Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w KoszalinieW
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie – samorządowa instytucja kultury, prowadząca i rozwijająca sztukę widowiskową w Koszalinie.

Białostocki Ośrodek KulturyW
Białostocki Ośrodek Kultury

Białostocki Ośrodek Kultury – samorządowa instytucja kultury utworzona w 1975 r. podległa miastu Białystok. Główną siedzibą BOK-u od 1981 r. jest budynek przy ul. Legionowej 5, gdzie mieści się kino Forum i klub Fama. Drugim należącym do BOK-u budynkiem jest Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19.

Bielański Ośrodek KulturyW
Bielański Ośrodek Kultury

Bielański Ośrodek Kultury (BOK) – placówka społeczno-kulturalna dzielnicy Bielany, znajduje się przy ul. Goldoniego 1 w Warszawie.

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej GórzeW
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze – galeria sztuki współczesnej założona w 1976 r. Samorządowa instytucja kultury. Do 1998 r. funkcjonowała jako galeria państwowa, od 1999 r. jako galeria miasta Jelenia Góra. Przestrzeń wystawiennicza galerii to dwie sale o powierzchni 100m² i 50m², antresola, piwniczka oraz otwarta klatka schodowa. Galeria prowadzi działalność wydawniczą oraz edukacyjną, jest miejscem niekomercyjnego podejścia do sztuki, żywo reagującym na zjawiska aktualne, preferującym różnorodność programową.

Biuro Wystaw Artystycznych w TarnowieW
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie – miejska instytucja kultury działająca, w obecnym kształcie, od 1996 roku w Tarnowie.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w KatowicachW
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach – galeria sztuki współczesnej powstała w Katowicach w sierpniu 1949, wówczas jako filia Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. Mieści się przy al. Wojciecha Korfantego 6. Godziny otwarcia wystaw: z wyjątkiem poniedziałków; codziennie 10.00 - 18.00.

Bytomskie Centrum KulturyW
Bytomskie Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury – samorządowa instytucja kultury utworzona w 1992 roku przez gminę Bytom z siedzibą w budynku przy placu Karin Stanek 1 w Bytomiu.

Cappella GedanensisW
Cappella Gedanensis

Cappella Gedanensis – gdański zespół wokalno-instrumentalny. Rozpoczął działalność artystyczną w 1981 roku, a w 1992 roku otrzymał status instytucji kultury. Dyrektorem naczelnym jest Marek Więcławek.

Centrum Interpretacji ZabytkuW
Centrum Interpretacji Zabytku

Centrum Interpretacji Zabytku – oddział Muzeum Warszawy prezentujący historię odbudowy warszawskiego Starego Miasta.

Centrum Kulturalno-Kongresowe JordankiW
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa w Toruniu. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 12 grudnia 2015 roku.

Centrum Kultury 105 w KoszalinieW
Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zostało powołane w dniu 1 stycznia 1976r. pod nazwą: Miejski Ośrodek Kultury decyzją ówczesnego Prezydenta Koszalina Bernarda Kokowskiego. Początkowo struktura organizacyjna była skromna, tworzyły ją cztery działy: upowszechnianie wiedzy i amatorskiej twórczości artystycznej, sekcja organizacji imprez, Dział organizacyjno – gospodarczy i sekcja finansowo-księgowa. W trakcie rozwijania się placówki rosła liczba działających w niej zespołów.

Centrum Kultury KarolinkaW
Centrum Kultury Karolinka

Centrum Kultury Karolinka – samorządowa instytucja kultury o ponad 40-letniej historii z siedzibą w Radzionkowie.

Centrum Kultury w LublinieW
Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie – jedna z największych samorządowych instytucji kulturalno-edukacyjnych Lublina. Swoją siedzibę ma w późnobarokowym kompleksie poklasztornym ss. Wizytek, zlokalizowanym w centrum miasta, na ul. Peowiaków 12.

Centrum Myśli Jana Pawła IIW
Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II – instytucja kultury m.st. Warszawy, zajmująca się badaniem, dokumentowaniem i upowszechnianiem nauczania Jana Pawła II. Centrum kładzie szczególny nacisk na pracę z młodzieżą, stanowi miejsce spotkań osób zainspirowanych pontyfikatem Jana Pawła II. Instytucja rozpoczęła pracę 1 kwietnia 2006 r.

Centrum Promocji KulturyW
Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy – samorządowa instytucja kultury finansowana ze stołecznego budżetu. Zajmuje się organizacją wydarzeń o charakterze kulturalnym. Koordynuje również lokalne przedsięwzięcia artystyczne. Instytucja powstała w wyniku uchwały Rady dawnej Gminy Centrum jako Dzielnicowe Centrum Promocji Kultury. Projektantem jej znaku graficznego jest Piotr Michnikowski.

Centrum Sztuki Współczesnej KronikaW
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

CSW Kronika – od 1991 do 2006 roku galeria, później centrum sztuki współczesnej mieszczące się w Bytomiu.

Dwór Zieleniewskich w TrzebiniW
Dwór Zieleniewskich w Trzebini

Dwór Zieleniewskich – istniejący od XIII w. dwór znajdujący się w Trzebini, w woj. małopolskim, w powiecie chrzanowskim. Nazwa dworu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich – Pauliny i Zbigniewa, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Współcześnie jego właścicielem jest Gmina Trzebinia, która prowadzi w nim działalność kulturalną i hotelową.

Festiwal Młodych Talentów GramyW
Festiwal Młodych Talentów Gramy

Festiwal Młodych Talentów - współczesna edycja ogólnopolskiego konkursu muzycznego, nawiązującego do Festiwalu Młodych Talentów, który był organizowany w Szczecinie w latach sześćdziesiątych. Zasadniczą ideą festiwalu jest promocja twórczości młodych polskich twórców z rozmaitych gatunków muzycznych.

Filharmonia KaliskaW
Filharmonia Kaliska

Filharmonia Kaliska (FK) – filharmonia w Kaliszu, samorządowa instytucja kultury założona w 1974 jako Kaliska Orkiestra Symfoniczna; jedna z dwóch filharmonii w województwie wielkopolskim.

Galeria Fotografii Miasta RzeszowaW
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa – samorządowa jednostka organizacyjna, zajmująca się działalnością wystawienniczą w dziedzinie fotografii artystycznej, utworzona w 1992 roku w Rzeszowie.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w KaliszuW
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu – galeria sztuki współczesnej w Kaliszu, założona w 1977 przez Centralne Biuro Wystaw Artystycznych jako Biuro Wystaw Artystycznych w Kaliszu (BWA), od 1979 gromadzi zbiory własne, od 1989 samorządowa instytucja kultury m. Kalisza.

Gminny Ośrodek Kultury w MogilanachW
Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach – samorządowa instytucja kultury działająca na terenie gminy Mogilany.

Krośnieńska Biblioteka PublicznaW
Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Krośnieńska Biblioteka Publiczna – miejska samorządowa instytucja kultury, prowadzona przez Krosno, miasto na prawach powiatu w woj. podkarpackim, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich konkursach i akcjach promujących czytelnictwo, laureatka m.in. Medalu Biliotheca Magna Perennisque i Nagrody FRDL za wybitne przedsięwzięcia o charakterze kulturowym i kulturotwórczym.

Książnica StargardzkaW
Książnica Stargardzka

Książnica Stargardzka - samorządowa instytucja kultury gminy-miasta Stargard. Powstała 25 marca 2003 w wyniku przekształcenia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Książnica Stargardzka obejmuje nadzór merytoryczny nad bibliotekami na terenie powiatu stargardzkiego.

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w LeżajskuW
Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku – samorządowa instytucja kultury o charakterze publicznym, działająca na terenie Leżajska, w ramach Miejskiego Centrum Kultury. Mieści się w zabytkowym budynku Towarzystwa Oświatowego "Proświta" z 1913 roku przy ul. Jarosławskiej 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w RadzionkowieW
Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie – samorządowa instytucja kultury w Radzionkowie. Posiada dwie placówki dogodnie zlokalizowane w różnych częściach miasta. Do podstawowych zadań MBP należy:gromadzenie,przechowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych, ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów dotyczących Gminy Radzionków; udostępnianie zbiorów bibliotecznych na miejscu oraz wypożyczanie dokumentów na zewnątrz; organizowanie i prowadzenie działalności informacyjnej; popularyzacja książki i czytelnictwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w SzczecinieW
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie – jedna z placówek kulturalnych miasta. Terenem działania Biblioteki Publicznej jest Szczecin, na obszarze którego rozmieszczone są trzydzieści cztery filie Biblioteki oraz Magazyn Rezerwy Zbiorów Bibliotecznych. Centralną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie jest budynek znajdujący się przy ulicy Józefa Marii Hoene-Wrońskiego 1.

Muzeum Dulag 121W
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 – muzeum w Pruszkowie, utworzone w 2010 roku, dokumentujące historię niemieckiego obozu przejściowego Dulag 121 oraz losy mieszkańców Warszawy wypędzonych z miasta w czasie powstania 1944 roku. Muzeum stanowi samorządową instytucję kultury powiatu pruszkowskiego. Mieści się na obrzeżach dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w specjalnie na ten cel zaprojektowanym budynku.

Muzeum Emigracji w GdyniW
Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni – muzeum historyczne w Gdyni, samorządowa instytucja kultury Gdyni, założone w lutym 2012, udostępnione publiczności 16 maja 2015. Placówka dokumentuje historię emigracji Polaków.

Muzeum Piaśnickie w WejherowieW
Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

Muzeum Piaśnickie – muzeum historyczne w Wejherowie, państwowa instytucja kultury, filia Muzeum Stutthof, założone 16 grudnia 2015. Placówka dokumentuje historię niemieckich zbrodni popełnionych na terenie Pomorza podczas II wojny światowej, w szczególności masowe egzekucje w Piaśnicy.

Muzeum Powstania WarszawskiegoW
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego – muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, utworzone w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Główne wejście do muzeum znajduje się od strony ul. Przyokopowej.

Muzeum SopotuW
Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu – muzeum historyczne w Sopocie, samorządowa instytucja kultury miasta, założone w 2001. Placówka dokumentuje historię miasta i regionu w ekspozycji stałej i wystawach czasowych.

Muzeum Warszawskiej PragiW
Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawskiej Pragi – muzeum w Warszawie poświęcone Pradze – prawobrzeżnej części miasta – i jej dziedzictwu. Jest oddziałem Muzeum Warszawy.

Pałac w RybnejW
Pałac w Rybnej

Pałac w Rybnej – zabytkowy pałac znajdujący się w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Rybna; samorządowa instytucja kultury Gminy Tarnowskie Góry.

Miejski Ośrodek Kultury w PolicachW
Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Miejski Ośrodek Kultury – instytucja kultury działająca w Policach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w PrzeworskuW
Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w Przeworsku

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w Przeworsku – samorządowa instytucja kultury o charakterze publicznym, działająca na terenie Przeworska. Mieści się w Gmachu Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" przy ul. Piłsudskiego 8.

Szczecińska Agencja ArtystycznaW
Szczecińska Agencja Artystyczna

Szczecińska Agencja Artystyczna jest miejską instytucją kultury organizującą wydarzenia o charakterze kulturalnym, artystycznym i rozrywkowym. Jest jedną z najstarszych polskich agencji artystycznych. Początki jej historii sięgają schyłku lat 40., kiedy tworzono państwowość polską na Pomorzu Zachodnim. Funkcjonującą do dziś nazwę przyjęła w 1975 r.

Szydłowieckie Centrum Kultury – ZamekW
Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, skr. SCK Zamek ; – ośrodek kultury finansowany przez samorząd gminy w Szydłowcu, mający swoją siedzibę w miejscowym zamku.

Tarnowskie Centrum KulturyW
Tarnowskie Centrum Kultury

Tarnowskie Centrum Kultury (TCK) – instytucja kulturalna miasta Tarnowa, powstała w 1992 roku w wyniku przekształcenia, przez Radę Miejską, dotychczasowego Tarnowskiego Ośrodka Kultury. Siedzibą TCK jest Kamienica Ratajewiczowska.

Trzcianecki Dom KulturyW
Trzcianecki Dom Kultury

Trzcianecki Dom Kultury – instytucja samorządowa, zajmująca się rozwijaniem zainteresowań i zaspokajaniem potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta i gminy Trzcianka.

Warsztaty KulturyW
Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie – samorządowa instytucja kultury miasta Lublin powstała w 2009 roku. Instytucja prowadzi długofalowe programy rozwoju, oparte na wspólnocie lubelskich operatorów i odbiorców kultury, działających razem i wspierających się wzajemnie. Siedziba instytucji znajduje się przy ulicy Grodzkiej 5a oraz Grodzkiej 7 w Lublinie.

Willa NOT w TrzebiniW
Willa NOT w Trzebini

Willa NOT – budynek znajdujący się w północno-zachodniej części Trzebini, na obszarze osiedla Siersza przy ul. Grunwaldzkiej 29.

Wrzesiński Ośrodek KulturyW
Wrzesiński Ośrodek Kultury

Wrzesiński Ośrodek Kultury – budynek użyteczności publicznej położony przy ul. Kościuszki 21 we Wrześni, znajdujący się w pobliżu historycznego zespołu koszar; jednocześnie samorządowa jednostka kultury prowadzona przez miasto i gminę Września.