Okręg wyborczy nr 1 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 1 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 1 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, złotoryjskiego i zgorzeleckiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 2 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 2 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 2 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Wałbrzycha oraz powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 8 posłów w systemie proporcjonalnym. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku, okręg ten był jedynym w Polsce okręgiem wyborczym do Sejmu RP, w którym liczba wybranych kobiet (5) była wyższa, niż liczba wybranych mężczyzn (3).

Okręg wyborczy nr 3 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 3 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 3 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Wrocławia oraz powiatów górowskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego i wrocławskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 14 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego i żnińskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 5 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 5 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 5 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Grudziądza, Torunia i Włocławka oraz powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego i włocławskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 13 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Lublina oraz powiatów janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 15 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa oraz powiatów bialskiego, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 8 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 8 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 8 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar województwa lubuskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 9 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 9 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 9 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Łodzi oraz powiatów brzezińskiego i łódzkiego wschodniego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 10 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 10 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 10 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Piotrkowa Trybunalskiego i Skierniewic oraz powiatów bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, rawskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 11 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 11 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 11 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 12 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 12 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 12 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów chrzanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 8 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 13 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 13 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 13 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Krakowa oraz powiatów krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 14 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 15 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 15 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 15 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Tarnowa oraz powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 16 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 16 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 16 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Płocka oraz powiatów ciechanowskiego, gostynińskiego, mławskiego, płockiego, płońskiego, przasnyskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żuromińskiego i żyrardowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 17 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 17 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 17 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Radomia oraz powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Ostrołęki i Siedlec oraz powiatów garwolińskiego, łosickiego, makowskiego, mińskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego i wyszkowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Warszawy. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 20 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 20 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 20 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 20 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów grodziskiego, legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 21 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 21 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 21 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar województwa opolskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 22 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 22 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 22 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Krosna i Przemyśla oraz powiatów bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego i sanockiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 11 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 23 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 23 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 23 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Rzeszowa i Tarnobrzega oraz powiatów dębickiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 15 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 24 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 24 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 24 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar województwa podlaskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 14 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Gdańska i Sopotu oraz powiatów gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 26 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 26 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 26 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Gdyni i Słupska oraz powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, puckiego, słupskiego i wejherowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 14 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 27 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 27 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 27 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 28 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 28 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 28 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 7 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 29 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 29 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 29 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Bytomia, Gliwic i Zabrza oraz powiatów gliwickiego i tarnogórskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 30 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 30 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 30 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor oraz powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 31 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 31 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 31 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Katowic, Chorzowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Tychów oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 32 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 32 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 32 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Sosnowca oraz powiatów będzińskiego i zawierciańskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 33 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 33 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 33 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar województwa świętokrzyskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 16 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Elbląga oraz powiatów bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego i ostródzkiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 8 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 35 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 35 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 35 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Olsztyna oraz powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, olsztyńskiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje miast na prawach powiatu Kalisza i Leszna oraz powiatów gostyńskiego, jarocińskiego, kaliskiego, kępińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego i rawickiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 37 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 37 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 37 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Konina oraz powiatów gnieźnieńskiego, kolskiego, konińskiego, słupeckiego, średzkiego, śremskiego, tureckiego i wrzesińskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego i złotowskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 9 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 39 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 39 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 39 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Poznania i powiatu poznańskiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 40 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 40 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 40 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Koszalina oraz powiatów białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 8 posłów w systemie proporcjonalnym.

Okręg wyborczy nr 41 do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejW
Okręg wyborczy nr 41 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 41 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Szczecina i Świnoujścia oraz powiatów goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego i stargardzkiego. W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 12 posłów w systemie proporcjonalnym.