
Flaga stanu Alabama przedstawia czerwony krzyż św. Andrzeja na białym tle.

Flaga stanowa Alaski składa się z ośmiu gwiazd – siedmiu z gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy oraz Gwiazdy Polarnej.

Kolor niebieski flagi stanowej Arizony pochodzi z flagi państwowej, przypomina o nadrzędności i opiecę rządu federalnego. Barwy czerwona i żółta symbolizują Hiszpanię, skąd na te tereny przybyli w 1540 roku pierwsi Europejczycy - konkwistadorzy pod wodzą Francisco Vasqueza de Coronado. Miedziana gwiazda jest symbolem Arizony, jej autonomii i bogactw mineralnych. Promienie ułożone są na zachodzące Słońce, by oznaczać położenie stanu na zachodzie USA.

Flagę stanową Arkansas wzorowano na fladze bojowej Skonfederowanych Stanów Ameryki. Dwadzieścia pięć białych gwiazd upamiętnia fakt, że był to dwudziesty piąty stan przyjęty do Unii. Romb oznacza diament i świadczy o tym, że jest to jedyny stan, w którym wydobywa się diamenty. Gwiazda nad nazwą stanu, upamiętnia Konfederację. Trzy pozostałe niebieskie gwiazdy, upamiętniają trzy państwa, do których kolejno należał Arkansas, oraz że był to trzeci stan utworzony na terenie kolonii Luizjana, zakupionej w 1803 roku od Francji.

Takie sztandary tego stanu w czasie wojny domowej. Herb nadał król Wielkiej Brytanii w dniu 25 października 1711. Trzy winorośle symbolizują trzy pierwsze osady, które w 1639 roku utworzyły kolonię Connecticut. Dewiza znaczy: Kto przesadza – podtrzymuje.

Flaga stanowa Dakoty Południowej przedstawia pieczęć tego stanu. Otacza ją Słońce nawiązujące do poprzedniego przydomku Stan słoneczny. Napis Stan Mount Rushmore umieszczono na fladze w 1992 roku. Poszczególne elementy rysunku symbolizują rolnictwo (oracz), transport, górnictwo, mleczarstwo (krowy) i leśnictwo (drzewa). Błękit jest częstym motywem flag stanowych - symbolem przynależności do Unii.

Flaga stanowa Dakoty Północnej jest prawie identyczna ze sztandarem Pierwszego Pułku Piechoty Dakoty Północnej, który brał udział w wojnie z Hiszpanią oraz tłumieniu powstania na Filipinach. Jedyną różnicą jest nazwa stanu na wstędze. Podstawowym motywem jest uproszczona wersja godła USA.

Flaga stanowa Delaware – flaga stanowa przyjęta 24 lipca 1913, jeden z symboli stanu Delaware. Flaga składa się z godła pieczęci stanowej wpisanej w romb luzem w kolorze buff na tle barwy colonial blue. Napis December 7, 1787 nawiązuje do daty ratyfikowania przez stan Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Flaga Dystryktu Kolumbii – flaga dystryktu federalnego przyjęta w 1938, jeden z symboli miasta Waszyngton. Flaga nawiązuje do herbu rodowego George'a Washingtona.

Flaga stanowa Florydy – flaga stanowa przyjęta w 1900 na podstawie uchwały z 1899, jeden z symboli stanu Floryda. Flaga składa się z godła pieczęci stanowej na tle krzyża św. Andrzeja na białym tle.

Na wniosek gubernatora Sonny Perdue w 2003 roku rozpisano referendum, mające rozstrzygnąć, która z flag ma stać się oficjalną flagą stanu. Nie wzięto pod uwagę tej, która obowiązywała w latach 1956–2001. Głosowanie odbyło się 2 marca 2004. Flaga została przyjęta przez około 74,3% wyborców. Wielu tradycjonalistów bojkotowało referendum ze względu na brak tej, której 2/3 płata stanowiła flaga bojowa Skonfederowanych Stanów Ameryki.

Flaga stanowa Hawajów ma niemal taki sam wzór jak przyjęta w 1816 roku flaga Królestwa Hawajów. Łączy symbole Wielkiej Brytanii i USA. Osiem pasów symbolizuje osiem głównych wysp archipelagu:Hawaiʻi Maui Kahoʻolawe Lānaʻi Molokaʻi Oʻahu Kauaʻi Niʻihau

Flaga stanowa Idaho została wprowadzona w 1907. Błękit oznacza przynależność do Unii, a przedstawiona na niej kobieta symbolizuje emancypację. Jej atrybuty czapka frygijska i waga są symbolami sprawiedliwości. Górnik reprezentuje główny zawód w tym stanie. Rolnik przy orce, rolnictwo, sosna - leśnictwa, a rogi obfitości reprezentują sadownictwo. Głowa wapiti - faunę.

Flaga stanowa Illinois przedstawia podobiznę bielika amerykańskiego, wspartego na tarczy herbu państwowego, świadczy o przynależności stanu do USA. Woda reprezentuje Jezioro Michigan.

Flaga stanowa Indiany przedstawia pochodnię, która jest symbolem wolności i oświecenia, oraz promienie symbolizujące ich dalekosiężny wpływ. Największa gwiazda symbolizuje Indianę, dziewiętnasty stan Unii. Zewnętrzny krąg gwiazd reprezentuje pierwszych 13 stanów, a pięć gwiazd w kręgu wewnętrznym to kolejne stany przyjęte do Unii przed Indianą.

Flaga stanowa Iowa – odmiana francuskiej Tricolore upamiętnia związki z Francją przed zakupem kolonii Luizjany przez USA. Bielik amerykański świadczy o tym, że Iowa jest częścią Unii. Dewiza na wstędze brzmi: Cenimy nasze swobody i nasze prawa utrzymamy.

Wzór tej flagi oparto na fladze podniesionej w mieście Sonoma 14 czerwca 1846 przez grupę Amerykanów, którzy po wyparciu wojsk meksykańskich proklamowali niepodległą Republikę Kalifornii. Nazywana jest potocznie flagą niedźwiedzia grizzly, ponieważ ten podgatunek niedźwiedzi występował właśnie w tym rejonie. Uznano, że bardzo silne i niebezpieczne zwierzę będzie dobrym symbolem stanu. Czerwona gwiazda symbolizuje niezależność.

Flagę tę, ale bez napisu, ustanowiono 23 marca 1927 roku. Słonecznik jest narodowym kwiatem stanu. Heraldyczna chusta pod nim symbolizuje zakup Luizjany przez USA, którą symbolizuje błękitny kolor. Trzydzieści cztery gwiazdy oznaczają, że Kansas był trzydziestym czwartym stanem przyjętym do Unii. Nad nimi widnieje stanowa dewiza Przez trudności do gwiazd. Oracz symbolizuje rolnictwo stanowiące podstawę przyszłego dobrobytu, a parowiec jest symbolem handlu. Przeszłość stanu przedstawia chata osadnika, wozy ciągnące przez prerię na zachód oraz stado uciekających bizonów i ścigający je Indianie na koniach.

Półksiężyc upamiętnia odznakę, jaką na czapkach nosili żołnierze dwóch pułków sformowanych w Karolinie Południowej w 1775 roku do walki przeciw Anglikom o niepodległość. Palma karłowata stała się symbolem zwycięstwa po tym, jak w 1776 roku fort na wyspie Sullivan w porcie Charleston pokonał flotę brytyjską. Fort zbudowany był z pni tej palmy, która obficie występuje na wyspie.

Flaga stanowa Karoliny Północnej ma kolory flagi państwowej. Gwiazda i inicjały NC symbolizują ten stan. Na wstęgach widnieją daty ogłoszenia dwóch istotnych dokumentów z czasów amerykańskiej rewolucji.

Flaga stanowa Kentucky - przyjęta 26 marca 1918 roku. Proporcje 10:19.

Kolory symbolizują niebo (niebieski), złoto (żółty), ośnieżone góry (biały), i ziemię (czerwony). Inicjał "C" to pierwsza litera nazwy stanu. Przyjęta w 1911 roku, oficjalnie zatwierdzona 31 marca 1964. Proporcje 2:3

Emblemat pochodzi z pieczęci stanowej, ustanowionej w 1902 roku. Pelikan jest narodowym ptakiem Luizjany. Zwierzę karmiące pisklęta krwią z własnej piersi jest symbolem poświęcenia. Na wstędze jest dewiza stanu: "Unia, sprawiedliwość, zaufanie".

Flaga stanowa Maine – flaga stanowa przyjęta w 1909, jeden z symboli stanu Maine. Flaga składa się z godła pieczęci stanowej na niebieskim tle w tym samym odcieniu, który został użyty na fladze Stanów Zjednoczonych.

Flaga Marianów Północnych – prostokątna, niebieska z elementami ludowymi danej wyspy. Została przyjęta 1 lipca 1989.

Flaga stanowa Maryland jest jedyną flagą heraldyczną w USA. Powstała poprzez połączenie herbów dwóch rodów angielskich, Calvert i Crossland. Sir George Calvert otrzymał herb w 1622 roku, a w 1634 roku jego synowie założyli kolonię Maryland. Tworząc jej herb, połączyli herb ojczysty Calvert z herbem swej prababki z rodu Crossland.

Godłem tego stanu już od XVII wieku jest Indianin trzymający łuk i strzały. Gwiazda reprezentuje Wspólnotę Massachusetts. Jako dewizę stanu miejscowy parlament przyjął w 1775 roku drugi wers z dwuwiersza angielskiego patrioty Algernona Sydneya. Miało to być przesłanie do Anglii: Mieczem szukamy pokoju, lecz pokój jest tylko w wolności. Klejnot herbowy - rękę zbrojną trzymającą szablę, dodano w 1780 roku.

Flaga stanu Michigan przedstawia herb stanu Michigan na ciemnoniebieskim tle.

Minnesota była dziewiętnastym stanem przyjętym do Unii po pierwszych trzynastu, o czym świadczy dzięwietnaście złotych gwiazdek. Przynależność do Unii symbolizuje, dodatkowo, błękitny kolor flagi. Dewiza L'Etoile du Nord nawiązuje do tego, że swego czasu był to najbardziej wysunięty na północ stan USA. Centralną postacią na stanowej pieczęci jest oracz na tle krajobrazu prerii z wodospadem i drzewami w oddali. Na drugim planie jest pędzący na zachód Indianin na koniu.

Mieszkańcy stanu Missisipi zagłosowali za przyjęciem flagi "In God We Trust" jako oficjalnej flagi stanowej Missisipi w referendum 3 listopada 2020 r. Po oficjalnym wprowadzeniu jej w życie stanie się ona oficjalną flagą stanową. Flaga zastępuje poprzednią wersję, która została wycofana 30 czerwca 2020.

Barwy pochodzą od flagi państwowej. Dwadzieścia cztery gwiazdy upamiętniają, że Missouri było dwudziestym czwartym stanem przyjętym do Unii. Niedźwiedzie symbolizują rozmiary i siłę stanu. Herb państwowy oznacza przynależność do Unii, a półksiężyc to symbol nowego stanu, drugiego na terenie Luizjany.

Flaga stanowa Montany przedstawia pieczęć stanową Montany, umieszczoną na niebieskim, symbolizującym przynależność do Unii, tle. Aktualna flaga została wprowadzona w roku 1905, słowo "Montana" dodano w roku 1981.

Błękit oznacza przynależność do Unii. Na pieczęci przedstawiono główne cechy krajobrazu stanu - Góry Skaliste i rzekę Missouri. Kowal symbolizuje przemysł, a snopy zboża rolnictwo. Parowiec i pociąg podkreślają rolę transportu w rozwoju Nebraski.

Flaga stanowa Nevady jest błękitna. Kolor ten, częsty na flagach innych stanów, pochodzi ze sztandaru państwowego, symbolizując nadrzędność i opiekę rządu federalnego. Biała gwiazda, symbolizuje Nevadę oraz jej pseudonim: Stan Srebrny, chociaż dzisiaj górnictwo nie jest najważniejszą gałęzią gospodarki. Wstęga Battle Born, przypomina, że stan powstał w czasie wojny secesyjnej, po stronie Unii. Poniżej, jego nazwa. Wszystko otaczają gałązki bylicy - rośliny stanu Nevada.

Flaga stanowa New Hampshire przedstawia pieczęć tego stanu. Fregata Raleigh, jeden z pierwszych trzynastu okrętów zbudowanych dla amerykańskiej marynarki wojennej. Wodowano ją w 1776 roku, kiedy New Hampshire wywalczyło niepodległość. Pieczęć otoczona jest 9 złotymi gwiazdami upamiętniającymi, że był to dziewiąty stan przyjęty do Unii. Złote liście laurowe symbolizują nastały później pokój i szczęście, a niebieskie tło przynależność do USA.

Kolor piaskowy był kolorem pułku New Jersey Continental Line, wyznaczonym w 1779 roku osobiście przez generała Jerzego Waszyngtona. Od 1780 roku był to kolor sztandarów pułkowych w New Jersey. Trzy pługi w herbie symbolizują fakt, że New Jersey był trzecim stanem przyjętym do Unii. Tarczę herbu podtrzymują personifikacja wolności i Ceres z rogiem obfitości. Klejnotem jest głowa konia, symbol krzepkości. Na wstędze dewiza stanu: Wolność i dobrobyt.

W herbie jest krajobraz z rzeką Hudson, która stanowi swoisty symbol narodowy stanu jako ważny szlak komunikacyjny, który przyczynił się do rozwoju gospodarczego i bogactwa tego rejonu. Wschodzące słońce symbolizuje pomyślną przyszłość. Tarczę podtrzymują boginie wolności i sprawiedliwości. Kolor niebieski oznacza przynależność do Unii.

Flaga stanowa Nowego Meksyku

Flaga stanowa Ohio jest jedyną niebędącą czworokątem. Jej kształt ma symbolizować wzgórza i doliny tego stanu. Pasy są symbolem dróg lądowych i wodnych w Ohio. Kolory wzięto z flagi państwowej USA. Biały pierścień to inicjał nazwy stanu, a czerwone koło reprezentuje kasztanowiec gładki, od którego pochodzi przydomek Stan kasztanowca. Kasztanowiec stał się drzewem Ohio w 1953 roku. Siedemnaście gwiazd, oznacza, że był to siedemnasty stan przyjęty do Unii.

Błękit na fladze stanowej Oklahomy oznacza lojalność wobec władz federalnych i ich nadrzędność. Tarcza indiańska jest symbolem ochrony, a skrzyżowane na niej kalumet z gałązką oliwną wyrażają dążenie do pokoju.

Pod tarczą herbową jest data przyjęcia Oregonu do Unii. Bielik amerykański jest symbolem opieki, a 33 gwiazdy oznaczają, że był to 33 stan Unii. W herbie jest słońce zachodzące nad Oceanem Spokojnym, na którym widać dwa statki - odpływający angielski i przypływający amerykański. Wóz na lądzie symbolizuje pierwszych osadników. Snop zboża i pług symbolizują rolnictwo, a kilof górnictwo.

Kolor błękitny oraz bielik amerykański oznacza przynależność stanu do Unii. Okręt, pług i trzy snopy w herbie, to symbole hrabstw Filadelfii, Chester i Sussex. Oznaczają również znaczenie handlu, trudu, wytrwałości i rolnictwa dla stanowej gospodarki. Na wstędze jest dewiza: Prawość, wolność i niepodległość.

Kotwica i wstęga z dewizą nadzieja widniała na piecząciach Rhode Island od 1664 roku. Trzynaście gwiazd reprezentuje pierwszych trzynaście stanów.

Flaga Samoa Amerykańskiego – jeden z podstawowych symboli Samoa Amerykańskiego, terytorium Stanów Zjednoczonych.

Flaga o nazwie Lone Star Flag, ze złotą gwiazdą na niebieskim tle, była symbolem niepodległej republiki. W roku 1839 przeprowadzono reformę tak, by barwy nawiązywały do flagi państwowej USA. Od 1845 jest flagą stanu Teksas. Kolory symbolizują lojalność (niebieska), czystość (biała) i męstwo (czerwona). Nowa flaga zachowała przydomek Lone Star Flag. Oficjalnie przyjęta 25 stycznia 1839 roku. Proporcje 2:3.

Barwy flagi stanowej Tennessee, wzięto z flagi państwowej. Symbolizują czystość (biały), wzniosłe cele (niebieski) i sławę Tennessee (czerwony). Trzy gwiazdy reprezentują trzy geograficzne regiony stanu oraz fakt, że był trzecim stanem przyjętym do USA po pierwszych trzynastu koloniach. Krąg jest symbolem jedności.

Flaga stanowa Utah przedstawia bielika amerykańskiego, symbolizującego nadrzędność i opiekę rządu federalnego. Ul oznacza pracowitość osadników. Otoczony kwiatami trojednika - symbol pokoju, gdyż Indianie uważają je za święte i nigdy nie walczyli na terenach, gdzie rosły. Daty oznaczają przybycie pierwszych osadników (1847) i przyjęcie stanu do Unii (1896). Patriotyzm, obok orła, symbolizuje także błękit pochodzący z kantonu flagi państwowej - częsty motyw na flagach stanowych.

Flaga stanowa Vermontu przedstawia sosnę, która jest tradycyjnym symbolem Nowej Anglii. Snopy zboża i krowa symbolizują rolniczy charakter stanu. Gałązki sosny upamiętniają fakt, że żołnierze Vermontu użyli ich w 1814 roku do kamuflażu w czasie bitwy pod Plattsburghiem.

Kolor zielony odzwierciedla przydomek Stan wiecznie zielony. W centrum znajduje się pieczęć z popiersiem Jerzego Waszyngtona. Rysunek pieczęci z 1889 roku, kiedy stan ten przyjęto do Unii, poprawiono w 1967 roku.

Flaga stanowa Wirginii przedstawia jej pieczęć. Graficzny wyraz dewizy Sic semper Tyrannis. Personifikacja odwagi, z mieczem i włócznią, symbolizująca Wspólnotę Wirginii, trzyma jedną nogę na pokonanym tyranie, któremu z głowy strącono koronę. Błękit jest częstym motywem flag stanowych, symbolizując przynależność do USA.

Kolory oznaczają Unię (niebieski) i klarowność instytucji stanowych (biały). Tarczę herbową podtrzymują rolnik i górnik, symbolizujący dwa główne zawody. Skała oznacza trwałość i ciągłość. Wyryto na niej datę utworzenia tego stanu. Czapka frygijska i karabiny przypominają, że stan zdobył wolność i będzie jej bronić.

Flaga stanowa Wisconsin we współczesnej wersji - niebieską z herbem - ustanowiono 29 kwietnia 1913 roku. W 1981 roku dodano nazwę stanu i datę przyjęcia do Unii. Na tarczy herbowej przedstawiono symbole rolnictwa, górnictwa, przemysłu i żeglugi. Umieszczony w centrum herb i dewiza państwowa USA E pluribus unum dodatkowo przypominają o przynależności do Unii. Borsuk odzwierciedla przydomek Stan borsuka. Róg obfitości i sztabki ołowiu symbolizują główne gałęzie gospodarki, rolnictwo i górnictwo. Tarczę podtrzymują marynarz i górnik - symbole pracy na lądzie i morzu.

Flaga stanowa Wyomingu upamiętnia Indian i krew pionierów (czerwony), czystość i prawość (biały) oraz niebo i odległe góry, wierność, sprawiedliwość i męskość (niebieski). Bizon amerykański jest symbolem fauny, a pieczęć na nim nawiązuje do wypalania znaków własnościowych przez hodowców bydła. Kobieta trzymająca wstęgę z napisem: równe prawa oznacza pozycję kobiet w Wyomingu, a dwaj mężczyźni symbolizują główne zawody - hodowlę bydła i górnictwo. Kaganki są symbolem edukacji.