
Agung – czynny stratowulkan w Indonezji, na wyspie Bali, najwyższy szczyt tej wyspy.

Ambang – wulkan w Indonezji na wyspie Celebes. Wysokość 1795 m n.p.m..

Arjuno – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Awu – czynny wulkan w Indonezji na wyspie Sangihe w archipelagu Sangihe; zaliczany do stratowulkanów.

Bukit Baka – szczyt górski na wyspie Borneo w Indonezji w górach Schwanera, wysokość 1617 m n.p.m. Leży na terenie Parku Narodowego Bukit Baka-Bukit Raya.

Gunung Batur – czynny wulkan na wyspie Bali w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Gunung Binaiya – najwyższy szczyt archipelagu Moluki, na wyspie Seram w Indonezji; wysokość 3019 m n.p.m.. Zbocza i okolice szczytu są ostoją wielu rzadkich gatunków fauny i flory tropikalnej, tereny te należą do Parku Narodowego Manusela.

Bromo – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Cereme – czynny wulkan w zachodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3078 m n.p.m.

Dempo – czynny wulkan na wyspie Sumatra w Indonezji, w górach Barisan, w pobliżu miasta Pagar Alam. Zaliczany do stratowulkanów.

Dieng – kompleks czynnych wulkanów w środkowej części Jawy w Indonezji.

Dukono – czynny wulkan na wyspie Halmahera w Indonezji. Wysokość 1229 m n.p.m.; posiada wiele kraterów.

Galunggung – czynny wulkan w południowo-zachodniej części Jawy w Indonezji, w pobliżu miasta Garut; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2168 m n.p.m.

Gamalama – czynny wulkan na wyspie Ternate w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 1715 m n.p.m.; posiada kilka kraterów, w których utworzyły się jeziora.

Gede – czynny wulkan w zachodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Ijen – kompleks czynnych wulkanów we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Puncak Jaya – szczyt w Górach Śnieżnych na Nowej Gwinei, najwyższy szczyt Indonezji, całej Australii i Oceanii, a także najwyższy szczyt świata leżący na wyspie; wysokość 4884 m n.p.m. Starsze pomiary, wciąż czasem przytaczane, podawały wysokość Jaya w granicach około 5030 m. Szczyt został nazwany od imienia holenderskiego odkrywcy Jana Carstensza, który w 1623 r. wypatrzył lodowiec na tej górze. Badania przeprowadzone w latach 90 XX wieku wykazały, że niektóre lodowce na Puncak Jaya, jak i pobliskim Puncak Trikora, już zanikły, a pozostałe gwałtownie się cofają.

Karang – wygasły wulkan w zachodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Keli Mutu lub Kelimutu – tarczowy wulkan znajdujący się na indonezyjskiej wyspie Flores. Wysokość 1639 m n.p.m. W jego podzielonym na mniejsze fragmenty kraterze leżą trzy położone obok siebie jeziora: Tiwoe Alta Polo, Tiwoe Morei Kooh Fai i Tiwoe Ata Mboepoe.

Kelud – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 1731 m n.p.m.

Kerihun – szczyt górski na wyspie Borneo w Indonezji w Górach Müllera, wysokość 1960 m n.p.m.

Kerinci – czynny wulkan, najwyższy w Indonezji, także najwyższy szczyt Sumatry; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3805 m n.p.m., średnica krateru 600 m.

Klabat – wygasły wulkan w Indonezji na wyspie Celebes; zaliczany do stratowulkanów; wysokość 1995 m n.p.m. – jest najwyższym wulkanem na wyspie Celebes.

Krakatau, nazywana też Krakatoa lub Krakatao – wyspa wulkaniczna, znajdująca się w Cieśninie Sundajskiej, pomiędzy wyspami Sumatra i Jawa w Indonezji.

Lawu – czynny wulkan w środkowej części wyspy Jawa w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3265 m n.p.m..

Liangpran – szczyt górski na wyspie Borneo w Indonezji; najwyższy w Górach Müllera, wysokość 2240 m n.p.m.

Lokon – czynny wulkan położony w Indonezji, w północno-wschodniej części wyspy Celebes; zaliczany do stratowulkanów. Wznosi się na wysokość 1580 m n.p.m.

Marapi – czynny wulkan w środkowej części wyspy Sumatra w Indonezji, w górach Barisan; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2891 m n.p.m.

Merapi – czynny wulkan w środkowej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Merbabu – wulkan w środkowej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3145 m n.p.m. ; połączony siodłem o wysokości ok. 1500 m z wulkanem Merapi.

Muria – drzemiący wulkan w Indonezji na północnym wybrzeżu środkowej Jawy; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 1625 m n.p.m.. U jego podnóży leżą miasta Kudus i Pati.

Nokilalaki – szczyt górski na wyspie Celebes, jeden z wyższych w prowincji Celebes Środkowy; wysokość 2355 m n.p.m.. Leży na terenie Parku Narodowego Lore Lindu.

Pangrango – wulkan położony w Indonezji, w zachodniej części Jawy, tworzący wspólny masyw z sąsiednim wulkanem Gede.

Papandayan – czynny wulkan w południowo-zachodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Leży około 15 kilometrów na południowy zachód od miasta Garut.

Patah – wulkan na Sumatrze w Indonezji w górach Barisan w pobliżu miasta Pagar Alam. Wysokość 2836 m n.p.m.

Puncak Trikora – szczyt o wysokości 4750 m n.p.m., znajdujący się w paśmie Jayawijaya w Górach Śnieżnych w indonezyjskiej prowincji Papua. Jest jednym z najwyższych szczytów Nowej Gwinei oraz całej Australii i Oceanii.

Bulu Rantekombola – szczyt w Indonezji, przez niektóre źródła uznawany za najwyższy na wyspie Celebes. Leży na południowym półwyspie, w prowincji Celebes Południowy.

Raung – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3332 m n.p.m.; średnica krateru ok. 2 km.

Bukit Raya – szczyt górski na wyspie Borneo w Indonezji; wysokość 2278 m n.p.m. – najwyższy w Górach Schwanera. Leży na terenie Parku Narodowego Bukit Baka-Bukit Raya.

Rinjani – czynny wulkan na wyspie Lombok w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Salak – czynny wulkan w zachodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2211 m n.p.m.

Semeru – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 3676 m n.p.m. Najwyższy szczyt Jawy.

Sibayak – wulkan w północnej części Sumatry w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2212 m n.p.m., średnica krateru 900 m.

Sinabung – czynny wulkan w północnej części Sumatry w Indonezji o wysokości 2460 m n.p.m.; zaliczany do stratowulkanów.

Singgalang – wygasły wulkan w zachodniej części Sumatry w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów; bliźniaczy z czynnym wulkanem Tandikat.

Slamet – czynny wulkan w środkowej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Drugi pod względem wysokości szczyt Jawy.

Sumantri – drugi pod względem wysokości szczyt w Górach Śnieżnych na Nowej Gwinei, w Indonezji. Jest jednym z najwyższych szczytów Nowej Gwinei oraz całej Australii i Oceanii.

Sumbing – wulkan w środkowej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Sąsiaduje z wulkanem Sundoro.

Sundoro lub Sindoro – czynny wulkan w środkowej części Jawy w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Sąsiaduje z wulkanem Sumbing.

Talakmau – wygasły wulkan na wyspie Sumatra w Indonezji w górach Barisan; najwyższy szczyt prowincji Sumatra Zachodnia.
Talang – czynny wulkan na Sumatrze w Indonezji, w górach Barisan; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2597 m n.p.m..

Tambora – czynny wulkan na wyspie Sumbawa w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów.

Tandikat – czynny wulkan w środkowej części wyspy Sumatra w Indonezji, w górach Barisan; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2438 m n.p.m. Bliźniaczy z nieaktywnym wulkanem Singgalang.

Wilis – wygasły kompleks wulkaniczny w środkowej części wyspy Jawa w Indonezji; zaliczany do stratowulkanów. Wysokość 2563 m n.p.m. Ma wiele wierzchołków, główne z nich to: Liman, Limas i Wilis.