
Bacówka PTTK w Bartnem – schronisko turystyczne, położone nad wsią Bartne na stokach Mareszki w paśmie Magury Wątkowskiej Beskidu Niskiego. Bacówka została otwarta w 1977 roku, a obecnie zarządza nią oddział PTTK w Gorlicach. Schronisko dysponuje 37 miejscami noclegowymi, węzłem sanitarnym w podpiwniczeniu i jadalnią z bufetem.

Polany Surowiczne – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w krośnieński, w gminie Jaśliska.

Akademicki Klub Turystyczny Maluch – działający w warszawskim środowisku akademickim klub, propagujący różnorodną w swojej formie turystykę. Organizuje własne imprezy oraz bierze udział w szeregu cyklicznych wydarzeń turystycznych i pokrewnych. Posiada osobowość prawną i własny statut.

Chatka studencka i baza namiotowa w Zyndranowej – chatka studencka wraz z bazą namiotową położona w górnej części wsi Zyndranowa w dolinie potoku Panna (Sołotwina) w Beskidzie Niskim.

Chatka w Nieznajowej – chatka studencka, położona na terenie nieistniejącej wsi Nieznajowa w dolinie Wisłoki w Beskidzie Niskim. Obiekt jest własnością Nadleśnictwa Gorlice, a od 1991 roku zarządza nim Stowarzyszenie Miłośników Nieznajowej na podstawie umowy dzierżawy.

Schronisko PTTK w Dukli – dawne schronisko turystyczne, położone w Dukli w Beskidzie Niskim. Mieściło się w kamienicy na dukielskim rynku pod numerem 25.

Schronisko „Hajstra” – prywatne schronisko turystyczne położone w Hucie Polańskiej, na obszarze Beskidu Niskiego. Nazwa obiektu pochodzi od zwyczajowej nazwy bociana czarnego.

Schronisko PTTK im. Stanisława Gabryela na Magurze Małastowskiej – schronisko turystyczne, położone pod szczytem Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim. Jest zlokalizowane na wysokości 740 m n.p.m. i jest najwyżej położonym schroniskiem Beskidu Niskiego. Znajduje się na terenie miejscowości Małastów.

Chatka w Wawrzce – nieistniejąca chatka studencka, położona na wysokości około 450 m n.p.m. na terenie wsi Wawrzka w Beskidzie Niskim. Chatka była prowadzona przez Klub Turystyczny Ekonomistów TRAMP koło PTTK nr 26 SGH przy Oddziale Międzyuczelnianym w Warszawie. Obiekt posiadał do 30 miejsc noclegowych pod dachem oraz możliwość rozbicia namiotu. Chatka była zelektryfikowana. Początkowo oferowała noclegi w zamian z prace na jej rzecz, później wprowadzono opłaty. Otwarta była w miesiącach letnich, a w pozostałym okresie - po uprzedniej rezerwacji. Chatka została zamknięta około 2003 roku; pojawiają się jednak informacje że jeszcze w 2005 roku udzielała noclegów jako obiekt prywatny.