
Kompleks młyński Amerykan – pozostałości zabytkowego młyna, spichlerza oraz budynku mieszkalnego wraz z piekarnią i oborą. Amerykan położony jest w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim, w gminie Strzeleczki obok wsi Pisarzowice.

Młyn wodny w Bogucinie – zabytkowy młyn wodny, znajdujący się przy gospodarstwie rybackim "Bogucin" na ul. Zielonej w Bogucinie. Młyn ten prawdopodobnie został zbudowany na początku XIX wieku. W późniejszych czasach został on przebudowany - dobudowano wyższe kondygnacje.

Młyn wodny w Brzeźnicy – murowany młyn wodny z XVIII wieku przebudowany w latach 20. XX wieku, obecnie odrestaurowany i sprawny. Znajduje się we wsi Brzeźnica przy ul. Leśnej w powiecie raciborskim, w województwie śląskim. Młyn zasilany jest wodą z pobliskiego strumienia.

Budynek przy ul. Przedzamcze 1 w Toruniu – dawny młyn dolny Zamku Krzyżackiego, obecnie budynek mieszkalny.
Budynek przy ul. Winnica 44 w Toruniu – dawny młyn wodny, obecnie budynek mieszkalny w Toruniu.
Dawny młyn wodny – zabytek, znajdujący się w Jawiszowie pod numerem 36.
Młyn wodny w Dąbrowie Górniczej – młyn wodny zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Ratanice. Obecnie budynek młynu nie stoi bezpośrednio nad rzeką, jak to miało miejsce w przeszłości. 2 maja 1957 roku budynek został wpisany do rejestru zabytków. Dzisiaj budynek jest w fatalnym stanie technicznym.

Wielki Młyn – średniowieczny zabytkowy młyn wodny na Starym Mieście w Gdańsku. Napędzany był wodami Kanału Raduni.
Hotel 1231 Toruń – czterogwiazdkowy hotel w Toruniu.
Kolej Dahlmanna – wąskotorowa bocznica kolejowa, wraz z młynem stanowiąca założenie przemysłowe funkcjonujące do lat 70. XX w. na terenie Obornik Wielkopolskich.

Młyn wodny w Lubowidzu – drewniany młyn wodny znajujący się w mieście Lubowidz, w powiecie zuromińskim, w województwie mazowieckim.

Łysy Młyn – staw i dawny młyn wodny na bezimiennym dopływie Warty w gminie Suchy Las, na zachód od drogi z Poznania do Biedruska, na północ od Radojewa.

Młyn w Miłocicach – młyn zlokalizowany na terenie wsi Miłocice, przy granicy miasta Słomniki, nad rzeką Szreniawą.

Młyn Braci Brummerów przy ul. Starołęckiej w Poznaniu – nieistniejący młyn wraz ze spichlerzem usytuowany przy ul. Starołęckiej na Starołęce w Poznaniu.

Młyn Czyżyka – dawny młyn i zajazd w Prudniku przy ulicy Sienkiewicza 5. Młyn jest położony na południu miasta, nad młynówką doprowadzoną od rzeki Prudnik.

Młyn Górny w Malborku – zabytkowy, gotycki młyn w Malborku.

Młyn parowy L.Sterna we Włocławku – zabytkowy budynek przemysłowy zlokalizowany w centralnej części Włocławka.

Młyn parowy na Solcu – pierwszy w Królestwie Polskim młyn parowy, uruchomiony w XIX wieku na warszawskim Solcu przez Towarzystwo Wyrobów Zbożowych.

Młyn wodny w Zatwarnicy – niezachowany drewniany młyn wodny położony w Zatwarnicy w województwie podkarpackim blisko ujścia potoku Hylaty do Rzeki.

Młyn wodny w Żarkach – XIX wieczny młyn wodny w miejscowości Żarki, w województwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Libiąż. Położony jest nad rzeką Chechło. Obecnie obiekt znajduje się w złym stanie technicznym. Wnętrza są niedostępne do zwiedzania.
Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach utworzone zostało przez Gminę Żarki w 2015 roku. Oficjalne otwarcie muzeum odbyło się 2 sierpnia 2015 roku.

Młyn w Nietrzebie – drewniany młyn wodny w osadzie Nietrzeba, części wsi Lubianki w gminie Chrostkowo, w województwie kujawsko-pomorskim. Powstał ok. 1850 r. w miejscu wcześniejszego młyna z 1825 r. Jest to dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek o konstrukcji zrębowej. Dach dwuspadowy, do 1938 r. pokryty gontem, następnie papą, a obecnie blachą. Dawniej napędzany wodami rzeki Ruziec, aktualnie zasilany energią elektryczną. Wpisany do rejestru zabytków w 1985 r. pod numerem 180/A.

Młyn wodny w Nowej Wsi Ełckiej – zabytkowy młyn wodny w Nowej Wsi Ełckiej na Mazurach.

Młyn w Ołoboku – zabytkowy młyn wodny zlokalizowany w Ołoboku. Powstał zapewne w latach 40. XIX wieku.

Słodowo – osiedle włocławskie, znajdujące się na pograniczu dzielnic Południe i Zazamcze, między ulicami Słodowską i Szpitalną. Nazwa wywodzi się od XIV-wiecznego młyna słodowego na rzece Zgłowiączce.

Młyn wodny w Stradunach – zabytkowy młyn wodny w Stradunach na Mazurach. Został wybudowany w XIX wieku. Początkowo pełnił funkcję młyna wodnego, następnie magazynu. Od 2007 figuruje w rejestrze zabytków.