
Sławomir Wawrzyniec Bugajski – polski fizyk, specjalista w dziedzinie mechaniki kwantowej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Struktur Kwantowych. Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.

Micha’el Chazani – izraelski rabin i polityk, w latach 1969–1970 wiceminister edukacji i kultury, w latach 1970–1974 i 1974–1975 minister opieki społecznej, w latach 1951–1975 poseł do Knesetu z list Ha-Poel ha-Mizrachi i Narodowej Partii Religijnej.

Józef Cieszkowski – żołnierz Wojska Polskiego na Wschodzie oficer Wojska Polskiego w II Rzeczypospolitej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Konstanty Ciołek-Żelechowski – żołnierz Legionów Polskich, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Samuel Cygler – popularny w okresie międzywojennym artysta malarz pochodzenia żydowskiego związany z Będzinem. Udzielał się w wielu stowarzyszeniach malarzy i rzeźbiarzy – żydowskich i polskich. W latach 1919-1921 członek grupy "Jung Idysz".

Grzegorz Maciej Dolniak – polski polityk i przedsiębiorca, z wykształcenia ekonomista, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji.

Stefan Dousa – polski rzeźbiarz specjalizujący się w medalierstwie i rzeźbie monumentalnej, profesor sztuk plastycznych.

Ala Gertner – żydowska uczestniczka ruchu oporu w obozie Auschwitz-Birkenau. Jedna z czterech kobiet, które powieszono w KL Auschwitz za rolę w buncie Sonderkommando, który miał miejsce 7 października 1944.
Andrzej Stanisław Giersz – polski ekonomista i polityk. Minister gospodarki komunalnej (1967–1969) i minister budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych (1969–1971).

Czesław Marian Główczyński − podpułkownik dyplomowany pilot Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, as myśliwski.

Julian Teodor Gorgoń – sierżant Legionów Polskich i Wojska Polskiego, pracownik Fabryki Wagonów i Maszyn w Sanoku, działacz społeczny.

Władysław Grzybowski vel Prus-Grzybowski – żołnierz Legionów Polskich, podchorąży piechoty Wojska Polskiego w II Rzeczypospolitej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Łukasz Henel – polski pisarz, filozof. Jego teksty to głównie horrory i fantasy. Jest absolwentem filozofii, pracuje jako nauczyciel i copywriter.

Monika Sylwia Jarosińska – polska aktorka i piosenkarka.

Izaak Icek Wolf Jungermann – podoficer Wojska Polskiego w II Rzeczypospolitej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Virtuti Militari.

Wojciech Kalarus – polski aktor teatralny, filmowy oraz reżyser.

Stanisław Karpała – żołnierz Polskiej Siły Zbrojnej, podoficer Wojska Polskiego w II Rzeczypospolitej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Andrzej Kubica – polski piłkarz, napastnik.
Zygmunt Jerzy Kuczyński, ps. „Goliat”, „Jerzy”, „Kazik”, „Tadeusz” – podpułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.

Michał Kula – polski aktor. Występował m.in. w serialu Pitbull, gdzie grał rolę Barszczyka, naczelnika wydziału.

Mariusz Wawrzyńczyk – polski piosenkarz i autor tekstów.

Liliana Ochmańska – polska aktorka i reżyser, żona Stanisława Ochmańskiego.

Jan Gwalbert Olszewski – polski artysta–malarz, rysownik i pedagog; przedstawiciel malarstwa realistycznego, szczególnie ceniony jako akwarelista–ilustrator.

Jerzy Paciorkowski – prawnik, działacz państwowy II Rzeczypospolitej; minister pracy i opieki społecznej, związany z obozem piłsudczyków.

Sam Pivnik, właśc. Szmuel Piwnik − Żyd polskiego pochodzenia ocalały z Holocaustu.

Marta Puda – polska szablistka, indywidualna mistrzyni Polski (2017), drużynowa mistrzyni Europy juniorów młodszych (2007) i juniorów (2009), medalistka Letniej Uniwersjady (2015).

Leon Starkiewicz – polski nauczyciel, założyciel i wieloletni dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Łodzi.

Anna Maria Staśkiewicz – polska skrzypaczka, zdobywczyni III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku.

Rafał Jerzy Sznajder – polski szermierz, czterokrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny medalista mistrzostw Europy, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Po zakończeniu kariery zawodniczej sędzia międzynarodowy i działacz w krajowych instytucjach związanych z szermierką.

Mirosław Sznaucner – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy.

Jan Walewski – polski adwokat, dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Łódzkiej w latach 1963–1973.

Dawid Wdowiński – polski lekarz neurolog i psychiatra, działacz syjonizmu rewizjonistycznego, według niektórych źródeł współzałożyciel i przewodniczący ŻZW, oraz uczestnik i jeden z faktycznych przywódców powstania w getcie warszawskim.

Stanisław Wygodzki – polski prozaik, poeta i krytyk literacki pochodzenia żydowskiego, tłumacz literatury niemieckiej i żydowskiej.
Zbigniew Wyparło – pułkownik, funkcjonariusz służby bezpieczeństwa, kierownik Grupy Operacyjnej „Wisła” MSW w Moskwie.

Józef Zbiróg – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser i malarz.