
Gabinet Stanów Zjednoczonych – organ władzy w Stanach Zjednoczonych gromadzący, pod przewodnictwem Prezydenta USA, sekretarzy poszczególnych departamentów oraz osoby w randze członka gabinetu, ale bez teki. Jest instytucją pozakonstytucyjną, ukształtował się jako zwyczaj.

Sekretarz bezpieczeństwa krajowego – szef Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA. Sekretarz jest członkiem amerykańskiego rządu, powołuje go prezydent Stanów Zjednoczonych po zatwierdzeniu przez Senat.

Zachariah Chandler – amerykański polityk.


Gabinet Billa Clintona – powołany i zaprzysiężony w 1993 roku.

Harold Lill Ickes – amerykański polityk.

Prezydent Stanów Zjednoczonych – głowa państwa Stanów Zjednoczonych, na mocy artykułu II Konstytucji sprawuje władzę wykonawczą kraju, jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych, może też żądać pisemnych opinii od kierujących wszystkimi departamentami rządowymi w zakresie podległych im spraw. Prezydentowi przysługuje też prawo darowania bądź zawieszania kar, za wszystkie przestępstwa przeciw Stanom Zjednoczonym, z wyjątkiem kar wynikłych z nadużyć popełnionych w trakcie sprawowania urzędów. W porozumieniu z Senatem i za zgodą 2/3 obecnych na posiedzeniu Senatorów, ma prawo zawierania umów międzynarodowych, powoływania za zgodą Senatu ambasadorów, konsulów, sędziów Sądu Najwyższego i ministrów pełnomocnych oraz wszystkich urzędników federalnych, których sposób powoływania nie został inaczej ustanowiony konstytucją bądź ustawami.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych – drugi w kolejności najważniejszy urząd polityczny w Stanach Zjednoczonych. Jest wybierany na cztery lata wraz z prezydentem.