Jesion Bolko – pomnikowe drzewo zlokalizowane przy schronisku Pod Muflonem w Górach Bystrzyckich, na skraju Dusznik-Zdroju.

Dolina Strążycka – część miasta Duszniki-Zdrój, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Droga Dusznicka - droga w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim, powiat kłodzki.

Gajowa — szczyt w Sudetach Środkowych, w Górach Orlickich, w województwie dolnośląskim.

Graniczna – część miasta Duszniki-Zdrój, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Hutnicza Kopa — przygraniczny szczyt w polskiej części Gór Orlickich, w Sudetach Środkowych, niedaleko Zieleńca.

Jamrozowa Polana – rozległa polana położona na Wzgórzach Lewińskich blisko Dusznik-Zdroju, w płytkiej dolinie pomiędzy szczytami Gajowej a Jeleniem, w widłach drogi krajowej nr 8 wiodącej z Wrocławia do Pragi i dalej do Wiednia, przez przełęcz Polskie Wrota. Rozciąga się na południowy zachód od zbocza Gajowej na wysokości 650–675 m n.p.m., wśród lasów świerkowych.

Jeleń — szczyt w Sudetach Środkowych, w Górach Orlickich, w województwie dolnośląskim.

Kozicowa Hala – część miasta Duszniki-Zdrój, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.
Orlica – najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych. Leży na europejskim dziale wodnym pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Orlica jest szczytem granicznym, jednak wierzchołek góry leży po stronie czeskiej. Granica przebiega około dwadzieścia pięć metrów na wschód od szczytu, na wysokości 1080 m.

Podgórze – dawna wieś, obecnie część miasta Duszniki-Zdrój, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Ptasia Góra – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Bystrzyckich.

Rozdroże pod Hutniczą Kopą - skrzyżowanie dróg w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim, powiat kłodzki, na granicy gmin Duszniki-Zdrój i Szczytna.

Schronisko PTTK „Orlica” w Zieleńcu – schronisko turystyczne, należące do spółki-córki PTTK, położone w centrum Zieleńca, dzielnicy Dusznik-Zdroju, u stóp polskiej części Gór Orlickich. Obiekt posiada 34 miejsca noclegowe w pokojach 2-4 osobowych, prowadzi wyżywienie, a w pobliżu, na stokach Orlicy znajdują się liczne wyciągi narciarskie.

Szerlich – graniczny szczyt na głównym grzbiecie Gór Orlickich. Leży na europejskim dziale wodnym pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Zbocza z polskiej strony ponad wsią Zieleniec częściowo porośnięte są kulturami świerkowymi, a częściowo zajęte przez tereny narciarskie. Na zboczach liczne zatorfienia i młaki z cenną roślinnością torfowiskową.

Sołtysia Kopa – szczyt w polskiej części Gór Orlickich, w Sudetach Środkowych, wznoszący się ponad wsią Graniczna. Zbudowany z łupków łyszczykowych należących do metamorfiku bystrzycko-orlickiego. W skałach wapiennych występują zjawiska krasowe. Niedaleko szczytu przechodzi Droga Orlicka, a zalesione zbocza trawersuje Droga ku Szczęściu. Sam wierzchołek szczytu jest niezalesiony, zbocza porastają głównie naturalne lasy liściaste regla dolnego. Na wschodnich zboczach znajduje się kilka wychodni skalnych.

Stołek lub Stodołek, lub Kazalnica — spłaszczony szczyt w polskiej części Gór Orlickich w Sudetach Środkowych, w bocznym grzbiecie, na wschód od miejscowości Podgórze. Zbudowany z łupków łyszczykowych należących do metamorfiku bystrzycko-orlickiego. W większości porośnięty lasami regla dolnego, w tym dobrze zachowanymi lasami liściastymi i mieszanymi.

Wapienniki – część miasta Duszniki-Zdrój, położona w zachodnim obszarze miasta.
Wzgórze Rozalii — wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Orlickich, w województwie dolnośląskim.

Zieleniec – część miasta Dusznik-Zdroju, granicząca z Czechami, położona w Górach Orlickich, na wysokości 800–960 m n.p.m., w południowym obszarze gminy miejskiej; ośrodek sportów zimowych.
Zielony Garb – graniczny szczyt na głównym grzbiecie Górach Orlickich, między Orlicą a Šerlichem. Niektóre źródła podają wysokość 1026. Zbudowany z łupków łyszczykowych należących do metamorfiku bystrzycko-orlickiego. Leży na europejskim dziale wodnym, pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Wznosi się ponad wsią Zieleniec, zbocza częściowo zalesione są monokulturami świerkowymi, a częściowo zajęte są przez tereny narciarskie. Po czeskiej stronie na zachodnich zboczach Zielonego Garbu znajduje się rezerwat przyrody Národní přírodní rezervace Bukačka chroniący naturalne lasy liściaste (buczyny).