
Kościół Reformowany – kościół kalwinistyczny w Aarburgu, w Szwajcarii.

Kościół św. Marcina w Altdorfie – rzymskokatolicka świątynia parafialna, znajdująca się w mieście Altdorf w Szwajcarii.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chur – główna świątynia diecezji Chur w Szwajcarii.

Katedra świętego Mikołaja we Fryburgu – kościół wyznania rzymskokatolickiego we Fryburgu w Szwajcarii. Jest kościołem biskupim (katedrą) szwajcarskiej diecezji Lozanny, Genewy i Fryburga.
Audytorium Kalwina w Genewie – kaplica w centrum starego miasta w Genewie w Szwajcarii. Ważne, historyczne miejsce dla europejskich Kościołów reformowanych.

Sobór Podwyższenia Krzyża Pańskiego – prawosławny sobór w Genewie, druga katedra eparchii brytyjskiej i zachodnioeuropejskiej Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego poza granicami Rosji.

Bazylika Najświętszej Marii Panny w Genewie – jest główną świątynią katolicką w Genewie w Szwajcarii.

Katedra św. Piotra w Genewie – główny kościół ewangelicko-reformowany w Genewie w Szwajcarii.

Grossmünster – jeden z kościołów Zurychu, zbudowany w latach 1100–1250 na miejscu kościoła z IX w.

Katedra Notre-Dame du Glarier w Sion – rzymskokatolicka katedra Diecezji Sion w Szwajcarii. Mieści się przy ulicy Rue de la Cathédrale w mieście Sion.

Katedra św. Piotra i Pawła w Bernie - główna świątynia Kościoła Chrześcijańskokatolickiego w Szwajcarii, znajdująca się przy ul. Rathausgasse 2 w Bernie.

Katedra Świętego Ursusa w Solurze, niem. St. Ursenkathedrale, również Katedra Świętego Ursusa i Wiktora, fr. Cathédrale Saint-Ours et Saint-Victor - świątynia biskupia diecezji Bazylei z siedzibą w Solurze, wybudowana w stylu barokowym w latach 1762-1773 według projektu Gaetana Matttea Pisoniego. Godność katedry posiada od 1828.
Katedra świętego Wawrzyńca w Lugano jest kościołem biskupim diecezji Lugano w Szwajcarii. Świątynia została zbudowana w stylu renesansowym w latach 1447-1522 według projektu architekta Giovanniego Antonia Amadeo. We wnętrzu znajdują się freski Bernardina Luiniego.

Katedra w Bazylei – kościół w Bazylei, powstały w kilku etapach między 1019 a 1500 rokiem w stylach romańskim i gotyckim.

Katedra w Bernie – największy kościół w Bernie i w Szwajcarii. Budowla rozpoczęta w stylu późnogotyckim została ukończona dopiero w XIX w., w stylu neogotyckim. Po reformacji kościół stał się świątynią parafii protestanckiej.
Klasztor benedyktyński Św. Jana w Müstair – klasztor położony w dolinie Gryzonii, w najbardziej wysuniętej na wschód części Szwajcarii.

Kościół św. Piotra w Zurychu – najstarsza świątynia w Zurychu.

Kościół św. Franciszka Ksawerego – rzymskokatolicki kościół w Lucernie, w Szwajcarii, najstarszy i jednocześnie największy kościół barokowy w kraju.

Opactwo Sankt Gallen lub Opactwo świętego Galla – rzymskokatolicka katedra diecezji Sankt Gallen w Szwajcarii. Mieści się przy ulicy Klosterhof w mieście Sankt Gallen.

Klasztor Rheinau – dawny klasztor benedyktynów na wyspie na Renie w Rheinau w Szwajcarii, założony ok. 788 i zlikwidowany w 1862. Jego budynki od 1867 do 2000 służyły jako siedziba szpitala psychiatrycznego.

Kościół Jezuitów – rzymskokatolicka świątynia w mieście Solura w Szwajcarii.

Synagoga w Zurychu – synagoga znajdująca się na Löwenstrasse w centrum Zurychu, w szwajcarskim kantonie Zurych.

Synagoga w Bazylei – synagoga znajdująca się w Bazylei. Jest obecnie centrum religijnym i kulturalnym bazylejskich Żydów.
Synagoga w Bernie – synagoga znajdująca się w Bernie, stolicy Szwajcarii, przy Kapellenstrasse 2.

Cerkiew św. Barbary – cerkiew prawosławna w Vevey, wzniesiona w 1878. Siedziba parafii w jurysdykcji eparchii brytyjskiej i zachodnioeuropejskiej Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego poza granicami Rosji.

Kościół św. Marcina – kalwinistyczny kościół parafialny w mieście Vevey, w kantonie Vaud, w Szwajcarii.
Kościół Matki Bożej – rzymskokatolicka, neogotycka świątynia w Vevey, w kantonie Vaud, w Szwajcarii. Siedziba parafii Matki Bożej.

Wasserkirche – kościół w Zurychu wybudowany na niewielkiej wyspie na rzece Limmat, usytuowany pomiędzy dwoma najważniejszymi kościołami w średniowiecznym mieście: Grossmünster i Fraumünster. Po raz pierwszy został wymieniony jako ecclesia Aquatica Turicensi ok. 1250 i jako wazzirkilcha w 1256. Kościół został wybudowany w X wieku, a następnie przebudowywany w wielu etapach, które zakończyły się w 1486 roku.

Fraumünster – kościół w Zurychu. Wznosi się na zachodnim brzegu Limmat, na miejscu dawnego konwentu założonego w 853 r. Obecna budowla sakralna pochodzi z XIII w., ale jej stare romańskie prezbiterium zdobią współczesne witraże projektu M. Chagalla.