
Szlak Cysterski – szlak turystyczny wytyczony na terytorium Europy, obejmujący klasztory zakonu cystersów, także w Polsce. Powołany do istnienia w ramach programu Europejskich Dróg Kulturowych.

Szlak im. Hetmana Stefana Czarnieckiego - czerwony szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim i województwie lubuskim. Przebiega przez Równina Pyrzycką, Iński Park Krajobrazowy, Drawieński Park Narodowy, Puszczę Drawską, Puszczę Barlinecką i Równinę Gorzowską.

Szlak Familijny przez Park Leśny Zdroje – żółty znakowany szlak turystyczny, w Szczecinie Zdrojach. Krótki szlak spacerowy, o długości 2,5 km, wokół Jeziora Szmaragdowego, jednego z najatrakcyjniejszych zakątków Szczecina i Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Na trasie punkty widokowe, schrony z okresu II wojny światowej, na Polanie Widok miejsce na ognisko.
Szlak Fortyfikacyjny Twierdzy Świnoujście – wytyczony szlak o długości ok. 4 km, obejmujący najciekawsze zabytki architektury militarnej po wschodniej stronie ujścia Świny. Z racji swojego historycznego i edukacyjnego zarazem charakteru otrzymał formułę ścieżki dydaktycznej. Szlak rozpoczyna się w najstarszym obiekcie lewobrzeża – Forcie Wschodnim. Stąd szlak wiedzie dalej przez pozostałości dwóch baterii nadbrzeżnych z czasów I wojny światowej, ufortyfikowaną baterię przeciwlotniczą z II wojny światowej, aż po unikatowy konstrukcyjnie bunkier dowodzenia z tego samego okresu oraz zespół umocnień polowych z lat zimnej wojny. Na tablicach informacyjnych wzdłuż szlaku znajdują się tabliczki z krótkim rysem historycznym oraz retrospekcją graficzną. Na trasie przebiegu szlaku fortyfikacyjnego znajduje się także Bateria Goeben.

Szlak Grzędzicki - czarny znakowany szlak turystyczny, w województwie zachodniopomorskim, w gminie Kobylanka. Krótki szlak dojściowy o długości 1,3 km, łączy niebieski Szlak Anny Jagiellonki z przystankiem kolejowym Grzędzice Stargardzkie na linii kolejowej Szczecin-Stargard Szczeciński.

Szlak Liwiej Łuży – zielony znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal.

Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim – znakowany na niebiesko pieszy szlak turystyczny w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Szlak Nadmorski – znakowany czerwony szlak turystyczny w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9.

Szlak Nadodrzański – znakowany na czerwono długodystansowy pieszy szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim.
Szlak Pilchowski - czarny pieszy szlak turystyczny w Szczecinie i gminie Police przebiegający przez Puszczę Wkrzańską.

Szlak Pobrzeża Rewalskiego - niebieski znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim.

Szlak Policki - żółty pieszy szlak turystyczny w gminie Police na terenie miasta Police, wsi Trzeszczyn, Stare Leśno i Bartoszewo oraz Puszczy Wkrzańskiej.

Pomorska Droga św. Jakuba lub Camino Polaco del Norte część Via Baltica. W średniowieczu trasa ta wiodła od Estonii przez Litwę, Polskę, Niemcy. Odtworzona w latach 2011 - 2013 przy wsparciu środków z Unii Europejskiej programu Interreg Południowy Bałtyk.

Szlak Graniczny im. Andrzeja Marcinkowskiego - pieszy szlak turystyczny w powiecie polickim, na zachodnim skraju Wału Stobniańskiego, przy granicy z Niemcami. Szlak został wyznakowany w 2006. Nosi imię Andrzeja Marcinkowskiego - działacza PTTK, przewodniczącego Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej PTTK, inicjatora wytyczenia tego szlaku.

Szlak Puszczy Wkrzańskiej im. Stefana „Taty” Kaczmarka – czerwony pieszy szlak turystyczny na terenie Puszczy Wkrzańskiej o długości ok. 45,5 km. Przebiega przez obszar miejski Szczecina i powiatu polickiego.

Szlak Rekowski - czerwony znakowany szlak turystyczny, na południowo-wschodnich obrzeżach Szczecina, częściowo w gminach Goleniów i Kobylanka, długość szlaku 16,7 km.

Szlak Solny - czerwony znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim o charakterze regionalnym.
Szlak „Przez Las Arkoński i Wzgórza Warszewskie” – zielony pieszy szlak turystyczny w Szczecinie i gminie Police. Szlak prowadzi przez Wzgórza Warszewskie i Las Arkoński: osiedla Szczecina Niemierzyn i Osów, południową część Puszczy Wkrzańskiej i wieś Przęsocin do Szczecina – Skolwina.

Szlak „Ścieżkami Dzików” – czerwony pieszy szlak turystyczny na terenie miast Szczecin i Police oraz w rejonie wsi Leśno Górne, Siedlice i Przęsocin. Szlak prowadzi przez południową część Puszczy Wkrzańskiej i centralną część Wzgórz Warszewskich.
Szlak czarny Leśno Górne – Tanowo (Szlak przez Komorze Góry) - pieszy szlak turystyczny w gminie Police. Szlak prowadzi przez południową część Puszczy Wkrzańskiej z Leśna Górnego przez Stare Leśno i Komorze Góry do wsi Tanowo.
Szlak Pokoju - niebieski pieszy szlak turystyczny w Szczecinie i gminie Police. Szlak prowadzi przez południową część Puszczy Wkrzańskiej ze Szczecina - Głębokie przez Szczecin - Osów, obok Dębu Bogusława, przez Leśno Górne i Sierakowo do wsi Pilchowo.

Szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego - czerwony znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim o charakterze regionalnym. Szlak ten upamiętnia pierwszego koszalińskiego przewodnika turystycznego Józefa Chrząszczyńskiego.

Szlak Leśny przez Pojezierze Warnowsko-Kołczewskie, szlak pieszy nr 1001 – znakowany jednoetapowy szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim, długości 19 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego i wyspy Wolin. Szlak rozpoczyna się w centrum Międzyzdrojów i prowadzi przez lasy mieszane Wolińskiego Parku Narodowego koło Pokazowej Zagrody Żubrów, a następnie wzdłuż będących kryptodepresjami jezior rynnowych obwodu ochronnego Warnowo i wokół półwyspu na Jeziorze Czajcze. Znad Jeziora Czajcze szlak prowadzi brzegami jeziora Żółwińskiego i Jeziora Kołczewo przez Kołczewo, na północ od którego, na węźle szlaków w Świętouściu, kończy się przy Szlaku Nadmorskim. Szlak przebiega przez najcenniejsze przyrodniczo obszary leśne Wolińskiego Parku Narodowego, a jeziora przy szlaku są miejscami badań archeologicznych.

Szlak „Przez Kawczą Górę”, szlak pieszy nr 1002 – znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim, długości 2,6 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, łączący Szlak Nadmorski i szlak pieszy nr 1001. Szlak łączy Promenadę Gwiazd w Międzyzdrojach, Kawczą Górę, parking w rejonie Kwasowa oraz rejon pokazowej zagrody żubrów.

Szlak Łącznikowy Warnowski, szlak pieszy nr 1005 – znakowany jednoetapowy szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim, długości 0,6 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Szlak łączy stację kolejową Warnowo i szlak pieszy nr 1001, z którym łączy się na skrzyżowaniu dróg w Warnowie.

Szlak Ornitologów – zielony pieszy szlak turystyczny w gminie Police. Szlak prowadzi przez środkową i wschodnią część Puszczy Wkrzańskiej. Łączy Szlak Puszczy Wkrzańskiej im. Stefana „Taty” Kaczmarka z wsią Uniemyśl, prowadząc kolejno przez Karpin i Drogoradz.

Szlak do Jeziora Szmaragdowego – czarny znakowany szlak turystyczny, w Szczecinie Zdrojach. Krótki szlak dojściowy o długości 1,5 km, łączy przystanki komunikacji miejskiej i stację kolejową Szczecin Zdroje ze szlakami turystycznymi wokół Jeziora Szmaragdowego, jednego z najatrakcyjniejszych zakątków okolic Szczecina i Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.