
Brzeziniec − zamknięty 1 stycznia 2002 przystanek osobowy w Brzezińcu, w Polsce. Został on oddany do użytku w dniu 1 listopada 1884 roku razem z linią kolejową z Gryfowa Śląskiego do Mirska.

Dębowy Gaj – przystanek osobowy a dawniej stacja kolejowa w Dębowym Gaju na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.

Gryfów Śląski – stacja kolejowa w Gryfowie Śląskim, w województwie dolnośląskim, w Polsce. Stacja powstała 20 września 1865, wraz z budową linii Śląskiej Kolei Górskiej Rybnica – Zgorzelec. Odgrywała ona dawniej w ruchu osobowym dużą rolę jako węzła kolejowego, z którego odchodziły linie w czterech kierunkach: do Jeleniej Góry, Zgorzelca, Mirska oraz Lwówka Śląskiego. Obecnie jest stacją przelotową.
Krobica – nieczynny przystanek osobowy dawnej Kolejki Izerskiej, położony w Orłowicach. Został on otwarty 31 października 1909 i był wtedy jedną z czterech stacji na linii kolejowej nr 336, z której to jeździły pociągi głównie w dwóch kierunkach, tj. do Świeradowa Zdroju i Gryfowa Śląskiego.

Kwieciszowice – przystanek osobowy w pobliżu Kwieciszowic, w gminie Mirsk, w powiecie lwóweckim; w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w Polsce. Przystanek usytuowany jest na 146,812 km linii Wrocław Świebodzki – Zgorzelec i położony na wysokości 427 m n.p.m. Posiada bezpośrednie połączenia do Wrocławia, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, Węglińca oraz Lubania Śląskiego.

Lubomierz − zamknięta w 1992 i zlikwidowana w sierpniu 2013 stacja kolejowa w Lubomierzu, w Polsce. Stacja ta została oddana do użytku 15 października 1885 wraz z budową linii z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.
Lwówek Śląski – przelotowa stacja kolejowa w Lwówku Śląskim, w Polsce. Stacja powstała 15 października 1885, wraz z budową linii z Gryfowa Śląskiego. Odgrywała ona dawniej w ruchu osobowym znaczącą rolę jako węzeł kolejowy, z którego odchodziły linie w czterech kierunkach: do Gryfowa Śląskiego, Jeleniej Góry, Jerzmanic-Zdroju oraz Zebrzydowej.

Marczów – przystanek osobowy a dawniej stacja kolejowa w Marczowie na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.
Mirsk – zamknięta 1 stycznia 2002 ładownia publiczna, położona w Mirsku. Została ona oddana do użytku 1 listopada 1884 razem z linią kolejową z Gryfowa Śląskiego. W przeszłości ładownia była węzłową stacja kolejową, z której to jeździły pociągi w trzech kierunkach, do Świeradowa Zdroju, Gryfowa Śląskiego i do granicy z Czechami.

Młyńsko – przystanek osobowy w Młyńsku, w powiecie lwóweckim; w województwie dolnośląskim, w Polsce. Posiada bezpośrednie połączenia do Wrocławia, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, Węglińca oraz Lubania Śląskiego.

Mojesz − zamknięty w 1983 i zlikwidowany w 1996 przystanek osobowy w Mojeszu, w Polsce. Przystanek ten został oddany do użytku 15 października 1885, wraz z otwarciem linii z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.
Mroczkowice – nieczynny przystanek osobowy dawnej Kolejki Izerskiej, znajdujący się w Mroczkowicach. Został on oddany do użytku 31 października 1909. Przystanek ten w całej swojej historii miał małe znaczenie. Można było z niego dojechać głównie do sąsiednich, większych miast, głównie do Świeradowa-Zdroju oraz Mirska, a po 1946 do Gryfowa Śląskiego.

Niwnice – stacja kolejowa w Niwnicach na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.

Oleszna Podgórska − zamknięty i zlikwidowany w 1992 przystanek osobowy w Olesznie Podgórskiej, w Polsce. Został on oddany do użytku 15 października 1885 wraz z linią kolejową z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.

Pilchowice Nielestno – przystanek osobowy, a dawniej stacja kolejowa i ładownia w Pilchowicach na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.

Pilchowice Nielestno Towarowe – zlikwidowana mijanka i stacja towarowa w Nielestnie na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.
Pilchowice Zapora – przystanek osobowy w Pilchowicach na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.

Płakowice – zlikwidowany w 1991 przystanek osobowy w Lwówku Śląskim, w Polsce. Został on oddany do użytku 1 grudnia 1895 razem z linią kolejową z Lwówka Śląskiego do Nowej Wsi Grodziskiej.

Pławna Dolna − zamknięty w 1983 i zlikwidowany w 1996 przystanek osobowy w Pławnie Dolnej, w Polsce. Przystanek ten został oddany do użytku 15 października 1885 wraz z linią kolejową z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.

Pławna Górna − zamknięty w 1983 i zlikwidowany w 1996 roku przystanek osobowy w Milęcicach, w Polsce. Przystanek ten został otwarty 15 października 1885, wraz z budową linii z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.

Pławna Średnia − zamknięta w 1983 i zlikwidowana w 1996 stacja kolejowa w Pławnie Górnej, w Polsce. Stacja ta została oddana do użytku 15 października 1885 wraz z budową linii z Gryfowa Śląskiego do Lwówka Śląskiego.

Proszówka − zamknięty 1 stycznia 2002 przystanek osobowy w Proszówce, w Polsce. Przystanek został oddany do użytku w dniu 1 listopada 1884 roku razem z linią kolejową z Gryfowa Śląskiego do Mirska.

Radłówka – zlikwidowany przystanek osobowy w Radłówce na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim. Przystanek został zamknięty w 1996 roku, a zlikwidowany przed 28 listopada 2005.

Rakowice Wielkie – przystanek osobowy a dawniej także ładownia kolejowa w Rakowicach Wielkich na linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra – Żagań, w województwie dolnośląskim.

Rębiszów – stacja kolejowa na linii kolejowej nr 274 z Wrocławia do stacji w Zgorzelcu, uruchomionej na tym odcinku w roku 1865. Położona pomiędzy Jelenią Górą a Gryfowem Śląskim we wsi Rębiszów, która w latach 1945-54 była siedzibą gminy Rębiszów, obecnie już nieistniejącej.

Skorzynice − nieczynny od 1992 przystanek osobowy w Skorzynicach, w Polsce. Przystanek został otwarty 1 grudnia 1895 razem z linią kolejową z Lwówka Śląskiego do Nowej Wsi Grodziskiej.

Ubocze – przystanek kolejowy w Uboczu, w powiecie lwóweckim; w województwie dolnośląskim, w Polsce.

Wleń − stacja kolejowa we Wleniu, w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim.