Bania (Beskid Żywiecki)W
Bania (Beskid Żywiecki)

Bania lub Przegibek – szczyt górski o wysokości 1126 m n.p.m. w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie tego pasma, w grupie Wielkiej Raczy, pomiędzy szczytem Majów a Kikulą, od której oddzielony jest przełęczą Pod Banią. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny. Jest też Bania zwornikiem. W północnym kierunku odbiega od niej poprzez przełęcz Przegibek boczny grzbiet ze szczytami Bendoszka Wielka, Praszywka Mała i Praszywka Wielka. Pomiędzy trzema grzbietami Bani znajdują się trzy doliny, którymi spływają trzy potoki: od zachodu jest to potok Ciapków, od północnego wschodu Majów Potok, od południa Brhlov.

Beskid BednarówW
Beskid Bednarów

Beskid Bednarów – szczyt położony w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim, w gminie Ujsoły. Przebiega przez niego granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy Bukowiną a wybitną przełęczą Pański Kamień oddzielającą go od Równego Beskidu. Grzbietem Beskidu Bednarów przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny.

Beskid KorbielowskiW
Beskid Korbielowski

Beskid Korbielowski – szczyt w Beskidzie Żywieckim, na głównym grzbiecie karpackim pomiędzy Studentem a Beskidem Krzyżowskim. Od Beskidu Krzyżowskiego oddziela go przełęcz 854 m. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka, a także Wielki Europejski Dział Wodny.

Beskid KrzyżowskiW
Beskid Krzyżowski

Beskid Krzyżowski, także Szelust – szczyt w Beskidzie Żywieckim, po zachodniej stronie Przełęczy Półgórskiej. Położony jest na głównym grzbiecie karpackim, nad miejscowością Krzyżówki, do której opadają jego północno-wschodnie stoki. Przez szczyt przebiega granica polsko-słowacka. Od słowackiej, południowo-zachodniej strony stoki są całkowicie, aż do podnóży zalesione i opadają do doliny Polhoranki. Zalesiony jest również wierzchołek i górna część stoków od polskiej strony, dolną część polskich stoków zajmują pola i zabudowania miejscowości Krzyżówki.

Bugaj (Beskid Żywiecki)W
Bugaj (Beskid Żywiecki)

Bugaj – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie tego pasma, w grupie Wielkiej Raczy, pomiędzy szczytami Wielka Czerwenkowa i Jaworzyna, od której oddziela go Przełęcz pod Jaworzyną. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny. Bugaj jest ponadto zwornikiem dla dwóch bocznych grzbietów. W północnym kierunku opada z Bugaja długi grzbiet Kołyski. Głęboką doliną po jego zachodniej stronie spływa potok Śrubita, równie głęboką doliną po wschodniej stronie potok Ciapków i jego dopływ – potok Abramów. Jeszcze dłuższy grzbiet z wierzchołkami Javorina, Bryzgalky i Hričovský vrch odchodzi od Bugaja na południową, słowacką stronę.

Bukowina (Grupa Oszusa)W
Bukowina (Grupa Oszusa)

Bukowina – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w głównym grzbiecie tego pasma, pomiędzy Świtkową, a Beskidem Bednarów. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Bukowina to mało wybitny szczyt, ale ma znaczenie topograficzne, gdyż jest zwornikiem. Jej północne stoki są polskie i opadają do doliny potoku Cicha w Soblówce, w południowym natomiast kierunku odbiega od Bukowiny długi grzbiet, który poprzez wzniesienia Mrvova Kykula i Prieval ciągnie się do doliny potoku Harvelka. Górną część tego grzbietu opływa jeden ze źródłowych cieków Vychylovki oraz Bukovinský potok. Grzbiet ten w całości znajduje się na Słowacji.

DiablakW
Diablak

Diablak lub Babia Góra – najwyższy szczyt masywu Babiej Góry w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego. W masywie Babiej Góry wyróżniono wiele wierzchołków, aby więc sprecyzować, o który dokładnie z nich chodzi, dla najwyższego używa się odrębnej nazwy Diablak.

Góra Pięciu KopcówW
Góra Pięciu Kopców

Góra Pięciu Kopców – miejsce na północnym grzbiecie Pilska w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w grzbiecie Babia Góra – Trzy Kopce, przez który przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny oddzielający zlewnię Morza Bałtyckiego od Morza Czarnego. Jest rzadkim przypadkiem, że główny grzbiet i główny wododział nie biegną tutaj przez najwyższy szczyt, którym jest Pilsko, lecz przez niższe wypłaszczenie na jego północnym grzbiecie.

Gruba BuczynaW
Gruba Buczyna

Gruba Buczyna – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Wierzchołkiem przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny między zlewiskami Bałtyku i Morza Czarnego. Wschodni stok opada do doliny Mutnianki (Słowacja), w północno-zachodnim kierunku, do doliny Bystrej opada z wierzchołka Grubej Buczyny Grzbiet Okrągłe z wzniesieniem Okrągła. Oddziela on doliny dwóch potoków; Kościelec i Straceniec. Prowadzi nim droga leśna do zwózki drzewa.

Jałowcowy GarbW
Jałowcowy Garb

Jałowcowy Garb – niewybitne, zalesione wzniesienie w Beskidzie Żywieckim, położone pomiędzy Przełęczą Jałowiecką Północną i Południową, na granicy polsko–słowackiej. Część szczytowa stanowi szerokie wypłaszczenie.

Jaworzyna (1045 m)W
Jaworzyna (1045 m)

Jaworzyna – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w pomiędzy przełęczą Glinka a Krawców Wierchem. Znajduje się w grzbiecie, którym biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. W kierunku zachodnim spod przełęczy spływa potok Glinka w zlewni Soły, natomiast w kierunku wschodnim – potok Cisanówka, należący do dorzecza Białej Orawy. Na mapie Geoportalu Jaworzyna opisana jest jako Magurka. Jest całkowicie zalesiona, dawniej jednak na jej południowo-zachodnich stokach opadających do doliny potoku Glinka istniały duże, obecnie zarastające lasem polany: polana Pokrzywnianka i polana Piekiełko, Wyrobniówka i Górna Wyrobniówka. Przez szczyt Jaworzyny prowadzi słowacki szlak turystyczny.

Jaworzyna (1047 m)W
Jaworzyna (1047 m)

Jaworzyna – szczyt w Beskidzie Żywieckim, pomiędzy Przełęczą Półgórską, a Przełęczą Głuchaczki. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Administracyjnie położony jest na granicy gminy Jeleśnia w powiecie żywieckim.

Jaworzyna (1052 m)W
Jaworzyna (1052 m)

Jaworzyna – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w głównym grzbiecie tego pasma, pomiędzy przełęczami Glinka i Przysłop, a dokładniej pomiędzy Żebrakówką a Kaniówką. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny.

Jaworzyna (1173 m)W
Jaworzyna (1173 m)

Jaworzyna – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie tego pasma, w Grupie Wielkiej Raczy, pomiędzy szczytami Bugaj i Kikula. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny. W północno-zachodnim kierunku opada z Jaworzyny grzbiecik Abramów opływany z obydwu stron przez dwa cieki potoku Abramów, w południowo-wschodnim kierunku odbiega krótki grzbiet ze szczytem Kýčerka.

Kaniówka (szczyt)W
Kaniówka (szczyt)

Kaniówki lub Kaniówka – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego, pomiędzy Żebrakówka a Oszusem. Grzbietem tym biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Z zachodnich stoków Kaniówki spływa źródłowy ciek potoku Urwisko.

Kikula (1087 m)W
Kikula (1087 m)

Kikula – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie, przez który biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Kikula znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy Beskidem Granicznym i Magurą. Nazwa szczytu jest pochodzenia wołoskiego i oznacza zarośniętą górę.

Kikula (1119 m)W
Kikula (1119 m)

Kikula – szczyt należący do Grupy Wielkiej Raczy, położony w Beskidzie Żywieckim. Przez szczyt przebiega Wielki Europejski Dział Wodny oraz granica polsko-słowacka. Na niektórych mapach szczyt ma wysokość 1119 m.

Kopiec (Pilsko)W
Kopiec (Pilsko)

Kopiec – mało wybitny szczyt górski w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w grzbiecie nad Halą Miziową, pomiędzy wierzchołkami Góra Pięciu Kopców i Munczolik. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny oddzielający zlewiska Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego. Kopiec jest też zwornikiem; w północno-wschodnim kierunku opada z niego z początku niewyraźna grzęda, niżej przekształcająca się w grzbiet, który poprzez Skałki, Buczynkę, Malorkę, Uszczawne Niżne i Łabysówkę opada do Krzyżowej. Grzbiet ten oddziela dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Sopotnia.

Kościółki (Babia Góra)W
Kościółki (Babia Góra)

Kościółki – nazwa obejmuje część grzbietu i północnych zboczy Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim, pomiędzy Złotnicą na północy a Pośrednim Grzbietem na wschodzie. Od Pośredniego Grzbietu oddziela Kościółki Lodowa Przełęcz.

Krawców WierchW
Krawców Wierch

Krawców Wierch – szczyt w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w grzbiecie pomiędzy przełęczami Glinka i Bory Orawskie, a dokładniej pomiędzy szczytami Jaworzyna i Gruba Buczyna. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Krawców Wierch znajduje się w Grupie Pilska, na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Poniżej szczytu, na wysokości 1171,4 umieszczono punkt pomiarowy, co może powodować zamieszanie w wysokościach podawanych przez różne źródła. Mapa Compass podaje dla Krawcowego Wierchu wysokość 1084 m

Magura (996 m)W
Magura (996 m)

Magura – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim. Na mapie Geoportalu opisany jest jako Piętkula.

Magura (1073 m)W
Magura (1073 m)

Magura – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie, przez który biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Magura znajduje się w nim pomiędzy Kikulą i Małym Przysłopem. Nazwa szczytu jest pochodzenia wołoskiego i oznacza wyniosłą, samotną górę. W Karpatach rumuńskich, słowackich i polskich jest wiele nazw geograficznych wywodzących się od wołoskiego słowa magura.

MajcherowaW
Majcherowa

Majcherowa – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Mapa Geoportalu podaje wysokość 1111 m.

Mała Babia GóraW
Mała Babia Góra

Mała Babia Góra lub Cyl – jeden z wierzchołków w masywie Babiej Góry. Według polskich geografów masyw ten należy do Beskidu Żywieckiego, według słowackich geografów są to Oravské Beskydy.

Mała RaczaW
Mała Racza

Mała Racza – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim, pomiędzy Wielką Raczą a Przełęczą pod Orłem. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego, którym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. W południowo-wschodnim kierunku odchodzi od Małej Raczy boczny grzbiet z wierzchołkiem Skałka, oddzielający od siebie dwie dolinki źródłowych cieków potoku Klubinský potok. Na polską stronę natomiast, w północno-wschodnim kierunku ze stoków Małej Raczy spływa potok Racza.

Mały Przysłop (Beskid Żywiecki)W
Mały Przysłop (Beskid Żywiecki)

Mały Przysłop – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie, przez który biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Mały Przysłop znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy Magurą i Wielkim Przysłopem. Południowo-zachodnie stoki Małego Przysłopu są słowackie i opadają do doliny Oszczadnicy, północno-wschodnie są polskie i opadają do doliny potoku Plaskurówka.

MunczolikW
Munczolik

Munczolik lub Sypurzeń – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego pomiędzy Kopcem a Przełęczą Cudzichową oddzielającą go od Palenicy. Przez Munczolik przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Północne stoki są polskie i opadają do doliny potoku Sopotnia, południowe do doliny słowackiego potoku Mutnianka.

Niższy CylW
Niższy Cyl

Niższy Cyl – jeden z wierzchołków w masywie Babiej Góry. Według polskich geografów masyw ten należy do Beskidu Żywieckiego, według słowackich geografów są to Oravské Beskydy. Niższy Cyl znajduje się w północno-zachodniej grani masywu Babiej Góry, pomiędzy przełęczą Brona a płytką przełęczą Wołowisko oddzielającą go od właściwego wierzchołka Cyla. Wierzchołkami tymi i przełęczami biegnie granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny. Z południowo-zachodnich (słowackich) zboczy Niższego Cyla wypływa potok Bystra. Północne zbocza są bardziej strome i znajdują się w nich Borsucze Skały.

Obłaz (Wielka Racza)W
Obłaz (Wielka Racza)

Obłaz – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie, przez który biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Obłaz znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy Wielkim Przysłopem a Wielką Raczą. Zachodnie stoki Obłazu są słowackie i opadają do doliny Oszczadnicy, wschodnie są polskie i opadają do doliny potoku Racza.

Orło (Beskid Żywiecki)W
Orło (Beskid Żywiecki)

Orło – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Na niektórych mapach opisany jest pod błędną nazwą Orzeł. Nazwa szczytu pochodzi od słowackiego słowa orljo oznaczającego pole uprawne. Istotnie od słowackiej strony wysoko podchodzą one na jego stokach.

OszusW
Oszus

Oszus – szczyt w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w głównym grzbiecie tego pasma, pomiędzy przełęczami Glinka i Przysłop, a dokładniej pomiędzy Równym Beskidem, od którego oddzielony jest Przełęczą pod Oszusem i Kaniówką. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Północno-zachodnie stoki Oszusa są polskie i opadają do doliny potoku Urwisko w Soblówce. Na południową, słowacką stronę opada od szczytu Oszusa krótki grzbiet Kowalowego Wierchu, opływany przez dwa potoki; Magurský potok i Jurikov potok.

Palenica (Beskid Żywiecki)W
Palenica (Beskid Żywiecki)

Palenica – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego pomiędzy Trzema Kopcami| a Przełęczą Cudzichową oddzielającą Palenicę od Munczolika zwanego też Sypurzeniem(1356 m).

PilskoW
Pilsko

Pilsko – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w Grupie Pilska. Często nazwą Pilsko obejmuje się nie tylko jego główną kulminację (1557 m), w całości leżącą po stronie słowackiej, ale również cały masyw. Według słowackiej regionalizacji są to Beskidy Orawskie.

Połom (Złatna)W
Połom (Złatna)

Połom – mało wybitne wzniesienie tuż po południowo-zachodniej stronie przełęczy Bory Orawskie w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Według słowackiej mapy szczyt ma wysokość 973 m i znajduje się na słowackiej stronie. Przebiega przez niego Wielki Europejski Dział Wodny między zlewiskami Bałtyku i Morza Czarnego, granica polsko-słowacka natomiast przebiega nieco poniżej szczytu, po jego zachodniej stronie.

SkalankaW
Skalanka

Skalanka – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się na granicy polsko-słowackiej pomiędzy Przełęczą Zwardońską, a Beskidem Granicznym, od którego oddzielony jest Przełęczą Graniczne. Wschodnie stoki Skalanki są polskie i opadają do źródłowej części potoku Sławnica z należącymi do Zwardonia osiedlami Gomułka i Lastoczka, stoki zachodnie są słowackie i opadają do doliny potoku Skaliczanka (Skaliťanka) w miejscowości Skalite.

Solisko (1031 m)W
Solisko (1031 m)

Solisko – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego, pomiędzy Magurą a Żebrakówką. Grzbietem tym biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Na odcinku Magura-Żebrakówka grzbiet jest bardzo wyrównany, Solisko to mało wybitny szczyt. W kierunku północno-zachodnim spływają z jego stoków dwa potoki: Równiowy Potok i Roztoka, obydwa są dopływami Glinki. Na Solisku graniczy polska miejscowość Glinka z słowacką miejscowością Novoť. Zarówno polskie, jak i słowackie stoki Soliska są zalesione, dawniej jednak musiały być na nich pastwiska, soliskami nazywano dawniej miejsca, w których wykładano sól dla bydła lub owiec. W Karpatach jest wiele miejsc o nazwie Solnisko lub Solisko.

Student (góra)W
Student (góra)

Student – szczyt w Beskidzie Żywieckim o wysokości 935 m. Położony jest na głównym grzbiecie karpackim na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego pomiędzy przełęczą Glinne a Beskidem Krzyżowskim.

ŚwitkowaW
Świtkowa

Świtkowa – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim, znajdujący się w głównym grzbiecie tego pasma, pomiędzy przełęczą Przysłop, a Bukowiną. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Świtkowa jest najbardziej na zachód wysuniętym szczytem Grupy Oszusa. Jej północno-wschodnie stoki są polskie i opadają do doliny potoku Cicha w Soblówce, w południowo-zachodnim natomiast kierunku odbiega od Świtkowej długi grzbiet opływany przez dwa źródłowe cieki Vychylovki. Znajduje się on w całości na Słowacji.

Trzy Kopce (Beskid Żywiecki)W
Trzy Kopce (Beskid Żywiecki)

Trzy Kopce – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego pomiędzy Rysianką a Palenicą. Od Rysianki oddziela go niemająca nazwy przełęcz, która ma jednak duże znaczenie topograficzne, oddziela bowiem Grupę Lipowskiego Wierchu i Romanki, do której należy Rysianka, od Grupy Pilska, do której należą Trzy Kopce.

Wielka CzerwenkowaW
Wielka Czerwenkowa

Wielka Czerwenkowa – szczyt w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie tego pasma, w grupie Wielkiej Raczy, pomiędzy przełęczą Śrubita oddzielającą go od szczytu Orło (Orzeł) a Bugajem, od którego oddzielona jest dwoma płytkimi przełęczami. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny. W północnym kierunku opada z Wielkiej Czerwenkowej grzbiet oddzielający dwa źródłowe cieki potoku Racza. Również na słowacką stronę, w południowo-zachodnim kierunku opada z Wielkiej Czerwenkowej grzbiet oddzielający doliny dwóch cieków potoku o nazwie Veľký potok.

Wielka RaczaW
Wielka Racza

Wielka Racza, dawniej także Rajcza, 1236 m n.p.m. – najwyższy szczyt grupy Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim

Wielka RycerzowaW
Wielka Rycerzowa

Wielka Rycerzowa – szczyt należący do Grupy Wielkiej Raczy, położony w Beskidzie Żywieckim. Przez szczyt przebiega Wielki Europejski Dział Wodny oraz granica polsko-słowacka.

Wielki Groń (Beskid Żywiecki)W
Wielki Groń (Beskid Żywiecki)

Wielki Groń – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Wierzchołkiem przebiega granica polsko-słowacka i Wielki Europejski Dział Wodny między zlewiskami Bałtyku i Morza Czarnego. Wschodni stok opada do doliny Mutnianki (Słowacja), w północno-zachodnim kierunku, do doliny Bystrej opada z wierzchołka Grubej Buczyny grzbiet z wzniesieniem Kościelec. Oddziela on doliny dwóch potoków; Stara Piła i Kościelec

Wielki PrzysłopW
Wielki Przysłop

Wielki Przysłop – szczyt w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w głównym grzbiecie, przez który biegnie granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Przysłop Wielki znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy Małym Przysłopem a Obłazem. Zachodnie stoki Małego Przysłopu są słowackie i opadają do doliny Oszczadnicy, w kierunku wschodnim, na polską stronę opada z niego krótki grzbiet oddzielający dwa dopływy Rycerskiego Potoku.

Wilczy Groń (Złatna)W
Wilczy Groń (Złatna)

Wilczy Groń – mało wybitne wzniesienie w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim, znajdujące się w granicznym grzbiecie polsko-słowackim, pomiędzy Połomem i Wielkim Groniem. W północno-zachodnim kierunku do doliny Bystrej w miejscowości Złatna opada z niego krótka grzęda oddzielająca doliny dwóch niewielkich potoków, dopływów Bystrej; po północnej stronie jest to potok Połom, po południowej Stara Piła.

ŻebrakówkaW
Żebrakówka

Żebrakówka lub Smereków Mały – szczyt w Grupie Oszusa w Beskidzie Żywieckim. Na mapie Geoportalu opisany jest jako Żebrakówka z wysokością 1048 m, mapa słowacka również podaje nazwę Żebrakówka, ale wysokość1043 m.