ArchelaisW
Archelais

Archelais - ruiny starożytnego miasta położone w odległości 12 km na północ od miasta Jerycho w Dolinie Jordanu, w środkowej części Zachodni Brzega.

GarizimW
Garizim

Garizim – jedna z dwóch gór wznoszących się na południe od miasta Nablus w Samarii, w centralnej części Izraela. Góra wznosi się na wysokość 881 m n.p.m.

HerodionW
Herodion

Herodion – forteca Heroda Wielkiego usytuowana na szczycie wzgórza niedaleko Betlejem na Pustyni Judzkiej, w środkowej części Izraela.

JerychoW
Jerycho

Jerycho – miasto położone w pobliżu rzeki Jordan na Zachodnim Brzegu (Judea). Jest siedzibą władz jednego z szesnastu okręgów administracji Autonomii Palestyńskiej – muhafazy Jerycho. W 2014 roku liczyło 22 006 mieszkańców. W latach 1949–1967 było okupowanie najpierw przez Jordanię, a następnie po roku 1967, po wojnie sześciodniowej przez Izrael. W 1997 roku Izrael kontrolę nad miastem przekazał Autonomii Palestyńskiej. Jerycho uważane jest za jedno z najstarszych z nieprzerwanie zamieszkałych miast na świecie.

KumranW
Kumran

Kumran, Qumrān − ruiny starożytnej osady położonej w odległości 1 km na północny zachód od brzegu Morza Martwego, na pustyni Judzkiej, na Zachodnim Brzegu.

SamariaW
Samaria

Samaria − ruiny starożytnego miasta położonego w Samarii, w środkowej części Izraela. Miejsce wykopalisk archeologicznych znajduje się pod administracją Autonomii Palestyńskiej.

SziloW
Szilo

Szilo – starożytne miasto. W czasach biblijnych w świątyni w Szilo przechowywano Arkę Przymierza. Dziś identyfikuje się ono z miejscowością Chirbet Selun, 16 km na północ od Bet El na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Tall ar-Ra'sW
Tall ar-Ra's

Tall ar-Ra's – najbardziej na północ wysunięty wierzchołek szczytu Gerizim górującym nad miastem Nablus w Palestynie.

Wadi Murabba’atW
Wadi Murabba’at

Wadi Murabba’at – wyschnięte koryto potoku (ued) na Pustyni Judzkiej w Izraelu, położone 18 km na południe od Kumran i ok. 3 km od zachodniego brzegu Morza Martwego.