Angelus LubelskiW
Angelus Lubelski

Angelus Lubelski – nagroda przyznawana jest co roku od 2005 w Lublinie. Inicjatywa powstała w środowiskach twórczych Lublina. Koncepcję nagrody opracowali: pomysłodawca – Jerzy Jacek Bojarski, ks. Ryszard K. Winiarski i Andrzej A. Widelski w 2004 roku.

Galeria Chwały Polskiej EkonomiiW
Galeria Chwały Polskiej Ekonomii

Galeria Chwały Polskiej Ekonomii – stała ekspozycja popiersi ustawionych na metalowych kolumnach znajdująca się w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Członkostwo w tej galerii uważane jest za wielkie wyróżnienie dla polskich ekonomistów.

Gra RokuW
Gra Roku

Gra Roku – nagroda corocznie przyznawana w ramach konkursu Planszowa Gra Roku. Celem konkursu jest wybranie najlepszych tytułów oraz przedsięwzięć, które związane są z nowoczesnymi grami planszowymi. Oprócz tego, główną ideą konkursu jest popularyzacja nowoczesnych gier planszowych oraz udowodnienie, że gry planszowe to rozrywka nie tylko dla dzieci. Nagroda Gra Roku przyznawana jest przez Kapitułę Konkursu grze wydanej w roku poprzednim.

Grand PressW
Grand Press

Grand Press – doroczna nagroda przyznawana od 1997 przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski „Press” dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji.

Nagroda KisielaW
Nagroda Kisiela

Nagroda Kisiela – wyróżnienie ustanowione przez Stefana Kisielewskiego pod patronatem tygodnika „Wprost”. Pierwsza nagroda została przyznana przez Kisielewskiego w 1990, a po jego śmierci (1991) przyznaje ją Kapituła Nagrody Kisiela.

Kolosy (nagroda)W
Kolosy (nagroda)

Kolosy – pierwsze polskie nagrody podróżnicze, przyznawane corocznie od marca 2000 roku, za dokonania w kategoriach:podróże alpinizm żeglarstwo eksploracja jaskiń wyczyn roku

Medal "Powstanie w Getcie Warszawskim"W
Medal "Powstanie w Getcie Warszawskim"

Medal "Powstanie w Getcie Warszawskim" – odznaczenie honorowe przyznawane przez Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim osobom zasłużonym dla pamięci o historii Żydów w czasie II wojny światowej i Zagłady.

Medal „Niezłomnym w słowie”W
Medal „Niezłomnym w słowie”

Medal „Niezłomnym w Słowie” – wyróżnienie nadawane osobom, które w latach 80. XX wieku, ryzykując represje i uwięzienie, działały na rzecz wolności słowa w Polsce. Osoby te pełniły, z narażeniem własnej wolności i zdrowia, funkcje wydawców, organizatorów druku, drukarzy i kolporterów wydawnictw, działających na rzecz przełamania ówczesnego monopolu informacyjno-kulturowo-edukacyjnego w okresie PRL. Ich działalność, w świetle obowiązujących wtedy przepisów prawnych, była nielegalna. Osoby te rozpracowywała i represjonowała Służba Bezpieczeństwa oraz inne służby specjalne i milicyjne PRL.

Medal KoronacyjnyW
Medal Koronacyjny

Medal Koronacyjny – wyróżnienie przyznawane przez prezydenta miasta Gniezna w uhonorowaniu zasług dla miasta. Medal powstał w 2005 roku, w liczbie 400 sztuk, na pamiątkę koronacji pierwszych królów Polski. Autorem Medalu jest Włodzimierz Snopkiewicz.

Medal Księcia Mściwoja IIW
Medal Księcia Mściwoja II

Medal Księcia Mściwoja II – honorowe wyróżnienie Rady Miasta Gdańska, nadawane za wybitne zasługi dla miasta w dziedzinach kultury, nauki, służby zdrowia, gospodarki oraz za podejmowanie pożytecznych inicjatyw. Po honorowym obywatelstwie miasta i obok Medalu św. Wojciecha jest najwyższym wyróżnieniem w Gdańsku. Ustanowiony został w 1996, a po raz pierwszy nadano go w 1997. Jest przyznawany przez dziesięcioosobową kapitułę powoływaną przez Radę na 4-letnią kadencję.

Medal Milenium Zjazdu GnieźnieńskiegoW
Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego

Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego – wyróżnienie przyznawane przez prezydenta miasta Gniezna w uhonorowaniu zasług dla miasta. Medal powstał na pamiątkę 1000-lecia Zjazdu Gnieźnieńskiego. Pierwsze medale otrzymali prezydenci i premierzy państw uczestniczących w Zjeździe Gnieźnieńskim w 2000. Autorem Medalu Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego jest Roman Kosmala. Przyznawanie Medalu Milenijnego zakończono w marcu 2015.

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza CiechowskiegoW
Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego – nagroda dla artystów przyznawana przez władze samorządowe Torunia, ustanowiona przez Radę Miasta Torunia uchwałą nr 1055/2002 z dnia 11 kwietnia 2002 roku. Przyznaje ją prezydent Torunia.

Nagroda imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”W
Nagroda imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Nagroda imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” – nagroda ustanowiona w marcu 2006 przyznawana nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

Nagroda Prezesa Rady MinistrówW
Nagroda Prezesa Rady Ministrów

Nagroda Prezesa Rady Ministrów – nagroda przyznawana w latach 1994–2018 przez Prezesa Rady Ministrów za:wyróżnione rozprawy doktorskie; wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego lub stopnia doktora habilitowanego sztuki; osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym za wybitny dorobek naukowy lub artystyczny; osiągnięcia naukowo-techniczne, których wdrożenie przyniosło wymierne efekty ekonomiczne lub społeczne.

Nagroda SolidarnościW
Nagroda Solidarności

Nagroda Solidarności – polska nagroda przyznawana w latach 2014–2015 przez Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne działania na rzecz promocji i ochrony demokracji i wolności obywatelskich. Nosiła imię Lecha Wałęsy.

Primus Inter Pares (konkurs)W
Primus Inter Pares (konkurs)

Primus Inter Pares – coroczny, ogólnopolski konkurs mający na celu wyłonienie talentów na polskich uczelniach wyższych.

Złota Sowa PoloniiW
Złota Sowa Polonii

Złota Sowa Polonii, także Złota Sowa – nagroda kulturalna, będąca uhonorowaniem za dokonania twórcze, artystyczne, naukowe bądź społeczne przyznawana przedstawicielom światowej Polonii, Polakom aktywnym poza Polską, a także obcokrajowcom działających w tych obszarach na rzecz przyjaznych stosunków z Polską.