
Stefan Cybichowski – polski architekt i działacz społeczny.

Wiktor Marian Dega – lekarz, profesor Uniwersytetu Poznańskiego, a później AM w Poznaniu, naukowiec, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, jeden ze współzałożycieli Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Pierwszy Kawaler Orderu Uśmiechu – odznaczenie to odebrał 6 lutego 1969 w Poznaniu. Następnie członek Międzynarodowej Kapituły tego orderu, członek Prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu od 1971 do 1983.

Szczęsny Feliks Dettloff – polski historyk sztuki, duchowny katolicki, profesor Uniwersytetu Poznańskiego, członek PAN.

Bolesław Erzepki – polski historyk kultury, profesor tytularny Uniwersytetu Poznańskiego, członek-korespondent AU i PAU.

Ludwik Frankiewicz – budowniczy, radny miasta Poznania, członek zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania, działacz społeczny.

Zbigniew Maria Graczyk – aktor, malarz.

Zdzisław Henryk Grot – polski historyk, specjalista w zakresie dziejów Wielkopolski, Prus i Niemiec oraz historii rozwoju kultury fizycznej w Polsce.
Witold Hedinger – radny miasta Poznania, senator, inżynier, działacz gospodarczy i społeczny, konsul szwedzki

Kazimierz Kapitańczyk – chemik, profesor.

Mikołaj Kiedacz – prezydent Poznania, wiceprezydent Poznania, doktor prawa, prezes Związku Filistrów Helonii, działacz społeczny.

Jan Kuglin – polski drukarz i bibliofil, autor wielu prac z dziedziny drukarstwa.
Henryk Walenty Likowski – polski historyk Kościoła, duchowny katolicki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Stefan Matuszewski – polski pedagog i polityk, z wykształcenia teolog i filozof, członek prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Minister informacji i propagandy (1944–1946), członek Rady Państwa (1952–1957), poseł do Krajowej Rady Narodowej i na Sejm PRL I kadencji.

Nikodem Pajzderski – polski historyk sztuki, mediewista, konserwator i badacz zabytków, muzealnik; brat Sylwestra.

Stefan Piechocki – polski adwokat, polityk, minister sprawiedliwości, poseł na Sejm I kadencji w II RP.

Cyryl Ratajski, ps. Górski, Wartski, Wrzos, Celestyn Radwański – polski polityk, prezydent Poznania, minister spraw wewnętrznych w rządzie Władysława Grabskiego, podczas II wojny światowej Delegat Rządu na Kraj od 3 grudnia 1940 do 5 sierpnia 1942.

Marek Rezler – polski historyk specjalizujący się w historii wojskowości i badaniu dziejów Polski oraz Wielkopolski XIX i XX wieku, biograf i publicysta regionalny.

Wacław Rogaliński – polski pedagog, działacz społeczny i regionalny.

Władysław Seyda – polski prawnik, polityk endecki, doktor prawa, adwokat i sędzia.
Stanisław Walenty Strugarek – redaktor Polskiego Radia, pisarz.

Antoni Stychel – polski ksiądz i polityk, prezes Związku Katolickich Towarzystw Robotników Polskich, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz senator I kadencji w II RP, członek Naczelnej Rady Ludowej w 1918 roku.

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa (TMHiZK) powstało 21 listopada 1896, a swą działalność rozpoczęło z dniem 1 stycznia 1897.

Wojciech Trąmpczyński – polski polityk, prawnik, działacz Narodowej Demokracji, marszałek Sejmu i Senatu. Stał na czele władz administracyjnych podczas powstania wielkopolskiego. Był marszałkiem Sejmu Ustawodawczego (1919–1922), następnie w latach 1922–1927 marszałkiem Senatu I kadencji. Został członkiem dożywotnim Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania.
Jerzy Bogdan Tuszowski - architekt i urbanista okresu międzywojennego w Poznaniu.

Kazimierz Józef Ulatowski – polski architekt i historyk architektury, naczelnik Wydziału Szkół Zawodowych, szef Departamentu Sztuki i Kultury w Ministerstwie byłej Dzielnicy Pruskiej, dyrektor Państwowej Szkoły Przemysłu Artystycznego w Bydgoszczy, radca budowlany w Magistracie toruńskim i naczelnik Wydziału Kultury i Oświaty Zarządu Miejskiego w Toruniu, docent Politechniki Poznańskiej.

Adam Wrzosek – polski lekarz patolog, antropolog oraz historyk medycyny.

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jeden z 20 wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kształcący studentów w kierunkach zaliczanych do nauk humanistycznych - w obrębie filologii polskiej, klasycznej oraz słowiańskiej, a także wiedzy o teatrze, mediach interaktywnych i widowiskach oraz filmoznawstwie i kulturze mediów na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Zbigniew Zakrzewski – polski ekonomista i prawnik, wybitny profesor, rektor i doktor honoris causa Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, prezes i honorowy członek PTPN, prezes Zarządu Oddziału PTE w Poznaniu, współzałożyciel i prezes KIK w Poznaniu, wiceprezes i honorowy członek TMMP, pisarz i działacz społeczny, znawca i miłośnik dziejów Poznania, honorowy przewodnik PTTK.