Andersson IslandW
Andersson Island

Andersson Island – niewielka wyspa w północno-zachodniej części Morza Weddella przy północno-wschodnim krańcu Półwyspu Antarktycznego.

Beaufort IslandW
Beaufort Island

Beaufort Island – wyspa wulkaniczna na morzu Rossa, leżąca 19 kilometrów na północ od Cape Bird na wyspie Rossa. Umieszczona na mapach przez Jamesa Clarka Rossa w roku 1841. Nazwana na cześć Sir Francisa Beauforta, hydrografa brytyjskiej Royal Navy.

Brabant IslandW
Brabant Island

Brabant Island – druga pod względem wielkości wyspa Archipelagu Palmera pomiędzy Antwerpia a Liège Island.

Wyspa BremenW
Wyspa Bremen

Wyspa Bremen – antarktyczna wyspa o powierzchni 1 km², będąca częścią grupy Wysp Melchiora w Archipelagu Palmera, na Oceanie Południowym, przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Antarktycznego. Wyspa została odkryta w lutym 2003 r., kiedy to niemiecki statek badawczy "MS Bremen" odkrył, że nie jest to część wyspy Omega, lecz osobna wyspa, oddzielona kilometrowym kanałem, pokrytym lodem.

Bridgeman IslandW
Bridgeman Island

Bridgeman Island – wyspa wulkaniczna o wymiarach 0,6 na 0,9 km, położona 37 km na wschód od Wyspy Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych.

Clarence IslandW
Clarence Island

Clarence Island – wyspa o długości 18 km, położona w archipelagu Szetlandów Południowych, jest najdalej wysuniętą na wschód jego częścią. Obecną nazwę Clarence Island datuje się od 1821. Ernest Shackleton po zniszczeniu statku Endurance, wraz z załogą mijał Clarence Island w łodziach ratunkowych, jednak wylądował na Elephant Island. Do wyspy zgłaszają pretensje terytorialne Argentyna, zaliczając ją do Departamento Islas del Atlántico Sur i Wielka Brytania, uznająca ją za część Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego. Najwyższy szczyt to Mount Irving mierzący 2300 m n.p.m.

Cornwallis Island (Szetlandy Południowe)W
Cornwallis Island (Szetlandy Południowe)

Cornwallis Island – wyspa długości 2,5 km, leżąca 13 km na płn-wsch od Elephant Island, w archipelagu Szetlandów Południowych. Nazwę wyspy Cornwallisa datuje się od 1821 roku i jest ona powszechnie używana przez wszystkie narodowości.

Coronation (wyspa)W
Coronation (wyspa)

Coronation – największa wyspa Orkadów Południowych. Do wyspy roszczą sobie prawa Argentyna, uznająca ją za część Antarktydy Argentyńskiej, oraz Wielka Brytania, uznająca ją za część Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego. Na mocy postanowień traktatu antarktycznego wszelkie roszczenia zostały czasowo zawieszone, gdyż wyspa leży na południe od równoleżnika 60° S.

D’Urville Island (Antarktyka)W
D’Urville Island (Antarktyka)

D’Urville Island – wyspa na Morzu Weddella na wschód od północno-wschodniego krańca Półwyspu Antarktycznego.

Desolation Island (Szetlandy Południowe)W
Desolation Island (Szetlandy Południowe)

Desolation Island – jedna z najmniejszych wysp archipelagu Szetlandów Południowych, położona przy północnym wybrzeżu Wyspy Livingstona. Odkryta 15 października 1819 roku przez kapitana Williama Smitha na angielskim brygu, podczas drugiej wizyty na wyspach.

Elephant IslandW
Elephant Island

Elephant Island – pokryta lodowcami, górzysta wyspa w archipelagu Szetlandów Południowych, w północnej części Oceanu Południowego.

Gibbs IslandW
Gibbs Island

Gibbs Island – wyspa położona 20 km na południowy zachód od Elephant Island, w archipelagu Szetlandów Południowych. Jej obecna nazwa została użyta po raz pierwszy w 1825 przez brytyjskiego kapitana Jamesa Weddella.

Gourdin IslandW
Gourdin Island

Gourdin Island – największa wyspa z grupy wysp i skał, położona około 1,5 km na północ od Prime Head, północnego krańca Półwyspu Antarktycznego.

Half Moon IslandW
Half Moon Island

Halfmoon Island — niewielka wysepka wulkaniczna o kształcie półksiężyca, leżąca 120 km na północ od Półwyspu Antarktycznego w archipelagu Szetlandów Południowych.

Horseshoe IslandW
Horseshoe Island

Horseshoe Island – wyspa antarktyczna na Morzu Bellingshausena, leżąca wzdłuż zachodniego wybrzeża Ziemi Grahama, na której funkcjonowała brytyjska stacja polarna Base Y.

Lahille IslandW
Lahille Island

Lahille Island — wyspa leżąca 4 km na zachód od Nunez Point na terenie Ziemi Grahama (Antarktyka).

Latady IslandW
Latady Island

Latady Island – płaska, pokryta lodem wyspa antarktyczna, do której prawa roszczą sobie Chile i Wielka Brytania. Długość ok. 115 km, szerokość ok. 48 km. Leży na południe od Wyspy Charcota i na zachód od Wyspy Aleksandra.

Low Island (Szetlandy Południowe)W
Low Island (Szetlandy Południowe)

Low island – wyspa o wymiarach 14 na 8 km, położona 22,5 km na płd-zach od Wyspy Smitha w archipelagu Szetlandów Południowych. Low Island znana jest żeglarzom od 1820 r.

Wyspy MelchioraW
Wyspy Melchiora

Wyspy Melchiora – grupa niewielkich, skalistych wysp, w Archipelagu Palmera, na Oceanie Południowym, położona pomiędzy Brabant Island i Antwerpią.

Wyspa OmegaW
Wyspa Omega

Wyspa Omega – skalista wysepka o powierzchni 10 km2, w większości pokryta lodem, na Oceanie Południowym, w Archipelagu Palmera, w pobliżu zachodniego brzegu Półwyspu Antarktycznego. Jest największą wyspą zaliczaną do Wysp Melchiora.

Paulet IslandW
Paulet Island

Paulet Island – niewielka wyspa wulkaniczna w północno-zachodniej części Morza Weddella w pobliżu krańca Półwyspu Antarktycznego.

Penguin Island (Szetlandy Południowe)W
Penguin Island (Szetlandy Południowe)

Penguin Island – wyspa o wymiarach 1,4 na 1,7 km, leżąca po południowej stronie Wyspy Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Wyspa odkryta została w styczniu 1820 przez brytyjską ekspedycję pod dowództwem Edwarda Bransfielda i nazwana Pingwinią z powodu znajdującej się na niej licznej kolonii pingwinów.

Powell (wyspa)W
Powell (wyspa)

Powell – trzecia co do wielkości wyspa Orkadów Południowych. Do archipelagu roszczą sobie prawa Argentyna, uznająca go za część Antarktydy Argentyńskiej, oraz Wielka Brytania, uznająca go za część Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego. Na mocy postanowień traktatu antarktycznego wszelkie roszczenia zostały czasowo zawieszone, gdyż wyspa leży na południe od równoleżnika 60° S.

Robert IslandW
Robert Island

Robert Island – wyspa o rozmiarach 18 na 13 km, usytuowana pomiędzy Wyspą Nelsona i Greenwich Island w archipelagu Szetlandów Południowych. Nazwę Robert Island datuje się od 1821 roku.

Rowett IslandW
Rowett Island

Rowett Island – skalista wyspa długości 800 m, leżąca tuż obok Elephant Island w archipelagu Szetlandów Południowych. Wyspa Rowetta znana jest amerykańskim i brytyjskim żeglarzom od 1822 roku. Swoją nazwę otrzymała od członków ekspedycji Shackletona, na cześć jednego z nich, Johna Quillera Rowetta.

Rugged IslandW
Rugged Island

Rugged Island – wyspa o rozmiarach 5 na 1,6 km leżąca na zachód od Wyspy Livingstona w archipelagu Szetlandów Południowych.

Wyspa ScottaW
Wyspa Scotta

Wyspa Scotta − niewielka, niezamieszkana wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na obszarze Antarktyki na północnym krańcu Morza Rossa. Została odkryta przez Anglika Williama Colbecka w 1902 roku. Wysokość do 39 m.

Seymour IslandW
Seymour Island

Seymour Island – niewielka wyspa na Morzu Weddella w pobliżu północnego krańca Półwyspu Antarktycznego.

Smith Island (Szetlandy Południowe)W
Smith Island (Szetlandy Południowe)

Smith Island – wyspa o rozmiarach 32 km na 8 km, położona na zachód od Deception Island w archipelagu Szetlandów Południowych. Odkrycie wyspy przypisuje się kapitanowi Williamowi Smithowi, który po raz pierwszy ujrzał ją w 1819 i od którego pochodzi jej nazwa. W rosyjskiej nomenklaturze nazywana jest również Wyspą Borodino. Najwyższym szczytem Wyspy Smitha jest Mount Foster mierzący 2105 m n.p.m. W 2009 została opublikowana pierwsza dokładna mapa topograficzna wyspy.

Smyley IslandW
Smyley Island

Smyley Island – pokryta lodem, antarktyczna wyspa na Morzu Bellingshausena.

Snow Hill IslandW
Snow Hill Island

Snow Hill Island – wyspa na Morzu Weddella na wschód od północno-wschodniego krańca Półwyspu Antarktycznego.

Snow IslandW
Snow Island

Snow Island – w całości pokryta czapą lodową wyspa o wymiarach 16 na 8 km, leżąca 6 kilometrów na płd-zach od Wyspy Livingstona w archipelagu Szetlandów Południowych. Snow Island jest znana amerykańskim i brytyjskim łowcom fok od 1820 roku.

Spaatz IslandW
Spaatz Island

Spaatz Island – wyspa położona w pobliżu Wybrzeża Englisha na Ziemi Ellswortha, na Antarktydzie. Znajduje się pomiędzy zlodowaconymi cieśninami Jerzego VI i Stange'a; wyspa jest całkowicie pokryta lodem.

Stonington IslandW
Stonington Island

Stonington Island – skalista wyspa antarktyczna na Morzu Bellingshausena, na której funkcjonowały dwie stacje polarne – amerykańska East Base i brytyjska Base E, uznane za pomniki historyczne na mocy Układu Antarktycznego.

Vega (wyspa)W
Vega (wyspa)

Vega – wyspa położona w północnej części Ziemi Grahama. Jej powierzchnia wynosi 80 km². Ma kształt podłużny; liczy 32 km długości i 15 km szerokości. Najwyższy punkt znajduje się w części zwanej Sandwich Bluff, leży 644 m n.p.m. W większej części wybrzeża występują klify, o wysokości około 150–200 m. Środkową część wyspy zajmuje pokrywa lodowa, w zachodniej części Vegi wznosząca się na wysokość prawie 460 m n.p.m. Na wyspie znajduje się formacja Lopez de Bertodano, z pokładami datowanymi na okres od kampanu do mastrychtu, w której odnaleziono m.in. skamieniałości kredowych ptaków i pojedynczy ząb hadrozaura. Na wyspie występuje 29 lodowców.

Wyspa BowmanaW
Wyspa Bowmana

Wyspa Bowmana – pokryta lodem antarktyczna wyspa dł. 39 km i szer. 3 do 10 km, leżąca w północno-wschodniej części Lodowca Szelfowego Shackletona, który częściowo ją otacza.

Wyspa CharcotaW
Wyspa Charcota

Wyspa Charcota – wyspa w Antarktyce, należąca do obszaru roszczeń Chile i Wielkiej Brytanii. Wyspa ma długość ok. 48 km i szerokość ok. 40 km. Jest cała pokryta lodem oprócz najwyższych szczytów.

Wyspa DufayelaW
Wyspa Dufayela

Wyspa Dufayela – mała wyspa na fiordzie Ezcurra Inlet, leżąca przy Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Wyspa jest bezludna, znajduje się niedaleko od Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Wyspa Jamesa RossaW
Wyspa Jamesa Rossa

Wyspa Jamesa Rossa – duża wyspa w pobliżu północno-wschodniego krańca Półwyspu Antarktycznego, od którego oddziela ją Kanał Księcia Gustawa.

Wyspa Nelsona (Szetlandy Południowe)W
Wyspa Nelsona (Szetlandy Południowe)

Wyspa Nelsona – wyspa o rozmiarach 19 na 11 km, leżąca na płd-zach od Wyspy Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Nazwę Nelson Island datuje się od 1821 roku. Na wyspie znajduje się czeska stacja polarna Eco-Nelson.

Wyspa RobertsonaW
Wyspa Robertsona

Wyspa Robertsona – wyspa na Morzu Weddella u wschodniego wybrzeża Półwyspu Antarktycznego.

Wyspa Sturge’aW
Wyspa Sturge’a

Wyspa Sturge’a – jedna z trzech głównych, niezamieszkanych Wysp Balleny’ego, leżących w okolicach wybrzeży Antarktydy, 95 km na północny wschód od przylądka Belousov Point.