
Bobrowe Skały – granitognejsowe skały na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak w Górach Izerskich, we wschodniej części Kamienickiego Grzbietu. Od północnej strony ściana skalna wysokości około 25–30 m. Na szczycie znajduje się dobry punkt widokowy na Karkonosze oraz Kotlinę Jeleniogórską i w oddali Rudawy Janowickie. Na szczyt skałek prowadzą metalowe schodki. W pobliżu w latach 30. XX w. mieściła się tu popularna restauracja i wieża widokowa, dziś pozostały tylko resztki fundamentów.

Brzeźniak – szczyt w Karkonoszach w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego na południe od Michałowic i na zachód od Jagniątkowa.

Bucznik – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego, na południowy wschód od Szklarskiej Poręby i na południowy zachód od Michałowic.

Drewniak – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Ciemniak, Góra Ciemniak, dawniej Góra Mgieł – wzniesienie w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Stara Kamienica.

Grzybowiec – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Kątnik – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Łabski Szczyt – szczyt na Głównym Grzbiecie Karkonoszy (wierzchowinie), w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą na zachodzie a Śnieżnymi Kotłami na wschodzie. Jest czwartym szczytem w polskiej części Karkonoszy pod względem wysokości, po Śnieżce, Smogorni i Wielkim Szyszaku.

Łagodna – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Szczyt leży pomiędzy Bucznikiem a Świerczyną, w pobliżu Michałowic, części miasta Piechowice.

Mały Ciemniak – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.

Młynik – szczyt w Karkonoszach o wysokości 686 m n.p.m., w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Ostroga – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.

Piechowicka Góra – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Płoszczań – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Schronisko PTTK „Kochanówka” – górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Karkonoszach, na terenie Piechowic.

Sobiesz – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Sośnik – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Szklarz – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Śmielec – szczyt na głównej grani Karkonoszy – Śląskim Grzbiecie.

Śnieżne Kotły – kotły polodowcowe w Karkonoszach, w południowo-zachodniej Polsce.

Śnieżne Stawki – zespół ośmiu bezodpływowych jeziorek, z tego sześciu okresowych, na dnie kotła polodowcowego Śnieżnych Kotłów, w zachodniej części pasma Karkonoszy na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Głębokość obu stałych jeziorek mocno zmienna w cyklu rocznym, dochodzi do 1,5 m. Jeziorka leżą w zagłębieniach między morenami. W tutejszych wodach żyje traszka górska.

Świerczyna – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Wielki Szyszak – czwarty pod względem wysokości szczyt Karkonoszy i całych Sudetów, a drugi szczyt polskich Karkonoszy, położony w zachodniej części Śląskiego Grzbietu.
Wodospad Szklarki – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. w granicach administracyjnych Piechowic.

Zaroślak – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.