BegunjščicaW
Begunjščica

Begunjščica – szczyt w paśmie Karawanki w Alpach. Leży w północnej Słowenii blisko granicy z Austrią. Na zachód od szczytu leżą Triglav, Hochstuhl, Vrtača i Košuta, na wschodzie Alpy Kamnickie, a na południe Kotlina Lublańska, gdzie leży stolica Słowenii.

Brana (szczyt)W
Brana (szczyt)

Brana – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Na wschód od szczytu leży Planjava, a na zachód Turska Gora.

Črna prstW
Črna prst

Črna prst – góra o wysokości 1844 m n.p.m. w Alpach Julijskich w Słowenii. Występują tam rzadkie oraz endemiczne gatunki roślin m.in. mikołajek alpejski, czy Aconitum angustifolium. Tuż pod szczytem stoi schronisko górskie Dom Zorka Jelinčiča.

Črni Vrh (szczyt)W
Črni Vrh (szczyt)

Črni Vrh – najwyższy szczyt w paśmie Pohorje, w Słowenii. Ze szczytu można podziwiać panoramę Alp Kamnckich.

Debeljak (Polovnik)W
Debeljak (Polovnik)

Debeljak – szczyt górski o wysokości 1628 m n.p.m. i wybitności 45 metrów, znajdujący się na terenie Alp Julijskich w Słowenii.

Dolgi HrbetW
Dolgi Hrbet

Dolgi Hrbet – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Sąsiaduje z Grintovec i Skuta. Na szczyt można wejść od strony południowej ze schronisk: Pavel Kemperl, Pod Skuto i Cojzova Koca oraz od północy ze schronisk: Ceska Koca i Ledine.

GeißbergW
Geißberg

Geißberg – szczyt w paśmie Karawanki w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią. Dawniej szczyt nosił nazwę Ovčji Vrh, jednak obecnie nazwy Kozjak/Kosiak/Geißberg są częściej używane (poprzednio odnosiły się do mało ważnego wierzchołka od północnej strony szczytu. Szczyt można zdobyć łatwą drogą od strony południowej przez schronisko Klagenfurter Hütte, od północnej strony szczyt opada stromą ścianą.

Golica (Karawanki)W
Golica (Karawanki)

Golica – szczyt w zachodnich Karawankach nad Jesenicami. Znajdują się na nim polany narcyzów. Zarówno sprzed schroniska, jak i ze szczytu jest widok na austriacką Karyntię oraz Alpy Julijskie i Kotlinę Lublańską.

Grintovec (szczyt)W
Grintovec (szczyt)

Grintovec - najwyższy szczyt Alp Kamnickich, w Słowenii. Pierwsze odnotowane wejście miało miejsce w 1759 r.

HainschturmW
Hainschturm

Hainschturm – szczyt w paśmie Karawanki w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią.

HochstuhlW
Hochstuhl

Hochstuhl - najwyższy szczyt w paśmie Karawanki w Alpach. Leży na granicy między Austrią i Słowenią.

Jalovec (szczyt)W
Jalovec (szczyt)

Jalovec – szczyt w Alpach Julijskich, w Słowenii. Leży między dolinami Tamar, Loška Koritnica i Trenta. W pobliżu leżą szczyty Mangart, Travnik i Mojstrovka. Najpopularniejsze szlaki wiodą od przełęczy Vršič lub z Zadnja Trenta, a także z Doliny Tamar przez Kotovo Sedlo lub Jalovškovo škrbino. Popularne zimowe wejście prowadzi z Dolina Tamar przez północny stromy żleb. Od zachodu na szczyt wiedzie szlak z Loška Koritnica. Sylwetka Jalovca jest w herbie Slovenske zveze planincev. Od północnej strony nieco pod przełęczą Kotovo Sedlo jest ogólnodostępny biwak alpinistyczny.

JavorščekW
Javoršček

Javoršček – szczyt górski o wysokości 1557 m n.p.m. znajdujący się na terenie Alp Julijskich w Słowenii.

Jezerska KočnaW
Jezerska Kočna

Jezerska Kočna – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Sąsiaduje z najwyższym szczytem pasma - Grintovec. Góra ta ma 3 wierzchołki: Jezerska Kocna, Kokrska Kocna i Na Krizu. Z północnych zboczy szczytu spływa największy wodospad w Słowenii Slap Cedca o wysokości 138 m.

Jezerski VrhW
Jezerski Vrh

Jezerski Vrh – szczyt w pasmie Pohorje, w Słowenii. Ze szczytu widać prawie całe Pohorje i część Karyntii. Na szczycie stoi też pomnik.

Kalski GrebenW
Kalski Greben

Kalski Greben – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Otaczają go dolina Kokra na zachodzie, dolina Kamniskiej Bistricy na wschodzie, główne pasmo Alp Kamnickich na północy oraz kotlina Ljubljańska na południu. Sam szczyt leży w drugorzędnym grzbiecie odchodzącym prawie prostopadle od głównego w kierunku południowym.

Kanin (szczyt)W
Kanin (szczyt)

Kanin – szczyt górski w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich o wysokości 2582 m n.p.m.

KanjavecW
Kanjavec

Kanjavec – szczyt w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich. Leży w północno-zachodniej Słowenii.

KošutaW
Košuta

Košuta to masyw w paśmie Karawanki w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią. Najwyższym szczytem masywu jest Košutnikov Turm - 2136 m. Masyw ten jest szeroki na ok. 14 km i posiada 9 szczytów osiągających ponad 2000 m wysokości.

Krasji vrhW
Krasji vrh

Krasji vrh – szczyt górski o wysokości 1773 m n.p.m. znajdujący się na terenie Alp Julijskich w Słowenii.

KserW
Kser

Kser – szczyt górski o wysokości 1900 m n.p.m. w Alpach Julijskich w Słowenii. Znajduje się na grzbiecie górskim Spodnje Bohinjske, pomiędzy szczytem Mahavšček, a Tolminskim Kukiem.

MahavščekW
Mahavšček

Mahavšček, także Veliki Bogatin – szczyt górski o wysokości 2008 m n.p.m. w Alpach Julijskich w Słowenii. Znajduje się na grzbiecie górskim Spodnje Bohinjske. Położony jest na zachód od jeziora Bohinjsko.

Mali GolakW
Mali Golak

Mali Golak – najwyższy szczyt w grupie Golaków, jak i całego Lasu Trnovskiego, położonego w Słowenii pasma należącego do Gór Dynarskich. Nazwę otrzymał nie dlatego, że był najmniejszy, ale dlatego, że miał najmniejszą halę. Na mapach doszło do błędu i zamiast Malego Golaka jest napisane Veliki Golak.

MangartW
Mangart

Mangart – szczyt w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich. Leży na granicy między Włochami, a Słowenią. Mangart wznosi się ok. 2000 m ponad dolinę Koritnicy po stronie słoweńskiej, po stronie włoskiej jego zbocza opadają do doliny jezior laghi di Fusine.

MittagskogelW
Mittagskogel

Mittagskogel – szczyt w paśmie Karawanki w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią.

Monte MataiurW
Monte Mataiur

Monte Mataiur lub Monte Re albo Baba – szczyt w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich. Leży na granicy między Włochami a Słowenią.

Mrzla GoraW
Mrzla Gora

Mrzla Gora – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Szczyt otaczają trzy doliny: dolina Logarska, Matkov kot i Belska Kočna. Znajduje się w północno-wschodniej części łańcucha. Na szczyt prowadzą trasy zarówno ze strony słoweńskiej, jak i austriackiej. Ze szczytu widać, oprócz panoramy Alp Kamnickich, również Karyntię z doliną Drawy.

NanosW
Nanos

Nanos - masyw górski w Górach Dynarskich. Leży w Słowenii. Jego najwyższy szczyt Plesa osiąga wysokość 1262 m n.p.m.

Novi vrhW
Novi vrh

Novi vrh, także Suha Rodica – szczyt górski o wysokości 1944 m n.p.m. znajdujący się na terenie Alp Julijskich, w Słowenii. Położony jest między Rodicą a górą Črna na grzbiecie Spodnje Bohinjske.

Ojstrica (szczyt)W
Ojstrica (szczyt)

Ojstrica – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Szczyt słynie ze stromych ścian, z których najbardziej imponująca jest ta północna, wznosząca się 1500 m ponad dolinę Logarską. Najłatwiejsza droga wejściowa prowadzi przez południowo-wschodnie zbocza. Szczyt ten sąsiaduje ze szczytem Planjava.

PetzenW
Petzen

Petzen – szczyt w paśmie Karawanki, w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią. Najwyższy wierzchołek znajduje się po stronie słoweńskiej, jednak większość masywu góry leży po stronie austriackiej.

PlanjavaW
Planjava

Planjava – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Północna strona szczytu to 1000 m stroma ściana, południowa jest równie imponująca chociaż nie tak stroma i bardziej urozmaicona. Ma tutaj źródła Kamniska Bistrica.

PrestreljenikW
Prestreljenik

Prestreljenik – szczyt w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich. Leży na granicy między Włochami, a Słowenią. Szczyt można zdobyć od strony słoweńskiej drogą ze schroniska Dom P. Skalarja, lub ze strony włoskiej drogą ze schroniska Rifugio C. Gillberti. Blisko na zachód leży Kanin.

PrisojnikW
Prisojnik

Prisojnik – szczyt w Alpach Julijskich, w Słowenii. 2547 m n.p.m.

RaduhaW
Raduha

Raduha – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Jest to jeden z najwyższych szczytów wschodniej części Alp Kamnickich. Ze szczytu widoczne są między innymi: Ojstrica, Rinka, Skuta, miejscowość Solcava, Ojstrica i Peca.

RazorW
Razor

Razor – szczyt w Alpach Julijskich, w Alpach Wschodnich. Znajduje się na terenie Triglawskiego Parku Narodowego w Słowenii. Sąsiaduje ze szczytami Prisojnik i Stenar. Dominuje nad dolinami Trenta na południu oraz Krnica na północy.

RinkaW
Rinka

Rinka – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Na północ od szczytu płynie rzeka Vellach, dopływ Drawy; na wschodzie znajdują się źródła Savinji; na południu płynie Kamniska Bistrica, a na zachodzie rzeka Rinka. Szczyt ten należy do masywu, do którego należą jeszcze: Kriz, Stajerska Rinka i Mala Rinka.

RoglaW
Rogla

Rogla – szczyt w pasmie Pohorje, w Słowenii. Na zboczach góry znajduje się ośrodek narciarski o tej samej nazwie. Na szczycie znajduje się wieża widokowa o wysokości 30 m, z której przy dobrej pogodzie widoczny jest Triglav. Razem z wieżą szczyt ten jest najwyższym punktem w całym Pohorje.

SelenitzaW
Selenitza

Selenitza to szczyt w paśmie Karawanki w Alpach, na granicy między Słowenią a Austrią. Na zachód od szczytu leżą inne szczyty pasma: Vrtača, Zelenjak, Orlice i dalej Hochstuhl. Od północnej strony (austriackiej) szczyt opada stromymi 500-metrowymi ścianami.

ŠkrlaticaW
Škrlatica

Škrlatica – szczyt w Alpach Julijskich o wysokości 2740 m n.p.m. i wybitności 977 m. Drugi co do wysokości szczyt Słowenii. Pierwszego odnotowanego wejścia, 24 sierpnia 1880 r., dokonali dr Julius Kugy, Andrej Komac oraz Matija Kravanja.

SkutaW
Skuta

Skuta - trzeci co do wysokości szczyt Alp Kamnickich w Słowenii. 2547 m n.p.m. Na Skutej leży najdalej na wschód wysunięty lodowiec w Alpach.

SnežnikW
Snežnik

Snežnik - masyw górski w Górach Dynarskich. Leży w Słowenii, blisko granicy z Chorwacją. Jego najwyższy szczyt Veliki Snežnik osiąga wysokość 1796 m.

ŠpikW
Špik

Špik – szczyt w Alpach Julijskich, dokładniej na grzbiecie Polovnik, w Słowenii. 2472 m n.p.m. Nazwa pochodzi od szpiczastego kształtu wierzchołka.

StoržičW
Storžič

Storžič – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Na szczyt prowadzi wiele dróg, niezależnie jednak od drogi do pokonania jest ok. 1000 m różnicy wzniesień.

Tolminski KukW
Tolminski Kuk

Tolminski Kuk – najwyższy szczyt górski grzbietu Spodnje Bohinjske o wysokości 2085 m n.p.m. znajdujący się w Alpach Julijskich w Słowenii.

TriglavW
Triglav

Triglav – najwyższy szczyt Alp Julijskich. Jest najwyższym szczytem Słowenii i znajduje się w herbie i na fladze tego kraju. Triglav należy do Korony Europy.

Trnovski GozdW
Trnovski Gozd

Trnovski Gozd – masyw górski w Górach Dynarskich. Leży w Słowenii. Jego najwyższy szczyt Mali Golak osiąga wysokość 1495 m.

Turska GoraW
Turska Gora

Turska Gora – szczyt w Alpach Kamnickich, w Słowenii. Pobliskie szczyty to Brana, Skuta i Rinka.

Veliki JavornikW
Veliki Javornik

Veliki Javornik – szczyt w masywie Javorniki w Górach Dynarskich. Leży w Słowenii, blisko granicy z Chorwacją. Jest to najwyższy szczyt masywu Javorniki.

Veliki vrh (Polovnik)W
Veliki vrh (Polovnik)

Veliki vrh – szczyt górski o wysokości 1768 m n.p.m. i wybitności 161 metrów, znajdujący się na terenie Alp Julijskich w Słowenii.

Vogel (Alpy Julijskie)W
Vogel (Alpy Julijskie)

Vogel – szczyt o wysokości 1922 w południowo-wschodniej części Alp Julijskich w Słowenii, w granicach Triglavskiego Parku Narodowego. Jest znany przede wszystkim z ośrodka narciarskiego tej samej nazwy, który sięga do szczytu bocznego o nazwie Šija i wysokości 1880.

Vrh PlanjeW
Vrh Planje

Vrh Planje – szczyt górski o wysokości 1971 m n.p.m. w Alpach Julijskich w Słowenii. Znajduje się w paśmie górskim Spodnje bohinjske, pomiędzy szczytem Mahavšček, a Tolminskim Kukiem.

Vrh ŠkrliW
Vrh Škrli

Vrh Škrli – szczyt górski w Alpach Julijskich na terenie Słowenii. Znajduje się w paśmie górskim Spodnje bohinjske, poniżej szczytu Bogatin, na północ od Doliniki. Źródła różnie określają wysokość tej góry – 1922 m n.p.m, 1924 m n.p.m. lub 1926 m n.p.m.

Vrtača (szczyt)W
Vrtača (szczyt)

Vrtača – szczyt w paśmie Karawanki w Alpach Wschodnich, na granicy między Słowenią a Austrią. To drugi pod względem wysokości szczyt Karawanków. Szczyt ten leży w centrum grupy, gdzie góry mają najbardziej "alpejski" wygląd. Pobliskie szczyty to Hochstuhl, Zelenjak i Selenitza.