewnia znajduje się w Słowackim Raju. Ma źródła na wysokości około 950 m w dolinie Veľký Kyseľ. Głównym dopływem jest potok Malý Kyseľ spływający doliną Malý Kyseľ. Obydwa potoki łączą się na wysokości około 820 m. Od tego miejsca potok Kyseľ spływa doliną Kyseľ i uchodzi na wysokości 551 m do Bielego potoku jako jego lewy dopływ.

Muráň – rzeka w południowej części środkowej Słowacji, prawy dopływ Sajó w zlewisku Morza Czarnego. Długość – 48,8 km, powierzchnia zlewni – 386 km².

Palcmanská Maša – sztuczny zbiornik wodny powstały na skutek spiętrzenia rzeki Hnilec w jej górnym biegu.

Piesočný potok – potok, lewy dopływ rzeki Muráň na Słowacji. Wypływa trzema źródłowymi ciekami na południowych zboczach szczytu Dachov diel w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Wszystkie 3 cieki wypływają na wysokości około 740-750 m. Od wysokości około 485 m potok jednym już korytem spływa w kierunku południowym. Opuszcza porośnięte lasem zbocza gór, wypływa na obszary pól uprawnych miejscowości Revúcka Lehota, przepływa pod drogą nr 532 i linią kolejową i na wysokości około 285 m uchodzi do Murania.

Píľanka – potok w Słowackim Raju, będący orograficznie prawym dopływem potoku Veľká Biela voda.

Proviantka – potok, lewy dopływ rzeki Muráň na Słowacji. Wypływa na wysokości około 930 m na południowych stokach masywu Kohúta w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Spływa Skalną Doliną w kierunku południowo-zachodnim między grzbietami Kohúta ze szczytem Solisko i szczytem Dachov diel. Opuszczając porośnięte lasem zbocza gór zmienia kierunek na południowo-wschodni, wypływa na obszary pól uprawnych miejscowości Mokrá Lúka, przepływa pod drogą nr 532 i linią kolejową i na wysokości 290 m uchodzi do Murania.

Pstružný potok – potok, lewy dopływ Zdychavy na Słowacji. Wypływa na wysokości około 1130 m na południowo-zachodnich stokach Kohúta w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Uchodzi do Zdychavy na wysokości około 450 m.

Roveň – potok, lewy dopływ rzeki Štítnik na Słowacji. Wypływa źródłem na wysokości około 370 m między grzbietami szczytów Glac i Roveň na Pogórzu Rewuckim. Spływa w kierunku wschodnim między porośniętymi lasem zboczami tych szczytów. Po ich opuszczeniu wypływa na pokryte polami obszary doliny rzeki Štítnik i wkrótce uchodzi do niej. Następuje to na wysokości około 290 m, na niewielkim osiedlu domków w połowie odległości między zabudowaniami miejscowości Roštár i Štítnik.

Rožňavský potok – duży potok w środkowej Słowacji, w dorzeczu Slanéj. Długość ok. 13 km. Prawie cały bieg, poczynając od źródeł, na obszarze grupy górskiej Złotego Stołu w Górach Wołowskich

Sajó [po węgiersku czyt. "Szajo"] – rzeka w środkowej Słowacji i w północno-wschodnich Węgrzech, w dorzeczu Dunaju. Długość – 229 km, z tego 110 km na Słowacji, 129 km na Węgrzech, powierzchnia zlewni – 5545 km2.

Štítnik – rzeka w południowej części środkowej Słowacji, prawy dopływ Sajó w zlewisku Morza Czarnego. Długość ok. 33 km. Powierzchnia dorzecza 230 km².

Strundžanícky potok – potok, lewy dopływ rzeki Hron na Słowacji. Jest ciekiem 3 rzędu. Wypływa na wysokości około 930 m na Murańskiej Płaninie. Początkowo spływa w kierunku północno-wschodnim, potem północnym i w osadzie Pohorelská Maša będącej częścią wsi Pohorelá uchodzi do Hronu na wysokości około 710 m.

Štvrtocký potok – potok, prawy dopływ potoku Veľká Biela voda w Słowackim Raju. Ma źródła na wysokości około 730 m na północno-wschodnich zboczach szczytu Kopanec. Spływa w północno-wschodnim kierunku i uchodzi do potoku Veľká Biela voda na polanie Štvrtocká píla. Następuje to na wysokości około 625 m, tuż przy drodze Hrabušice – Stratená.

Suchý potok – potok, lewy dopływ rzeki Muráň na Słowacji. W górnym biegu ma nazwę Dolina. Wypływa na wysokości około 600 m na południowo-wschodnich zboczach szczytu Dachov diel w Górach Stolickich w Łańcuchu Rudaw Słowackich. Spływa początkowo w kierunku południowo-wschodnim, potem południowym. Opuszcza porośnięte lasem zbocza gór, wypływa na obszary pól uprawnych miejscowości Revúcka Lehota i Chyžné, przepływa przez zabudowany obszar miejscowości Lubeník, pod drogą nr 532 i linią kolejową i na wysokości około 265 m uchodzi do Murania.

Veľká Biela voda – potok na Spiszu, na Słowacji, przebiegający przez terytorium powiatu Poprad oraz powiatu Spiska Nowa Wieś. Jest prawostronnym dopływem Hornadu.

Vernársky potok – potok na Słowacji, prawy dopływ Hornadu. Ma źródła w górach na południe od miejscowości Vernár, najwyżej położone znajdują się na wysokości około 930 m n.p.m. Spływa w północno-zachodnim kierunku przez miejscowości Vernár i Hranovnica. Jego dolina oddziela Niżne Tatry od Słowackiego Raju. W miejscowości Hranovnica wypływa na Kotlinę Hornadzką i uchodzi do Hornadu na wysokości około 593 m.

Zdychava – duży potok w Górach Stolickich, w łańcuchu Rudaw Słowackich, na Słowacji. Długość 16,3 km, powierzchnia dorzecza 59 km². Jego dolina oddziela od głównego grzbietu Gór Stolickich pasmo Radzima i Zubovej.