Artyleria (czasopismo)W
Artyleria (czasopismo)

Artyleria − pełna nazwa i właściwy zapis: ARTyleria Studencki nieperiodyk kulturalny. Nieregularnik o charakterze literacko-społecznym założony przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przez studentów i absolwentów tego wydziału. Redaktorzy ARTylerii tak określali w pierwszym numerze profil czasopisma: „w samym założeniu jest publikacją złożoną z wielu tekstów różnych autorów, nie narzucającą żadnego z góry określonego profilu, czy tematyki”. Pismo nie posiadało charakteru programowego, chociaż w ostatnim numerze pojawił się obszerny dział tematyczny: „Fantazja - wyobraźnia - wizyjność”. ARTyleria ukazywała się w latach 2001-2003. Stałe rubryki czasopisma: proza/poezja, muzyka, teatr, krytyka literacka, ludzie - ludzie. ISSN 1643-7888, medium: sieciowe i papierowe, format: A5, objętość: 100-150s., nakład: 300-500 egz., wydawca: Samorząd Studencki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Barykada (pismo)W
Barykada (pismo)

„Barykada” – pismo wydawane w okresie X.1983 – VI.1989 przez Tymczasową Komisję Terenową NSZZ „Solidarność” w Pionkach i drukowane przez podziemną pionkowską Drukarnię Polową im. Jacka Jerza. Podtytuł w nagłówku każdego z wydanych numerów brzmiał „Pismo Ruchu Oporu «Solidarność» Pionki – Drukarnia Polowa im. Jacka Jerza”.

Biuletyn DolnośląskiW
Biuletyn Dolnośląski

Biuletyn Dolnośląski – wydawnictwo podziemne wychodzące we Wrocławiu w latach 1979–1990.

Bunt – niezależne pismo młodzieżoweW
Bunt – niezależne pismo młodzieżowe

BUNT – młodzieżowe wydawnictwo podziemne. Od września 1984 wydawcą BUNTU była Federacja Młodzieży Walczącej. Pismo wychodziło w Warszawie od stycznia 1984 do września 1984. Ostatni, trzeci numer BUNTU zawierał m.in. oficjalny komunikat o powstaniu Federacji Młodzieży Walczącej, który przekazany został przez Radio Wolna Europa oraz pisma podziemne Wola oraz Tu,teraz. Mimo redakcyjnej deklaracji o udostępnieniu BUNT-u, na potrzeby Federacji Młodzieży Walczącej, podjęto decyzję zawieszeniu BUNT-u i stworzeniu zupełnie nowych tytułów, którymi były:FMW – gazeta nigdy się nie ukazała z powodu zaginięcia makiet pierwszych 3 numerów Serwis Informacyjny CZI FMW – pierwsze regularne pismo Federacji Młodzieży Walczącej wychodzące od 13 listopada 1984 do lipca 1985 Nasze Wiadomości – wydawany od 23 lutego 1985 miesięcznik FMW, który od Serwisu Informacyjnego CZI FMW przejął rolę organu prasowego Komitetu Założycielskiego FMW.

Dzwonek MariiW
Dzwonek Marii

Dzwonek Marii. Miesięcznik dla Kongregacji Mariańskich – polskie czasopismo religijne (miesięcznik).

Echa Płockie i ŁomżyńskieW
Echa Płockie i Łomżyńskie

Echa Płockie i Łomżyńskie – polskie czasopismo wychodzące w latach 1898-1904 w Płocku, z oddziałem w Łomży. W 1904 roku zmieniło nazwę na „Echa Płockie i Włocławskie”. Czasopismo przestało wychodzić w 1906 roku.

Entomolog PolskiW
Entomolog Polski

Entomolog Polski – pierwsze polskie czasopismo entomologiczne, wydawane przez Łódzkie Towarzystwo Entomologów w latach 1910-1911.

Eurazja (czasopismo)W
Eurazja (czasopismo)

Eurazja – czasopismo wydawane przez warszawski Ośrodek Studiów Wschodnich w latach 1994–1997. Poświęcone było problematyce regionu Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zawierało pogłębione analizy dotyczące sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej państw poradzieckich oraz wywiady ze znanymi politykami, intelektualistami i ekspertami. Pismo zaplanowane było jako miesięcznik, jednak ukazywało się nieregularnie. Łącznie wydanych zostało dziewięć numerów.

Fenix AntologiaW
Fenix Antologia

Fenix Antologia – polskie czasopismo poświęcone literaturze fantastycznej, założone w 2018 roku przez Bartka Biedrzyckiego i Krzysztofa Sokołowskiego. Miało formę nieregularnie wydawanych antologii z opowiadaniami fantastycznymi, krytyką i publicystyką oraz komiksami. Było merytorycznym spadkobiercą zawieszonego w 2001 roku miesięcznika Fenix, który z kolei był sukcesorem fanzinu Feniks, który pojawił się na rynku w 1985 roku.

Gazeta NarodowaW
Gazeta Narodowa

„Gazeta Narodowa” – dziennik wydawany we Lwowie w 1848 oraz w latach 1862–1915.

Gazeta Narodowa i ObcaW
Gazeta Narodowa i Obca

Gazeta Narodowa i Obca – polskie pismo, wydawane w Warszawie w latach 1791-1792

Gazeta Sanocka – AutosanW
Gazeta Sanocka – Autosan

Gazeta Sanocka – Autosan – polskie czasopismo wydawane w Sanoku.

Gazeta Uliczna KontraW
Gazeta Uliczna Kontra

Gazeta Uliczna Kontra - gazetka uliczna radomskiej Konfederacji Polski Niepodległej drukowana przez Radomską Oficynę Wydawniczą (ROW) im. Jacka Jerza i kolportowana na terenie Radomia i ówczesnego województwa radomskiego w formie ulotkowej – wręczana przez działaczy Organizacji Młodzieżowej KPN bezpłatnie do ręki przechodniom i pasażerom na przystankach i dworcach, w autobusach miejskich i PKS, pociągach, przed zakładami pracy oraz w innych ruchliwych miejscach. Na bieżąco informowała o najważniejszych i najpilniejszych tematach i wydarzeniach politycznych w kraju i regionie.

Gazeta Wolna WarszawskaW
Gazeta Wolna Warszawska

Gazeta Wolna Warszawska – polskie czasopismo ukazujące się dwa razy w tygodniu od 26 kwietnia do 1 listopada 1794. Redaktorem był Antoni Lesznowski. Do 1 lipca 1794 było oficjalnym organem władz[wymaga weryfikacji?] insurekcji kościuszkowskiej,.

Głos KobietW
Głos Kobiet

Głos Kobiet – czasopismo Centralnego Wydziału Kobiet Polskiej Partii Socjalistycznej skierowane do robotnic, stawiające sobie za cel ich aktywizację społeczno-polityczną. Było wydawane w latach 1908–1939.

Głos Prawdy (czasopismo)W
Głos Prawdy (czasopismo)

Głos Prawdy – polskie czasopismo o profilu społeczno-politycznym ukazujące się w okresie II Rzeczypospolitej. Jej redaktorem naczelnym w latach 1922–1929 był Wojciech Stpiczyński.

Gość PuszczańskiW
Gość Puszczański

{{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "email". Gość Puszczański – polskie czasopismo wychodzące w latach 1919-1922 w Nowogrodzie pod Łomżą. Wydawane było przez Adama Chętnika początkowo jako dwutygodnik, następnie jako miesięcznik. Zajmowało się głównie sprawami Kurpi i Mazur.

Katolik (czasopismo)W
Katolik (czasopismo)

Katolik – czasopismo wydawane w języku polskim w XIX wieku, znane z walki z germanizacją Śląska wydawane w latach 1868-1931. Do czasopisma tego nawiązywało pismo "Katolik" wychodzące w Opolu w latach 1954-1961.

Kontra KomunieW
Kontra Komunie

Kontra Komunie – podziemne, drugoobiegowe czasopismo społeczno-polityczne radomskiej Konfederacji Polski Niepodległej wydawane w latach 1989-1991 przez Radomską Oficynę Wydawniczą (ROW) im. Jacka Jerza i rozpowszechniane na terenie Radomia i ówczesnego województwa radomskiego.

Kosynier (czasopismo)W
Kosynier (czasopismo)

Kosynier – jedno z polskich tajnych czasopism, wydawane w Królestwie Kongresowym w roku 1862, w okresie poprzedzającym wybuch powstania styczniowego. Nazwa nawiązywała do kosynierów – ochotniczych formacji powstańczych uzbrojonych w kosy bojowe.

Krata (pismo)W
Krata (pismo)

Krata – pismo internowanych wydawane w Ośrodku Odosobnienia Kielce-Piaski w okresie od 5 marca 1982 r. do kwietnia 1982 r. Podtytuł brzmiał: „Przeczytaj! Przepisz! Podaj dalej!”.

Krytyka LekarskaW
Krytyka Lekarska

Krytyka Lekarska – polskie czasopismo medyczne wydawane w Warszawie w latach 1897–1907, zajmujące się tematyką związków pomiędzy filozofią a medycyną, etyką lekarską i teorią medycyny. Pomysłodawcą, wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu był Zygmunt Kramsztyk.

Liberum Veto (pismo)W
Liberum Veto (pismo)

„Liberum Veto”, galicyjskie pismo satyryczne wydawane w latach 1903-1905. Powstało w Krakowie a w 1904 roku zostało przeniesione do Lwowa z inicjatywy Władysława Milko. Krytykujące młodopolską literaturę i obyczajowość. Cenione między innymi za karykatury. Jednym z założycieli pisma był Franciszek Czaki.

Mały PrzeglądW
Mały Przegląd

Mały Przegląd – pismo dzieci i młodzieży założone przez Janusza Korczaka w październiku 1926.

Merkuriusz Polski OrdynaryjnyW
Merkuriusz Polski Ordynaryjny

Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej – najstarsza zachowana polska, periodyczna gazeta, drukowana mieszaną czcionką italiką oraz szwabachą, wydana po raz pierwszy w Krakowie 3 stycznia 1661.

Monitor Polski BW
Monitor Polski B

Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski B” – dawny dziennik urzędowy RP, w którym były ogłaszane sprawozdania finansowe wymagane przez ustawę o rachunkowości, ogłoszenia i obwieszczenia przedsiębiorców, a także informacje, komunikaty, ogłoszenia i obwieszczenia organów, instytucji i osób.

Myśl NiepodległaW
Myśl Niepodległa

Myśl Niepodległa – pismo wolnomyślicielskie, antyklerykalne i religioznawcze, z czasem ewoluujące w kierunku antysemickim i uważane za organ pro-endecki.

Nasze WiadomościW
Nasze Wiadomości

Nasze Wiadomości, podtytuł: „Pismo Federacji Młodzieży Walczącej” – wydawnictwo podziemne młodzieżowe. Wydawcą Naszych Wiadomości była Federacja Młodzieży Walczącej.

Niebieska eRkaW
Niebieska eRka

Niebieska eRka – oficjalna publikacja Ruchu Chorzów, ukazywała się w latach 2012–2015. Od 14 września 2012 roku wydawana była w formie bezpłatnej gazety ukazującej się w dniu meczu zespołu rozgrywanego na stadionie przy ul. Cichej. Publikację w nakładzie 10 tys. egzemplarzy wydawało wydawnictwo Presspekt. Gazeta publikowała informacje z zakresu sportu i tematyki związanej bezpośrednio z klubem, skierowana była do fanów zespołu.

Noworocznik Katolicki dla DamW
Noworocznik Katolicki dla Dam

Noworocznik Katolicki dla Dam – pismo wydane w Krakowie w roku 1855 z inicjatywy Walerego Wielogłowskiego. Było to pierwsze w dziejach prasy krakowskiej pismo poświęcone sprawom kobiecym. Opowiadało się przeciw udziałowi kobiet w życiu politycznym i społecznym. Pismo nie spotkało się z zainteresowaniem czytelników – ukazał się tylko jeden numer.

Prasa tajna 1861–1864W
Prasa tajna 1861–1864

Prasa tajna 1861–1864 – polskie czasopisma, ulotki, odezwy, broszury, biuletyny i inne druki, wydawane w okresie przygotowań do powstania styczniowego oraz w czasie powstania (1863–1864), niejawnie, często nieregularnie i w małych nakładach. Stosowano różne techniki powielania materiałów, od ręcznego przepisywania, poprzez litografowanie rękopisów, do druku metodami zecerskimi.

Przedświt (czasopismo socjalistyczne)W
Przedświt (czasopismo socjalistyczne)

"Przedświt" − pismo socjalistyczne wychodzące w latach 1881−1920, początkowo jako pismo Socjalno-Rewolucyjnej Partia "Proletariat", a następnie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Pszczółka KrakowskaW
Pszczółka Krakowska

Pszczółka Krakowska – pismo literacko-rozrywkowe wydawane w Krakowie od października 1819 do grudnia 1822 roku pod redakcją Konstantego Majeranowskiego, który był również wydawcą pisma.

Rota (pismo)W
Rota (pismo)

Rota – czasopismo radomskiego Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania wydawane od lipca 1981 r. do czasu wprowadzenia stanu wojennego.

Równość (czasopismo PPSD)W
Równość (czasopismo PPSD)

„Równość” – czasopismo społeczno-polityczne wydawane w Cieszynie od 24 czerwca 1897 roku do 29 czerwca 1901 roku, organ prasowy Polskiej Partii Socjalno-Demokratycznej Galicji i Śląska Cieszyńskiego na terenie Śląska Cieszyńskiego. Redaktorem naczelnym pisma był Tadeusz Reger.

Serwis Informacyjny FMWW
Serwis Informacyjny FMW

Serwis Informacyjny CZI FMW – młodzieżowe wydawnictwo podziemne. Pierwsze regularne wydawnictwo Federacji Młodzieży Walczącej. Było drugim tytułem prasowym FMW, po przejętym przez FMW warszawskim piśmie BUNT, które po ukazaniu się Serwisu Informacyjnego CZI FMW, zakończyło swoją działalność.

Skarb RodzinnyW
Skarb Rodzinny

Skarb Rodzinny – pierwsze polskie czasopismo religijne zgromadzenia werbistów.

Tumult (czasopismo)W
Tumult (czasopismo)

Tumult – niezależne pismo społeczno-kulturalne ukazujące się w Krakowie w latach 1988 – 1996.

Uczeń PolskiW
Uczeń Polski

Uczeń Polski – niezależne pismo młodzieży szkolnej, wydawane poza cenzurą w latach 1979-1989.

Warszawski Rocznik LiterackiW
Warszawski Rocznik Literacki

Warszawski Rocznik Literacki poświęcony Literaturze, Oświacie, Bibliografii i Księgarstwu – periodyk wydawany w Warszawie w latach 1872-1882. Jego redaktorem był Stanisław Jan Czarnowski.

Wiadomości Polskie (1914–1919)W
Wiadomości Polskie (1914–1919)

Wiadomości Polskie – czasopismo polskie z lat 1914–1919 wydawane w Cieszynie i Piotrkowie. Założone i wydawane przez Stanisława Kota w ramach Biura Prasowego Naczelnego Komitetu Narodowego.

Z Dnia na DzieńW
Z Dnia na Dzień

Z Dnia na Dzień – czasopismo bezdebitowe, serwis informacyjny NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, wydawane bez zezwolenia cenzury we Wrocławiu w latach 1981–1990.