
Sylwester Ambroziak – polski rzeźbiarz, rysownik.
Agnieszka Arnold – polska dokumentalistka, reżyser i reporterka telewizyjna. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka wielu filmów o mniejszościach etnicznych i religijnych.

Paweł Jan Bejda – polski polityk, inżynier, urzędnik państwowy i samorządowy, w latach 2012–2014 wicewojewoda łódzki, następnie do 2015 członek zarządu województwa, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Andrzej Biernacki – polski malarz, pedagog, krytyk sztuki i publicysta, wydawca, właściciel Galerii Browarna.

Anton Iwanowicz Denikin – rosyjski wojskowy, polityk i pisarz polskiego pochodzenia. Generał lejtnant Armii Imperium Rosyjskiego. Od 1918 dowódca Armii Ochotniczej. W latach 1919–1920 dowódca Sił Zbrojnych Południa Rosji. Jeden z najważniejszych przywódców antybolszewickich sił podczas wojny domowej w Rosji. Przed swoją śmiercią Aleksandr Kołczak przekazał mu pełnomocnictwa najwyższej władzy w Rosji. W 1920 złożył dymisję na ręce Piotra Wrangla i udał się na emigrację.

Stefan Łukasz Ehrenkreutz – polski historyk prawa, profesor i ostatni rektor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, działacz Polskiej Partii Socjalistycznej, zwolennik linii politycznej Józefa Piłsudskiego, senator III i IV kadencji (1930-1938) II Rzeczypospolitej, wolnomularz.

Józef Hakowski – polski złotnik, medalier, artysta-cyzeler, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli tej sztuki w Europie. Powstaniec styczniowy.

Jan Idzikowski – polski architekt, konserwator zabytków.

Witold Krzysztof Jabłoński – polski samorządowiec, menedżer, dziennikarz i działacz turystyczny, w latach 2006–2010 członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, od 2008 do 2010 w randze wicemarszałka.

Grzegorz Janusz – polski prozaik oraz scenarzysta, tłumacz z języka niemieckiego. Zdobywca Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2010 roku za komiks Ostra Biel oraz pierwszej nagrody w roku 2003 za komiks Sen życia. Zwycięzca europejskiego konkursu na komiks ogłoszonego przez Glénat i telewizję Arte, za pracę pt. Esencja, opublikowaną później na rynku frankofońskim jako pierwszy tom serii Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona. Zwycięzca IV edycji konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim organizowanego przez Muzeum Powstania, za komiks pt. Traf.
Jerzy Jarniewicz – polski filolog angielski, profesor nauk humanistycznych (2015), poeta, krytyk literacki i tłumacz.

Aleksander Karnicki – generał lejtnant Armii Imperium Rosyjskiego, generał dywizji Wojska Polskiego.

Leon Lubomir Kruszyński – polski doktor weterynarii, społecznik, historyk regionu i dziennikarz związany z Turkiem.

Maciej Kucharek – polski koszykarz grający na pozycji niskiego skrzydłowego. Mistrz Polski z sezonu 2014/2015 i wicemistrz z sezonu 2013/2014, zdobywca Pucharu Polski z sezonu 2014/2015, obecnie zawodnik Księżaka Łowicz.

Bolesława Maria Lament – polska zakonnica, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, błogosławiona Kościoła katolickiego.
Eryk Mariusz Łon – polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2016–2022.

Teodora Maria Męczkowska z Oppmanów – polska nauczycielka i feministka.

Jan Miklaszewski – polski leśnik, rektor SGGW, działacz PPS.
Wawrzyniec (Wawrzeniec) Mikulski herbu Rawicz – XIX-wieczny warszawski kupiec i inwestor.

Wiktor Mirny – rotmistrz Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, ofiara zbrodni katyńskiej.

Jerzy Miziołek – polski historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych (2008), w latach 2018–2019 dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.

Daniel Marcel Olbrychski – polski aktor teatralny i filmowy.
Cezary Roman Olejniczak – polski rolnik, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm VII kadencji.

Wojciech Michał Olejniczak – polski polityk i ekonomista, doktor nauk ekonomicznych.

Zdzisław Pągowski – polski artysta malarz, przedstawiciel postimpresjonistycznego realizmu i koloryzmu, twórca obrazów olejnych, akwareli, rysunków, malowideł, plakatów, druków, pieczęci, ekslibrisów, projektant rzeźb i pomników, tablic pamiątkowych, sztandarów i ornatów, liternik, scenograf, popularyzator sztuki i działacz społeczny, miłośnik Łowicza i Ziemi Łowickiej.

Magdalena Pietrzak – polska urzędniczka państwowa i samorządowa, prawnik, od 2018 Szefowa Krajowego Biura Wyborczego.

Kacper Piorun – polski szachista, arcymistrz od 2012, arcymistrz w rozwiązywaniu zadań szachowych od 2011 roku.

Maciej Rybus – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika lub obrońcy w rosyjskim klubie Lokomotiw Moskwa oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy 2012.

Antoni Józef Szabrański – polski pisarz i tłumacz, prawnik z wykształcenia.

Mirosław Szonert – polski aktor filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie.

Jan Świderski – polski chemik, prof. dr hab., badacz cukrów, substancji o działaniu fizjologicznym i barwników uczulających do emulsji fotograficznych (sensybilizatory).

Stanisław Tatarkiewicz (ur. 5 stycznia 1883 w Łowiczu, zm. 14 kwietnia 1956 w Poznaniu) – polski lokalny działacz polityczny i społeczny. Pierwszy burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. Inicjator przemianowania Aleksandrowa Pogranicznego na Aleksandrów Kujawski.

Józef Tunguz-Zawiślak – pułkownik piechoty Wojska Polskiego, inwalida wojenny, Komendant Główny Związku Strzeleckiego (1938-1939).

Władysław Zew Wajntraub jid. וואָלף ווײַנטרויב – polski malarz, grafik, scenograf teatralny, krytyk sztuki.

Władysław Mamert Wandalli, także Vandalli – urzędnik, artysta i literat; w okresie II Rzeczypospolitej podający się za uczestnika powstania styczniowego i uważany za jednego z najdłużej żyjących weteranów tego powstania.