Biblioteka Główna Uniwersytetu SzczecińskiegoW
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego

Biblioteka Główna US – wraz z bibliotekami wydziałowymi tworzy system biblioteczno-informacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Chór Akademii Morskiej w SzczecinieW
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie – akademicki zespół śpiewaczy działający przy Akademii Morskiej w Szczecinie. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Dom Kultury 13 MuzW
Dom Kultury 13 Muz

Dom Kultury 13 Muz – szczeciński klub zorganizowany w 1946 r. w celu pobudzania ruchu kulturotwórczego na Pomorzu Zachodnim; miejsce wieczorów autorskich, wystaw, spotkań dyskusyjnych i innych wydarzeń kulturalnych. Patronem klubu jest jeden z jego założycieli, Konstanty Ildefons Gałczyński. Obecnie działa jako samorządowa instytucja kultury pod nazwą Dom Kultury „13muz”.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w SzczecinieW
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie – instytucja kultury w województwie zachodniopomorskim, mieszcząca się od 2014 w nowoczesnym budynku, wyróżnianym w wielu konkursach, zbudowanym w latach 2011–2014 przy ulicy Małopolskiej 48 w Szczecinie, w miejscu zniszczonego w końcu II wojny światowej secesyjnego budynku Konzerthaus. Zespół muzyków Filharmonii Szczecińskiej ma ponad 70-letnią historię.

Hejnał SzczecinaW
Hejnał Szczecina

Hejnał Szczecina – sygnał muzyczny rozbrzmiewający codziennie o 12:00 z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Urzędu Miejskiego.

Kino Pionier 1907 w SzczecinieW
Kino Pionier 1907 w Szczecinie

Kino Pionier 1907 – kino w Szczecinie, jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie.

Konzerthaus w SzczecinieW
Konzerthaus w Szczecinie

Konzert- und Vereinshaus, Konzerthaus – niezachowany budynek koncertowy w Szczecinie. Mieścił się przy ulicy Augustastraße 48. Gmach sąsiadował z gmachem Prezydium Policji. Nowocześnie wyposażony był centrum kulturalnym Szczecina.

Ośrodek Akademicki RejsW
Ośrodek Akademicki Rejs

Ośrodek Akademicki Rejs – najstarszy polski ośrodek Opus Dei. Został założony w czerwcu 1990 z tymczasową siedzibą przy ul. Karłowicza przez Pomorskie Stowarzyszenie Promocji Nauki. W siedzibie przy ul. Waryńskiego 14 ośrodek działał od maja 1991 r. Obecna siedziba znajduje się w Szczecinie w dzielnicy Pogodno przy ul. Adama Mickiewicza 51.

Pierniki szczecińskieW
Pierniki szczecińskie

Pierniki szczecińskie – regionalny produkt ciastkarski, charakterystyczny dla Szczecina.

Pol’and’Rock FestivalW
Pol’and’Rock Festival

Pol’and’Rock Festival – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów, sprzedaży gadżetów oraz darowizn celowych.

Stara Rzeźnia w SzczecinieW
Stara Rzeźnia w Szczecinie

Stara Rzeźnia – dawny miejski zakład rzeźniczy, działający w Szczecinie na odrzańskiej wyspie Łasztownia, obecnie Centrum Kultury Euroregionu przy ul. Tadeusza Wendy 14.

Szczecińskie Towarzystwo FotograficzneW
Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne

Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne – stowarzyszenie utworzone w 1953 roku, jako szczeciński oddział ówczesnego Polskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Teatr Letni w SzczecinieW
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie im. Heleny Majdaniec – scena amfiteatralna zlokalizowana pośród drzew w Parku Kasprowicza w Szczecinie, na naturalnej skarpie przy jeziorze Rusałka. Jest miejscem koncertów, uroczystości, imprez i innych wydarzeń lokalnych, a także popularnym celem spacerów.

Zamek Książąt Pomorskich w SzczecinieW
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców księstwa pomorskiego, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KrągW
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” – amatorski zespół muzyczno-taneczny, który ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic: Łowicza, Lublina, Krakowa, Rzeszowa oraz Kaszub, Kurpi Zielonych, Śląska, Spisza i Nowego Sącza. „Krąg” powstał w 1969 roku. Jego twórcą, choreografem i kierownikiem była Dobrosława Słupińska. Zespół tworzy grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, których łączy wspólna pasja – miłość do polskich pieśni i tańców. W „Kręgu” mieszkańcy Szczecina i okolic uczą się śpiewu i tańca oraz zachowania tożsamości narodowej, poszanowania tradycji, współżycia w grupie, patriotyzmu i tolerancji. Obecnie Zespół funkcjonuje w ramach Pracowni Tradycji Polskiej w Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.