
Herb Aleksandrowa Kujawskiego – jeden z symboli miasta Aleksandrów Kujawski w postaci herbu, który został ustalony w Statucie Miasta z 27 czerwca 2003.

Herb Barcina - herb miasta o białej tarczy, jego głównym elementem jest czerwona róża posiadająca sześć płatków. Częścią kompozycji jest również sześć stylizowanych zielonych listków rozchodzących się symetrycznie od wnętrza kwiatu i żółte otoki. Obecny wizerunek herbu zatwierdziła Rada Miejska Barcina uchwałą z dnia 27 lipca 1990. Herb nawiązuje do św. Wojciecha, patrona miasta, który posiadał swój herb - Poraj, którego elementem była właśnie róża.

Herb Brodnicy – jeden z symboli miejskich Brodnicy w postaci herbu.

Herb Brześcia Kujawskiego – jeden z symboli miasta Brześć Kujawski i gminy Brześć Kujawski w postaci herbu, przyjęty 24 lutego 2012 r.

Herb Bydgoszczy – jeden z symboli miejskich Bydgoszczy w postaci herbu, który powstał tuż po nadaniu jej praw miejskich (1346), jego godło było wówczas zbliżone do współczesnych nam herbów Nakła nad Notecią i Śremu. Jego ostateczny kształt uformowany został jeszcze w XV wieku, następne stulecia ugruntowały tylko ten wizerunek, uzupełniając go dodatkowymi elementami. Co najmniej od połowy XVI stulecia w zwieńczeniu środkowej, najwyższej baszty, pojawiał się krzyż i chorągiewka, pozostałe skrajne wieże wieńczyły kule bądź iglice. Krzyż pozostawał elementem miejskiego godła aż do 1936 roku. Przyczyna pozbawienia herbu tego atrybutu heraldycznego nie jest znana. Pewnym modyfikacjom ulegał również kształt baszt obronnych, które najczęściej były kryte dachem namiotowym, chociaż pojawiały się również wieże otwarte u góry. Zastosowane w herbie barwy heraldyczne odbiegają od heraldycznej konwencji i są dalekie od barw naturalnych.

Herb Chełmna – jeden z symboli miasta Chełmno w postaci herbu. Historia herbu sięga XIII wieku i pierwotnie znacznie się on różnił od obecnie używanego.

Herb Chełmży – jeden z symboli miasta Chełmża w postaci herbu, zatwierdzony 29 kwietnia 2003.

Herb Chodcza – jeden z symboli miasta Chodecz i gminy Chodecz w postaci herbu. Herb taki znajdował się na miejskiej pieczęci pochodzącej z 1442 roku.

Herb Ciechocinka – jeden z symboli miasta Ciechocinek w postaci herbu, który został ustanowiony przez Radę Miejską 27 października 2017 r.

Herb Dobrzynia nad Wisłą – jeden z symboli miasta Dobrzyń nad Wisłą i gminy Dobrzyń nad Wisłą w postaci herbu. Wizerunek herbowy znany jest z czternastowiecznej miejskiej pieczęci.

Herb Gniewkowa – jeden z symboli miasta Gniewkowo i gminy Gniewkowo w postaci herbu. Herb ten nawiązuje do herbu księstwa kujawskiego. Został zatwierdzony w Statucie Gminy Gniewkowo z 27 czerwca 2003

Herb Golubia-Dobrzynia – jeden z symboli miasta Golub-Dobrzyń w postaci herbu.

Herb Górzna – jeden z symboli miasta Górzno i gminy Górzno w postaci herbu. Wizerunek herbowy znany jest od XV wieku.

Herb Grudziądza – jeden z symboli miejskich Grudziądza w postaci herbu, ustanowiony 28 listopada 2012 r.

Herb Inowrocławia – jeden z symboli miasta Inowrocław w postaci herbu.

Herb Izbicy Kujawskiej – jeden z symboli miasta Izbica Kujawska i gminy Izbica Kujawska w postaci herbu, ustanowiony w 1994 z okazji 600-lecia praw miejskich.

Herb Jabłonowa Pomorskiego – jeden z symboli miasta Jabłonowo Pomorskie i gminy Jabłonowo Pomorskie w postaci herbu. Herb został nadany razem z prawami miejskimi w 1962 roku.

Herb Janikowa przedstawia na czerwonej tarczy herbowej Orła Białego bez korony, umieszczonego pomiędzy dwoma brązowymi kominami z lewej i prawej strony oraz białym ostrosłupem wykonanym z soli, znajdującym się pod orłem. Poniżej znajdują się dwa złote kłosy w pas, stykające się łodygami. Pod nimi, wzdłuż półokrągłej bordiury herbu, widnieje czarny napis "JANIKOWO".

Herb Janowca Wielkopolskiego przedstawia na błękitnej tarczy herbowej grecką boginię sprawiedliwości Temidę, stojącą na zielonej murawie. Jest ubrana w białą togę, na oczach ma białą opaskę. W prawej ręce trzyma szary miecz skierowany czubkiem ku górze, a w lewej unosi szarą wagę.

Najstarszy herb Kamienia Krajeńskiego przedstawia w polu błękitnym białą heraldyczną lilijkę ze złotą skuwką. Nawiązuje do herbu arcybiskupstwa gnieźnieńskiego, do którego niegdyś należało.

Herb Kcyni – jeden z symboli miasta Kcynia i gminy Kcynia w postaci herbu.

Herb Koronowa – jeden z symboli miasta Koronowo i gminy Koronowo w postaci herbu, ktróry został zatwierdzony 29 stycznia 2008.

Herb Kowala – jeden z symboli miasta Kowal w postaci herbu określony w statucie miasta.

Herb Kowalewa Pomorskiego – jeden z symboli miasta Kowalewo Pomorskie i gminy Kowalewo Pomorskie w postaci herbu, ustanowiony przez Radę Miejską 17 grudnia 2019 r. Autorem opracowania rysunku herbu jest Alfred Znamierowski.

Herb Kruszwicy – jeden z symboli miasta Kruszwica i gminy Kruszwica w postaci herbu.

Herb Lipna – jeden z symboli miasta Lipno w postaci herbu ustanowiony przez radę miejską 17 września 2014 r.

Herb Lubienia Kujawskiego – jeden z symboli miasta Lubień Kujawski i gminy Lubień Kujawski w postaci herbu. Wizerunek herbowy pochodzi z XVIII wieku.

Herb Lubrańca – jeden z symboli miasta Lubraniec i gminy Lubraniec w postaci herbu.

Herb Łabiszyna – jeden z symboli miasta Łabiszyn i gminy Łabiszyn w postaci herbu uchwalony 28 marca 2012.

Herb Łasina – jeden z symboli miasta Łasin i gminy Łasin w postaci herbu określony w uchwale Nr XXX/195/98 rady miejskiej z 27 stycznia 1998.

Herb Mogilna – jeden z symboli miasta Mogilno i gminy Mogilno w postaci herbu.

Herb Mroczy przedstawia na błękitnej tarczy herbowej z czarną krawędzią zewnętrzną, białą owcę skierowaną w prawo. Wizerunek herbu wzorowany jest na herbie gminnym z osiemnastego stulecia.

Herb Nakła nad Notecią – jeden z symboli miasta Nakło nad Notecią i gminy Nakło nad Notecią w postaci herbu zatwierdzony w statucie miasta. Wizerunek herbu pochodzi z XVII wieku.

Herb Nieszawy – jeden z symboli miasta Nieszawa w postaci herbu.

Herb Nowego - tarcza herbowa herbu jest biała. Głównym elementem jest wizerunek czerwonego zamku posiadającego trzy wieże z blankami. Środkowa z nich jest wyższa. Zamek posiada niebieskie dachy. Dwa z nich są w kształcie stożka, jeden, środkowy w kształcie trapezu. Brama zamkowa posiada prześwit barwy czarnej. Herb nawiązuje do dawnej krzyżackiej warowni w mieście.

Herb Pakości – jeden z symboli miasta Pakość i gminy Pakość w postaci herbu.

Herbem Piotrkowa Kujawskiego jest historyczny herb miasta, pochodzący z 1728 roku. Przedstawia on na srebrnej tarczy herbowej zielony wianek ruciany oraz trzy róże barwy czerwonej, dwie poniżej wianka i jedną ponad nim.

Herb Radziejowa – jeden z symboli miasta Radziejów w postaci herbu, zatwierdzony w statucie miasta z 29 września 2009. Wizerunek herbu pochodzi z XIV wieku.

Herb Radzynia Chełmińskiego – jeden z symboli miasta Radzyń Chełmiński i gminy Radzyń Chełmiński w postaci herbu. Wizerunek herbowy pochodzi z XIII wieku.

Herb Rypina – jeden z symboli miasta Rypin w postaci herbu.

Herb Sępólna Krajeńskiego – jeden z symboli miasta Sępólno Krajeńskie i gminy Sępólno Krajeńskie w postaci herbu.

Herb Skępego – jeden z symboli miasta Skępe i gminy Skępe w postaci herbu.

Herb Solca Kujawskiego – jeden z symboli miasta Solec Kujawski i gminy Solec Kujawski w postaci herbu.

Herb Strzelna – jeden z symboli miasta Strzelno i gminy Strzelno w postaci herbu. Wizerunek herbowy pochodzi z XVII wieku.

Herb Szubina – jeden z symboli miasta Szubin i gminy Szubin w postaci herbu.

Herb Świecia– jeden z symboli miasta Świecie i gminy Świecie w postaci herbu. Wizerunek herbu pochodzi z XVI wieku.

Herb Torunia – jeden z symboli miejskich Torunia w postaci herbu. Jest on jednym z najważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego miasta.

Herb Tucholi – jeden z symboli miasta Tuchola i gminy Tuchola w postaci herbu.

Herb Wąbrzeźna przedstawia w czerwonej tarczy herbowej czarne skrzydło orła przebite przez złoty pastorał biskupi. Herb pochodzi z nadania biskupa warmińskiego Jana Dantyszka z 10 stycznia 1534, wraz z pieczęcią miejską i przywilejami dla Wąbrzeźna.

Herb Więcborka

Herb Włocławka – jeden z symboli miasta Włocławek w postaci herbu.

Herb Żnina – jeden z symboli miasta Żnin i gminy Żnin w postaci herbu ustanowiony uchwałą rady miejskiej nr V/37/2003 z 28 marca 2003 roku. Herb pochodzi z XIV wieku.