
Ratusz w Chojnicach – obecny budynek, odpowiedni do potrzeb rozrastających się Chojnic, wybudowano na początku XX wieku w północnej części Rynku. Władze miasta wykupiły w tym celu trzy budynki szczytowe. Budowla wzniesiona według projektu berlińskich architektów, oddany do użytku w 1904 roku, jest usytuowany kalenicowo. Dwupiętrowy, na wysokich suterenach i z trzecim piętrem w szczycie, góruje nad zabudową Rynku. Wysoki, schodkowy szczyt ze sterczynami powoduje, że budynek wydaje się jeszcze większy. Neogotycka fasada z czerwonej cegły posiada modernistyczne dekoracje.

Nowy Ratusz w Gdańsku – neorenesansowy reprezentacyjny pałacyk wzniesiony w latach 1898–1901 przy ówczesnej ulicy Elizabethwall, obecnie siedziba Rady Miasta Gdańska, pełniąca również funkcję reprezentacyjną – udzielane są tu śluby. Znany potocznie jako Stary Żak ze względu na fakt, że dawniej był siedzibą Klubu Studentów Wybrzeża „Żak”.

Ratusz Starego Miasta – zabytkowy ratusz z końca XVI wieku w Gdańsku na Starym Mieście, usytuowany pomiędzy Wielkim Młynem a pokarmelickim kościołem św. Józefa. Jeden z najcenniejszych gdańskich zabytków.

Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku – zabytkowy ratusz na Głównym Mieście w Gdańsku. Jest to gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, która dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu tej części miasta. W ratuszu Głównego Miasta mieści się Muzeum Gdańska.
Ratusz w Gniewie – zabytkowy ratusz w Gniewie, w województwie pomorskim. Usytuowany jest w centralnej części rynku. Jest obecnie siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Budowla została wybudowana na przełomie XIV i XV wieku w stylu gotyckim, następnie przebudowana w XX wieku. Pierwotnie tworzyła czworoboczny budynek z wewnętrznym dziedzińcem, wieżą i kramami w przyziemiu. Do ratusza wchodzi się przez zabytkowy podcień.

Ratusz w Kościerzynie – ratusz został zbudowany w latach 1843-1844 we wschodniej pierzei rynku, jako dwupiętrowy gmach z cegły.

Ratusz w Lęborku – neogotycki ratusz w Lęborku wybudowany w 1900. Siedziba władz miejskich Lęborka. Od 1987 obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Ratusz w Malborku – zabytkowy ratusz w Malborku.
Ratusz w Skarszewach – ratusz mieści się w zachodniej pierzei skarszewskiego rynku. Został zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. Został wpisany do rejestru zabytków 21 grudnia 1972 roku. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego.

Ratusz w Słupsku – siedziba władz miejskich Słupska.

Ratusz w Sopocie – ratusz mieści się przy ul. Tadeusza Kościuszki 25-27. Został zbudowany w latach 1910–1911 według projektu architekta miejskiego Paula Puchmüllera. Pierwotnie budynek sięgał wieży zegarowej. W latach 1922–1923 został rozbudowany o galerię i salę posiedzeń rady miejskiej. Od 1945 do 1958 był siedzibą władz województwa gdańskiego. Od tego czasu jest siedzibą Urzędu Miejskiego w Sopocie.

Ratusz w Starogardzie Gdańskim – obecny budynek ratusza pochodzi z początku XIX wieku. Zbudowany na fundamentach gotyckich. W 1893 został ostatecznie przebudowany. Reprezentuje styl neorenesansowy. Mieści się pośrodku Rynku.