Europejski Park RzeźbyW
Europejski Park Rzeźby

Europejski Park Rzeźby – park rzeźby w Pabianicach.

Park miejski w PoddębicachW
Park miejski w Poddębicach

Park miejski w Poddębicach – zabytkowy park miejski w centrum Poddębic, między ulicami Adama Mickiewicza i Marii Konopnickiej, nad rzeką Ner. Położony jest na wzgórzu, w pobliżu Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, centrum sportowo-rekreacyjnego oraz szpitala powiatowego. Na jego terenie znajduje się wiele obiektów zabytkowych m.in. renesansowy pałac Grudzińskich z 1610 roku oraz kościół ewangelicko-augsburski.

Park Miejski w SkierniewicachW
Park Miejski w Skierniewicach

Park Miejski w Skierniewicach – miejski park położony w środkowej części miasta po obu stronach rzeki Skierniewka (Łupia). Początki parku sięgają XIV wieku. Początkowo był to ogród przy dworze arcybiskupów. W parku znajdowały się kaskady, groty, altany, cztery sadzawki i tarasy nad brzegiem rzeki za czasów arcybiskupa Antoniego Kazimierza Ostrowskiego. Skierniewicki park upiększył Ignacy Krasicki, upodobniając go do parków w Smolanach. W XVIII wieku przy Pałacu Prymasowskim istniała oranżeria z drzewkami pomarańczowymi, ogród włoski, sady oraz winnice. W latach 1830 - 1845 ogrody i park gruntownie przebudowano, tworząc park krajobrazowy. Z parkiem stykają się jedne z najważniejszych zabytków miasta Skierniewic: Pałac Prymasowski, Pałacowa Brama Wjazdowa, Willa Aleksandria. Blisko sto lat skierniewicki park pozostawiony był sam sobie. Nie modernizowano i nie polepszano parku. Dopiero w 2012 roku podjęto uchwałę o przywróceniu świetności parku między innymi dzięki dofinansowaniu środków pieniężnych Unii Europejskiej. W parku znajdowała się muszla koncertowa. W miejscu zlikwidowanej muszli koncertowej powstała scena kameralna w której będą mogły się odbywać, m.in. koncerty kameralne, W parku przez wiele lat znajdowała się restauracja Urocza . Powierzchnia parku wynosi 42 hektary. Park jest oświetlony i posiada cztery kładki oraz jedną wysepkę w południowej części parku. Park oświetlony wzdłuż wszystkich alejek. Oficjalne otwarcie Parku Miejskiego po rewitalizacji odbyło się 16 września 2014 z udziałem ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Park jest jedynym parkiem w granicach administracyjnych miasta Skierniewic.

Park Solidarności w RadomskuW
Park Solidarności w Radomsku

Park Solidarności – park w Radomsku w województwie łódzkim położony w centrum miasta przy ulicach Armii Krajowej i Leszka Czarnego.

Park Świętojański w RadomskuW
Park Świętojański w Radomsku

Park Świętojański – park w Radomsku w woj. łódzkim. Park zaprojektowany w okresie dwudziestolecia międzywojennego przez Franciszka Szaniora, znanego polskiego ogrodnika. Przez park przepływa rzeka Radomka dzieląca go na większą i mniejszą część parku. Od strony zachodniej istnieje staw z dwoma wysepkami.

Park BelzackiW
Park Belzacki

Park Belzacki – park miejski w Piotrkowie Trybunalskim. Położony między ulicami: Belzacką, Dworską i Kasztanową. Powierzchnia parku wynosi 7,5 ha, w tym zbiornik wodny 0,8 ha.

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie TrybunalskimW
Park im. księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego – park miejski w Piotrkowie Trybunalskim. Położony między ulicami: Żeromskiego, Żwirki i Parkową. Powierzchnia parku wynosi 6,3 ha.

Skwer Fajta i Kałkusińskiego w RadomskuW
Skwer Fajta i Kałkusińskiego w Radomsku

Skwer Fajta i Kałkusińskiego – założenie parkowe (skwer) zlokalizowane w Radomsku pomiędzy ulicami Gabriela Narutowicza i Berka Joselewicza, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.