Tadeusz BruniewskiW
Tadeusz Bruniewski

Tadeusz Leopold Bruniewski-Butz – kapitan żandarmerii i piechoty Wojska Polskiego, starosta powiatu toruńskiego.

Konstanty BylczyńskiW
Konstanty Bylczyński

Konstanty Bylczyński – kapitan Wojska Polskiego.

Julian CzubrytW
Julian Czubryt

Julian Czubryt – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Kazimierz DublasiewiczW
Kazimierz Dublasiewicz

Kazimierz Paweł Dublasiewicz, ps. „Derwisz”, „Dwernicki” – polski urzędnik, działacz społeczny i samorządowy, polityk, poseł na Sejm IV kadencji w II RP.

Edward EkertW
Edward Ekert

Edward Ludwik Ekert – polski nauczyciel, działacz społeczny i samorządowy, polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji w II RP, ofiara zbrodni katyńskiej.

Tadeusz GdulaW
Tadeusz Gdula

Tadeusz Jan Gdula – polski nauczyciel, działacz społeczny, samorządowy i związkowy, burmistrz Chrzanowa, Wiceprezes Związku Miast Małopolskich w 1939 roku, polityk, poseł na Sejm III, IV i V kadencji w II RP, członek władz Rady Obwodowej Obozu Zjednoczenia Narodowego w Chrzanowie w 1937 roku.

Józef Głowacki (finansista)W
Józef Głowacki (finansista)

Józef Głowacki – polski finansista, działacz społeczny, polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji w II RP.

Roman GóreckiW
Roman Górecki

Roman Górecki – polski doktor nauk prawnych, oficer Legionów Polskich, generał brygady Wojska Polskiego, bankowiec, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, minister przemysłu i handlu II RP, prezes Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny, prezes WKS „Legia” Warszawa i pierwszy prezes Ligi Piłki Nożnej, prezes Polskiego Touring Klubu, prezes Rady Głównej Ligi Morskiej i Rzecznej, wolnomularz, członek władz Towarzystwa Rozwoju Ziem Wschodnich.

Feliks KarśnickiW
Feliks Karśnicki

Feliks Fundament-Karśnicki herbu Jastrzębiec – ziemianin z ziemi kaliskiej, polityk II Rzeczypospolitej, poseł na Sejm IV i V kadencji, piłsudczyk.

Edward KasprzykowskiW
Edward Kasprzykowski

Edward Kasprzykowski – polski farmaceuta, aptekarz, działacz niepodległościowy i społeczny, polityk, poseł na Sejm IV kadencji (1935–1938) w II RP.

Wacław KobyłeckiW
Wacław Kobyłecki

Wacław Eugeniusz Kobyłecki ps. „Godziemba” – polski przedsiębiorca, bankowiec, działacz społeczny, polityk, poseł na Sejm IV kadencji (1935–1938) w II Rzeczypospolitej.

Tadeusz Michał NittmanW
Tadeusz Michał Nittman

Tadeusz Michał Nittman – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, kawaler Virtuti Militari, literat, dziennikarz, podróżnik.

Witold Nowicki (poseł)W
Witold Nowicki (poseł)

Witold Nowicki – polski rolnik, działacz społeczny, burmistrz Wielunia, poseł na Sejm IV kadencji (1935–1938) w II Rzeczypospolitej.

Józef OłpińskiW
Józef Ołpiński

Józef Antoni Michał Ołpiński – polski urzędnik samorządowy, prezydent Żyrardowa i wiceprezydent Warszawy, starosta sochaczewski i będziński. Po 1945 na emigracji.

Wanda PełczyńskaW
Wanda Pełczyńska

Wanda Izabela Pełczyńska, z domu Filipkowska, ps.: „Brzeziewiczówna”, „Makryna” – polska publicystka, działaczka społeczna, posłanka na Sejm IV kadencji (1935–1938) w II Rzeczypospolitej.

Stanisław ProficW
Stanisław Profic

Stanisław Józef Profic – major piechoty Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, ofiara zbrodni katyńskiej.

Feliks PrzypkowskiW
Feliks Przypkowski

Feliks Antoni Przypkowski – lekarz, astronom amator, kolekcjoner; twórca jednej z największych na świecie kolekcji zegarów słonecznych. Był jednym z dziewięciorga dzieci Piotra Andrzeja, producenta mydła i świec, i Maksymilii z Gołębiowskich.

Emil RauerW
Emil Rauer

Emil Ignacy Rauer – przemysłowiec, twórca i dowódca formacji ochrony kolei, działacz społeczny i niepodległościowy. Kolejno był wspólnikiem w spółkach produkujących ozdoby metalowe, maszyny młynarskie, a ostatecznie zakładów produkujących amunicję dla wojska. Był wieloletnim członkiem władz różnego szczebla w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. W czasie I wojny światowej współtworzył i pełnił różne wysokie funkcje w Straży Obywatelskiej i Straży Narodowej. Brał udział w tworzeniu Straży Kolejowej, a potem dowodził nią po przekształceniu w Wojskową Straż Kolejową; na czele jej formacji walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Był potem także czołowym działaczem organizacji kombatanckich II Rzeczypospolitej. W 1942 został aresztowany przez Niemców i był więziony przez około pół roku na Pawiaku. Kilka miesięcy po zwolnieniu zmarł.

Józef Ryszkiewicz (syn)W
Józef Ryszkiewicz (syn)

Józef Ryszkiewicz ps. „Świrysz” – rotmistrz Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej, polski malarz batalista.

Zygmunt SiodaW
Zygmunt Sioda

Zygmunt Konstanty Sioda – polski adwokat, działacz społeczny, poseł na Sejm IV kadencji (1935-1938) w II Rzeczypospolitej, członek Zarządu Głównego Związku Weteranów Powstań Narodowych R.P. 14/19.

Zygmunt SowińskiW
Zygmunt Sowiński

Zygmunt Adam Sowiński – polski inżynier-elektryk, przemysłowiec, działacz społeczny i gospodarczy, poseł na Sejm II Rzeczypospolitej III, IV i V kadencji, wiceprezes Prezydium Zarządu Koła Parlamentarnego Obozu Zjednoczenia Narodowego w 1938 roku.

Stefan Wojnar-ByczyńskiW
Stefan Wojnar-Byczyński

Stefan Wojnar-Byczyński, ps. Stiopka – polski dziennikarz, działacz niepodległościowy i społeczny, polityk, poseł na Sejm II RP III i IV kadencji.

Stanisław ZdanowskiW
Stanisław Zdanowski

Stanisław Zdanowski – polski działacz niepodległościowy i społeczny, legionista, żołnierz, wiceprezydent Siedlec w latach 1931–1939.