
Lech Balaban – polski muzyk, altowiolista, dr habilitowany nauk muzycznych, nauczyciel akademicki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz pedagog w poznańskiej Szkole Talentów a także Koncertmistrz w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”.

Ewelina Boesche-Kopczyńska – polski muzyk, dyrygent, pedagog, absolwentka i wykładowczyni Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Wojciech Dyngosz w Kwidzynie – polski śpiewak operowy (baryton) i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Doktor habilitowany, pracownik Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 występuje w Operze Nova w Bydgoszczy. Współpracował m.in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Dolnośląską we Wrocławiu i Operą Śląską w Bytomiu. Wyróżniony na Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju oraz Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (1995). Wykonywał partie wokalne na płycie Requiem dla chwil minionych Jarosława Pijarowskiego i Józefa Skrzeka. Przewodniczący Jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w 2018.

Danuta Gwizdalanka – polska muzykolog, autorka książek o muzyce, członkini Związku Kompozytorów Polskich. Żona Krzysztofa Meyera.

Krzysztof Herdzin – doktor sztuk muzycznych, adiunkt na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, multiinstrumentalista, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka.

Jerzy Kaszuba – muzyk akordeonista, pedagog, profesor sztuk muzycznych, rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w latach 1999–2005 i 2012–2020.

Jan Łukaszewski – polski dyrygent, pedagog i organizator życia muzycznego, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana.

Jarosław Mianowski – polski muzykolog, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Krzysztof Pełech – polski gitarzysta klasyczny, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Janusz Ratajczak – polski śpiewak operowy, tenor, solista bydgoskiej Opery Nova, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, profesor doktor habilitowany wykładający śpiew klasyczny w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz ówczesny nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu i Toruniu.

Piotr Salaber – polski kompozytor, pianista i dyrygent. Przeważającą część jego dorobku kompozytorskiego stanowi muzyka teatralna i filmowa.

Krzysztof Szydzisz – polski dyrygent, profesor sztuk muzycznych, specjalista z zakresu emisji głosu, muzykolog, menedżer kultury, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Józef Świder – polski kompozytor i pedagog muzyczny.

Monika Małgorzata Wilkiewicz – polska dyrygentka i pedagog, profesor nadzwyczajna wykładająca dyrygenturę klasyczną w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, której jest także absolwentką.

Radosław Wilkiewicz – polski dyrygent, pedagog, skrzypek i wokalista, profesor nadzwyczajny na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz ówczesny wykładowca dyrygentury klasycznej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, której jest także absolwentem.

Elżbieta Wtorkowska – polska dyrygentka, profesor sztuk muzycznych, rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2020–2024).

Joanna Zagdańska – polska wokalistka popowa i jazzowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej, pedagog akademicki z tytułem doktora habilitowanego wykładająca wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stała się znana po wykonaniu piosenki Rękawiczki na XXIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 roku.