
Wojsław Brydak – polski tłumacz prozy anglojęzycznej, autor powieści, sztuk teatralnych, reżyser teatralny, publicysta, fotografik, muzyk.

Tomasz Chyła – polski skrzypek jazzowy, kompozytor i dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Łukasz Dziedzic – polski aktor musicalowy, wokalista (baryton).

Maciej Figas – dyrygent, dyrektor Opery Nova w Bydgoszczy od 1992 r.
Tomasz Fopke – polski kompozytor i literat tworzący głównie w języku kaszubskim, animator kultury kaszubskiej, działacz społeczny i samorządowy; autor kilkunastu zbiorów literackich i śpiewników.

Dominika Glapiak – polska pianistka. Wykładowca na Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Dyrektor artystyczny Festiwalu Muzycznego ReFermata.

Renata Gleinert – polska pianistka, kompozytorka, pedagog.
Roman Grucza – polski dyrygent, organista, nauczyciel, były organista bazyliki katedralnej św. św. Janów w Toruniu.

Bożena Anna Harasimowicz – polska śpiewaczka klasyczna (sopran).

Zofia Teresa Janukowicz-Pobłocka – polska śpiewaczka operowa, sopran.
Sławek Jaskułke, właśc. Sławomir Jaskułke − polski pianista jazzowy, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, aranżer, producent muzyczny. Artysta poruszający się w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku.

Marek Kaliszuk – polski aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz piosenkarz.

Ralph Kaminski, właśc. Rafał Stanisław Kamiński – polski piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, aranżer, multiinstrumentalista, producent muzyczny, performer, kostiumograf, scenarzysta i reżyser teledysków, wykonujący muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki.

Weronika Korthals – polska piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka.

Longina Kozikowska-Bruna – polska aktorka, śpiewaczka, pedagog. W latach 1958–1983 czołowa solistka Teatru Muzycznego w Gdyni, kreująca główne role w 33 spektaklach premierowych. W swoim repertuarze miała wszystkie pozycje operetki klasycznej oraz musicale i komedie muzyczne. Wielokrotnie chwalona i doceniana przez recenzentów, uznawana za jedną z najlepszych polskich śpiewaczek operetkowych. Od 1976 do 2010 roku pedagog w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, prowadziła klasy śpiewu solowego.

Konstanty Andrzej Kulka – polski skrzypek wirtuoz, solista, kameralista, pedagog. Jako siedemnastolatek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolò Paganiniego w Genui. Zdobywca I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Radiowym ARD w Monachium w 1966. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ojciec Gabrieli Kulki.

Jacek Labuda – polski śpiewak operetkowy.

Jacek Lachowicz – polski muzyk, wokalista, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor.

Waldemar Malicki – polski pianista i satyryk.

Maciej Miecznikowski – polski śpiewak operowy, piosenkarz, prezenter telewizyjny, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, wokalista zespołu muzycznego Leszcze.

Leszek Henryk Możdżer – polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny, twórca muzyki filmowej.
Kamil Pękala – polski śpiewak (baryton), absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Anita Rywalska-Sosnowska – polska śpiewaczka (sopran), absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na Wydziale Wychowania Artystycznego – dyplom w 2000 roku. W roku 2006 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej.

Leszek Skrla – polski śpiewak operowy (baryton), profesor sztuk muzycznych, pedagog wokalny.

Florian Skulski – polski śpiewak (baryton), solista Opery Bałtyckiej, związany także z bydgoską Operą Nova w latach 70., 80. i 90. XX w.

Krzysztof Sperski – polski artysta muzyk, wiolonczelista, kameralista, profesor zwyczajny, pedagog, nauczyciel akademicki.

Jerzy Stachurski – polski kompozytor, poeta, dziennikarz, pedagog.

Jarosław Stokowski – polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Członek zespołów Meadow Quartet, Adam Wendt Acoustic Set, Zagan Acoustic, Krystyna Durys, Gaba Janusz, Renata Irsa. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował i współpracuje z takimi muzykami, jak: Adam Wendt, Artur Jurek, Marcin Wasilewski, Robert Luty, Paweł Kaczmarczyk, Leszek Dranicki, Marcin Jahr, Tomasz Sowiński, Piotr Mania, Grzech Piotrowski, Mateusz Smoczyński, Grzegorz Lewandowski, Krzysztof Krakowski, Dariusz Herbasz i innymi.

Agnieszka Stulgińska – polska kompozytorka.

Bogusław Śmiechowski – polski pedagog, popularyzator muzyki, autor książek z dziedziny historii muzyki, współtwórca i wieloletni organizator Olimpiady Artystycznej. Doktor nauk humanistycznych, absolwent Wydziału Teorii Muzyki w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Sopocie. Był wykładowcą Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był także nauczycielem w szkołach muzycznych w Gdańsku i Warszawie, w tym przez wiele lat w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera przy ulicy Miodowej w Warszawie. W latach 70. i 80. XX wieku prowadził lekcje muzyki w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie im. Króla Władysława IV.
Marcin Tomczak – polski dyrygent i pedagog akademicki.

Ewa Werka, właściwie Ewa Werka - Wypart – polska śpiewaczka operowa, solistka poznańskiej opery.
Bogumił Winiarski – żołnierz, muzyk, kapelmistrz i dyrygent. W latach 1993 do 2008 r. był kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łobeskiego Domu Kultury, gdzie krajowe i międzynarodowe sukcesy orkiestry otworzyły okno na świat dla łobeskiej młodzieży.

Irek Wojtczak, − polski saksofonista, improwizator, kompozytor, aranżer, korepetytor na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, zamieszkały w Sopocie.