
Huragan Agnes – pierwszy huragan w porze huraganów atlantyckich w 1972 roku. W jego wyniku śmierć poniosło 130 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołała Agnes, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Alex – tropikalny huragan 2 kategorii, który nawiedził Amerykę Środkową w dniach 25 czerwca - 2 lipca 2010. Huragan nawiedził obszar państw wyspiarskich Ameryki Północnej, Meksyk oraz Stany Zjednoczone.

Huragan Anita – huragan 5 kategorii, który w 1977 roku nawiedził Meksyk i Stany Zjednoczone. Był to najpotężniejszy cyklon w tamtym sezonie.

Huragan Audrey – pierwszy huragan w porze huraganów atlantyckich w 1957 roku. W jego wyniku śmierć poniosło 416 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołał Audrey, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Betsy – drugi huragan w porze huraganów atlantyckich w 1965 roku. W jego wyniku śmierć poniosło 81 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołał Betsy, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Catarina – huragan, jaki pod koniec marca 2004 roku uderzył w południowo-wschodnie wybrzeże Brazylii nad południowym Atlantykiem. Uderzając w wybrzeże osiągnął maksymalną siłę i stał się cyklonem 2 kategorii. Spowodował znaczne zniszczenia, a straty wyniosły 350 milionów dolarów.

Huragan Dean – cyklon tropikalny, czwarty sztorm z nazwą własną i pierwszy huragan na Atlantyku w 2007 roku.

Huragan Dennis – czwarty nazwany sztorm tropikalny i drugi huragan, oraz pierwszy główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2005 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 150 mph i był w kategorii 4 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Dorian – cyklon tropikalny z 5. (najwyższą) kategorią w skali Saffira-Simpsona. W atlantyckim sezonie huraganów (2019) był to piąty niż, czwarty sztorm tropikalny z nazwą własną, drugi huragan oraz pierwszy duży huragan.

Huragan Earl – cyklon tropikalny, który nawiedził w dniach 25 sierpnia - 5 września wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej. W wyniku działalności żywiołu zginęło 6 osób, wiele zostało bez dachu nad głową.

Huragan Emily – huragan, jaki w lipcu 2005 roku nawiedził Karaiby. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Wiatr osiągnął stałą prędkość 260 km/h, w porywach do 260 km/h. Ciśnienie spadło maksymalnie do 929 hPa.

Huragan Felix – cyklon tropikalny, jaki nawiedził na przełomie sierpnia i września 2007 roku obszar Morza Karaibskiego. Był drugim huraganem w tamtym sezonie i jednocześnie drugim, który osiągnął 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 320 km/h.

Huragan Frances – szósty nazwany sztorm tropikalny i czwarty huragan, oraz trzeci główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2004 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 145 mph (230 km/h) i był w kategorii 4 skali Saffira-Simpsona.

Huragan w Galveston – huragan, który dokonał największych zniszczeń w historii miasta Galveston. Przeszedł nad miastem 8 września 1900 roku.

Huragan Georges – siódmy nazwany sztorm tropikalny, czwarty huragan oraz drugi główny tego typu incydent w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1998 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 155 mph, cyklon osiągnął maksymalnie 4. kategorię skali Saffira-Simpsona.

Huragan Gert – ósmy nazwany sztorm tropikalny i trzeci huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1993 roku. Jego maksymalna prędkość wiatru wyniosła 100 mph

Huragan Gordon – dwunasty nazwany sztorm tropikalny, drugi huragan oraz drugi główny tego typu incydent w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1994 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 85 mph, cyklon osiągnął maksymalnie 1. kategorię skali Saffira-Simpsona.

Huragan Gustav – potężny cyklon tropikalny, który na przełomie sierpnia i września 2008 zagroził wybrzeżu amerykańskich stanów Luizjana, Missisipi i Alabama, po uderzeniu w Kubę i Haiti. W jego wyniku śmierć poniosły 153 osoby.

Huragan Hanna – cyklon tropikalny, który nad ranem 6 września 2008 zagroził atlantyckiemu wybrzeżu amerykańskich stanów Karolina Południowa, Karolina Północna, Wirginia, po uderzeniu w Haiti.

Huragan Harvey – największy od 2005 huragan nad terytorium Stanów Zjednoczonych. To ósmy cyklon tropikalny o nazwie własnej w rejonie Północnego Atlantyku i pierwszy huragan co najmniej 4. kategorii w 2017 roku w tym rejonie. Podczas 4 dni we wschodnim Teksasie, w rejonie miasta Houston, spadło ponad 1000 mm deszczu, co spowodowało olbrzymie powodzie. Szczytowa akumulacja wody na poziomie 1318 mm ustanowiła Harvey najmokrzejszym cyklonem tropikalnym w historii Stanów Zjednoczonych.

Huragan Hazel – najtragiczniejszy huragan jaki przeszedł w 1954 roku nad Oceanem Atlantyckim. Huragan osiągnął czwartą kategorię, gdy uderzył w Haiti zabijając około 1000 osób. W sumie w wyniku huraganu, śmierć poniosło 1200 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołała Hazel, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Ike – potężny cyklon tropikalny, który w pierwszym i drugim tygodniu września 2008 zagroził wybrzeżu amerykańskiego stanu Floryda, a w następnej kolejności Teksasu jako huragan II kategorii, po uderzeniu w Kubę, Haiti, Bahamy i Turks i Caicos.

Huragan Irene (1999) – dziewiąty nazwany sztorm tropikalny i szósty huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1999 roku. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 110 mph i był w kategorii 2 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Irene − cyklon tropikalny wiejący w sierpniu 2011 nad północnym Atlantykiem, zagrażający wschodnim wybrzeżom Stanów Zjednoczonych oraz wschodniej Kanadzie. W czasie przechodzenia przez miasto Nowy Jork, huragan złagodniał na tyle, że uzyskał status burzy tropikalnej.

Huragan Iris – cyklon tropikalny, dziewiąty sztorm z własną nazwą, piąty huragan i trzeci duży huragan na Atlantyku w 2001.

Huragan Irma – huragan piątej kategorii, uformowany na zachód od wybrzeży Afryki, którego trasa wiodła w pobliżu Wysp Karaibskich i Florydy. To dziewiąty cyklon tropikalny o własnej nazwie w rejonie Północnego Atlantyku i drugi huragan co najmniej 4. kategorii w 2017 roku w tym rejonie, kolejny po huraganie Harvey.

Huragan Isaac – cyklon tropikalny, który zagroził Florydzie, archipelagowi Florida Keys, oraz Zatoce Meksykańskiej, a także Alabamie, Missisipi i wschodniej Luizjanie. Uformował się 21 sierpnia 2012 roku, przy wybrzeżu Małych Antyli, będąc dziewiątym cyklonem i dziewiątą burzą tropikalną w 2012 roku. 24 sierpnia 2012 roku przeszedł on przez Haiti. Docierając do wybrzeża Stanów Zjednoczonych miał stać się huraganem kategorii trzeciej i uderzyć 28 bądź 29 sierpnia, w siódmą rocznicę przejścia huraganu Katrina. Cyklon okazał się jednak o wiele słabszy i uderzył w wybrzeże Luizjany w okolicach Nowego Orleanu jako huragan 1 kategorii. Miejscami zalane zostały przybrzeżne dzielnice miasta. Łącznie w wyniku działalności huraganu zginęły 44 osoby.

Huragan Isabel – huragan, który we wrześniu 2003 nawiedził zachodni Atlantyk. Był to dziewiąty nazwany sztorm tropikalny, piąty huragan i drugi silny tego typu incydent w sezonie huraganowym na Atlantyku 2003. Najsilniejszy cyklon w ówczesnym roku. Osiągnął 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 315 km/h, a najniższe ciśnienie – 915 hPa.

Huragan Ivan – huragan, który we wrześniu 2004 spustoszył obszar Karaibów i Zatoki Meksykańskiej. Był dziewiątym nazwanym cyklonem tropikalnym, szóstym huraganem i czwartym silniejszym tego typu incydentem w tamtym sezonie. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona, ze stałą prędkością wiatru 269 km/h, w porywach do 324 km/h. Ciśnienie w oku cyklonu spadło do 910 hPa.

Huragan Jeanne – dziesiąty nazwany sztorm tropikalny i siódmy huragan, oraz piąty, główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2004 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 120 mph i był w kategorii 3 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Katrina – jeden z trzydziestu najbardziej niszczycielskich huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Wśród zarejestrowanych atlantyckich cyklonów był to szósty pod względem siły wiatru. Huragan uformował się 23 sierpnia 2005 roku na Bahamach. Wkrótce potem przeszedł przez południową Florydę, powodując pierwsze ofiary śmiertelne, jeszcze jako huragan trzeciej kategorii w Skali Saffira Simpsona. Po przejściu nad Zatoką Meksykańską prędkość wiatru wzrosła do ponad 250 km/h. Katrina stała się wtedy huraganem piątej kategorii. Największe zniszczenia cyklon ten spowodował w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. System przeciwpowodziowy w mieście okazał się nieszczelny w ponad pięćdziesięciu miejscach – prawie każdy wał przeciwpowodziowy w mieście został ostatecznie zniszczony przez burzę. Zalane zostało 80% miasta. W wyniku huraganu zginęło 1836 osób, a 705 zostało uznane za zaginione. Ten bilans uczynił Katrinę najbardziej morderczym huraganem od czasu huraganu Okeechobee, który nawiedził miasto w 1928 roku. Zniszczenia w samym Nowym Orleanie wyniosły ponad 81 miliardów dolarów. Tym samym był to jeden z cyklonów, które przyniosły w Stanach Zjednoczonych największe straty materialne.

Huragan Kyle – piąty najdłuższy cyklon atlantycki z grupy tropikalnych i subtropikalnych w historii. Kyle rozwinął się jako subtropikalny cyklon 20 września 2002 na południowy wschód od Bermudów. Idąc na zachód, przeszedł w cyklon tropikalny i stał się huraganem 25 września. 11 października, cyklon odwrócił się na północny wschód i wyszedł na ląd w pobliżu Charleston w Karolinie Południowej oraz Long Beach w Karolinie Północnej. Po utrzymaniu się jako cyklon przez okres 22 dni, Kyle zanikł 14 października, zaabsorbowany przez zbliżający się zimny front.

Huragan Maria – huragan na Oceanie Atlantyckim, który nawiedził lądy graniczące z Morzem Karaibskim w okresie od 16 września 2017 do 2 października 2017. Było to najsilniejsze tego typu zjawisko atmosferyczne w tamtym rejonie od pojawienia się w 2007 roku huraganu Dean.

Huragan Matthew – bardzo silny, długotrwały i śmiercionośny cyklon tropikalny, który miał miejsce w październiku 2016 r.. Stał się pierwszym huraganem atlantyckim kategorii 5. w skali Saffira-Simpsona od czasu Huraganu Felix w 2007 r. Huragan Matthew przyniósł olbrzymie zniszczenia i katastrofalne straty w ludziach na zachodnich wybrzeżach Oceanu Atlantyckiego. Przeszedł nad Wenezuelą, Kolumbią, Jamajką, Haiti, Kubą, Dominikaną, archipelagiem Bahama, wyspami Saint Vincent i Grenadyny, południowo-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi oraz wyspami kanadyjskimi. Na skutek huraganu zginęły 603 osoby.

Huragan Mitch – huragan, który przeszedł w 1998 roku przez państwa Ameryki Środkowej. Był trzynastym sztormem tropikalnym, dziewiątym huraganem i trzecim silnym cyklonem na Oceanie Atlanyckim w sezonie. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona, a najwyższa prędkość wiatru wyniosła 340 km/h. Ciśnienie maksymalnie spadło do 904 hPa.

Huragan Okeechobee, albo Huragan San Felipe Segundo – jeden z dziesięciu najbardziej morderczych huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. We wrześniu 1928 przeszedł nad Wyspami Bahama, Małymi Antylami, Portoryko i Florydą. Był to pierwszy zarejestrowany sztorm tropikalny, który osiągnął piątą kategorię w skali Saffira Simpsona; do 2008 roku był to także jedyny cyklon piątej kategorii, który uderzył w Portoryko.

Huragan Rita – potężny cyklon tropikalny, siedemnasty sztorm z nazwą własną, dziewiąty huragan i piąty duży huragan na Atlantyku w roku 2005.

Huragan San Ciriaco – huragan atlantycki czwartej kategorii z 1899 roku, w wyniku jego aktywności śmierć poniosło 3369 osób. San Ciriaco jest najdłużej istniejącym nad Atlantykiem cyklonem tropikalnym, jego czas istnienia to 28 dni.

Huragan Sandy, nazywany także Frankenstorm – osiemnasty nazwany sztorm tropikalny i dziesiąty huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2012 roku.

Huragan Tomas – dziewiętnasty nazwany sztorm tropikalny i dwunasty huragan, oraz piąty główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2010 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 100 mph i był w kategorii 2 skali Saffira-Simpsona.

Wielki Huragan w Nowej Anglii – pierwszy wielki huragan w Nowej Anglii od 1869 roku. Uformował się u wybrzeży Afryki we wrześniu 1938 roku, stając się huraganem kategorii piątej w skali Saffira-Simpsona, a w chwili wyjścia na ląd 21 września kategorii trzeciej. Szacuje, że spowodował między 682 i 800 zgonów, uszkodził lub zniszczył w ponad 57.000 domów i spowodował straty w wysokości około 306 mln dolarów. Jest to najmocniejszy, najbardziej kosztowny i najbardziej śmiercionośny huragan w historii Nowej Anglii.

Wielki Huragan z 1780 – najtragiczniejszy w historii atlantycki cyklon tropikalny. Od 9 do 16 października 1780 roku ponad 27 500 ludzi zginęło na lądzie, gdy huragan uderzył na Małe Antyle. Tysiące innych osób zginęło na otwartym morzu. Zostało zatopionych wiele okrętów wojennych, gdyż do zdarzenia doszło podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Płynąca w tym czasie na trasie z Nowego Jorku na Barbados brytyjska flotylla pod dowództwem admirała George'a Rodneya straciła podczas sztormu 8 z 12 okrętów.

Huragan Wilma – potężny cyklon tropikalny, 21. sztorm i 12. huragan na Oceanie Atlantyckim w ciągu sześciu miesięcy 2005 roku. Jest również trzecim huraganem w tym sezonie, któremu przypisano najwyższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów, uznali go za najsilniejsze zanotowane tego typu zjawisko w historii. Stwierdzono również, że dla tego huraganu, należałoby utworzyć kolejną – VI kategorię. Siła huraganu zmalała po przejściu nad meksykańskim stanem Jukatan 22 października 2005 roku, po którym stał się on huraganem 3 kategorii.