Stadion Aleja Wodzisław Śląski – wielofunkcyjny stadion, którego właścicielem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Wodzisław Śląski. Swoje mecze rozgrywa na nim Odra Wodzisław Śląski, MKP Centrum Wodzisław Śląski, żeński SWD Wodzisław Śląski.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej – stadion piłkarski, mieszczący się w Bielsku-Białej, wybudowany w 1927 roku, zmodernizowany w latach 50. XX wieku. Pierwotnie pełnił funkcję zarówno stadionu piłkarskiego, jak i lekkoatletycznego. Budowa nowego stadionu rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Oficjalnie została zakończona 30 czerwca 2015 roku, ale na skutek różnych opóźnień i zaniedbań oficjalne otwarcie miało miejsce 8 października 2016 roku.

Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju – monitorowany obiekt sportowy znajdujący się na terenie Jastrzębia-Zdroju należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z 6 tys. miejscami siedzącymi. Stadion okryty jest płytą trawiastą, posiada rozbudowane zaplecze z salą gimnastyczną, siłownią oraz sauną. W 2007 przeszedł modernizację, która zapewniła mu licencję na odbywanie meczów na poziomie II ligi.
Stadion Miejski w Jaworznie – stadion piłkarski, znajdujący się w Jaworznie w dzielnicy Śródmieście. Jest własnością Miasta Jaworzna. Użytkuje go drużyna piłkarska Szczakowianka Jaworzno i Victoria Jaworzno. W sezonie piłkarskim 2002/2003 obiekt spełniał wymogi Ekstraklasy, wówczas mecze pierwszoligowe rozgrywała na tym obiekcie drużyna piłkarska Szczakowianka Jaworzno.

Stadion GKS Katowice – stadion położony na terenie Parku Śląskiego, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna GKS Katowice. W przeszłości należał do najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Budowany i modernizowany na podstawie najlepszych światowych rozwiązań, wzorowany jest na średniej wielkości obiektach zachodnioeuropejskich. Obecnie wymaga modernizacji, potrzebnej dla odzyskania dawnej świetności.
Stadion Miejski w Knurowie mieści się na ul. Dworcowej 28 w Knurowie, przy Kopalni Węgla Kamiennego Knurów. Na tym stadionie swoje mecze rozgrywa Concordia Knurów.

Miejski Stadion Piłkarski Raków – stadion piłki nożnej w Częstochowie, na którym spotkania rozgrywają kluby RKS Raków Częstochowa i Gol Częstochowa. Obiekt znajduje się w dzielnicy Raków, przy ulicy Bolesława Limanowskiego 83.

Stadion Ruchu Chorzów – kompleks sportowy zbudowany w latach 1934-1935 na podstawie projektu inż. Nowaka na terenie Wielkich Hajduk, na którym rozgrywa swoje mecze drużyna piłkarska Ruchu Chorzów.
Stadion Miejski w Rybniku może pomieścić 10 304 osoby. Wszystkie miejsca są siedzące. Stadion jest oświetlony lampami o natężeniu 1200 luksów.

Stadion Ludowy – stadion położony w Sosnowcu w dzielnicy Stary Sosnowiec, na którym swoje mecze rozgrywa zespół piłkarski Zagłębie Sosnowiec.

Stadion AKS-u Chorzów – nieistniejący już wielofunkcyjny stadion w Chorzowie, w Polsce. Istniał w latach 1927–2004. Mógł pomieścić 8000 widzów. Z obiektu korzystali sportowcy klubu AKS Chorzów.

Stadion AKS-u Niwka Sosnowiec – stadion piłkarski w Sosnowcu, w Polsce. Obiekt może pomieścić 1000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Stadion CSiR-u – stadion piłkarski w Dąbrowie Górniczej, w Polsce. Obiekt może pomieścić 1000 widzów, z czego 200 miejsc jest siedzących. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

Stadion Grunwaldu Ruda Śląska – stadion piłkarski w Rudzie Śląskiej-Halembie, w Polsce. Obiekt może pomieścić około 3000 widzów, z czego 528 miejsc jest siedzących. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu Grunwald Ruda Śląska. Obiekt gościł rozgrywki II ligi w sezonach 1998/99 i 1999/00 z udziałem tego zespołu.

Stadion im. Edwarda Szymkowiaka – stadion piłkarski w Bytomiu, wybudowany w 1929 roku.

Stadion im. Jana Ciszewskiego – stadion piłkarski w Sosnowcu, w Polsce. Został otwarty w 1926 roku. Może pomieścić 700 widzów. Na stadionie swoje spotkania rozgrywają piłkarki klubu Czarni Sosnowiec. Obiekt nosi imię Jana Ciszewskiego, znanego komentatora sportowego pochodzącego z Sosnowca.

Stadion im. Józefa Pawełczyka – wielofunkcyjny stadion w Czeladzi, w Polsce. Obiekt powstał w okresie międzywojennym. Może pomieścić 1300 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu CKS Czeladź.

Stadion im. Józefa Waliczka – stadion piłkarski w Górze, w województwie śląskim, w Polsce. Został otwarty 15 lipca 2002 roku. Może pomieścić 950 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Nadwiślan Góra.

Stadion im. Karola Fuchsa – stadion piłkarski w Jaworznie, w Polsce. Został otwarty 3 lipca 1927 roku. Może pomieścić około 2000 widzów, z czego 314 na zadaszonej trybunie głównej. Swoje spotkania w przeszłości rozgrywali na nim piłkarze klubu Szczakowianka Jaworzno.

Stadion im. Ryszarda Pieca – stadion piłkarski w Świętochłowicach, w Polsce. Obiekt może pomieścić 1000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Naprzód Lipiny.

Stadion Miejski Rapid – stadion piłkarski w Katowicach, w Polsce. Obiekt może pomieścić 1000 widzów.
Stadion Miejski w Gliwicach im. Piotra Wieczorka – stadion piłkarski w Gliwicach o pojemności 9913 widzów. Swoje mecze rozgrywa na nim klub Piast Gliwice.

Stadion Miejski – stadion sportowy w Pszowie, w Polsce. Został otwarty w 1935 roku. Może pomieścić 6000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Górnik Pszów. W sezonach 1988/89, 1991/92 oraz 1992/93 obiekt gościł występy tego zespołu w II lidze.

Stadion Miejski – nieistniejący już wielofunkcyjny stadion w Tychach, w Polsce. Istniał w latach 1970–2013. Swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze GKS-u Tychy. Pod koniec swojego istnienia mógł pomieścić 12 000 widzów. W latach 2013–2015 w miejscu starego obiektu powstał nowy, typowo piłkarski Stadion Miejski na ponad 15 000 widzów.
Stadion Milenium – stadion sportowy w Wojkowicach, w Polsce. Został otwarty 22 lipca 1960 roku. Może pomieścić 500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Górnik Wojkowice.

Stadion MOSiR-u – wielofunkcyjny stadion w Cieszynie, w Polsce. Został otwarty w 1931 roku. Może pomieścić 4000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Piast Cieszyn.

Stadion MOSiR-u – stadion sportowy w Myszkowie, w Polsce. Obiekt może pomieścić 780 widzów, z czego 480 miejsc jest siedzących. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu MKS Myszków, który w latach 1994–2002 występował w II lidze.

Stadion MOSiR-u – stadion piłkarski w Radlinie, w Polsce. Obiekt może pomieścić 350 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Górnik Radlin. W latach 1950–1955, 1957 oraz 1959 zespół ten występował w I lidze. Obiekt położony jest przy linii kolejowej. W czasach największych sukcesów klubu pociągi z kibicami zatrzymywały się kilkaset metrów przed stacją kolejową, właśnie obok stadionu. W tym okresie niektóre ze spotkań Górnika odbywały się także w Rybniku.

Stadion na Górce – stadion piłkarski w Bielsku-Białej, w Polsce. Został otwarty 24 września 1911 roku, co najprawdopodobniej czyni go najstarszym funkcjonującym dotąd stadionem w kraju. Do 1997 roku swoje spotkania na obiekcie rozgrywali piłkarze klubu BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Obecnie stadion służy głównie drużynom młodzieżowym oraz jako obiekt treningowy. Pojemność stadionu wynosi 660 widzów, obiekt wyposażony jest w sztuczną murawę i oświetlenie.

Stadion na Kalinie – nieistniejący już stadion piłkarski w Chorzowie, w Polsce. Istniał od roku 1918 do lat 50. XX wieku. Mógł pomieścić 2000 widzów. Na obiekcie swoje spotkania rozgrywali piłkarze Ruchu Wielkie Hajduki.

Stadion Naprzodu Rydułtowy – stadion sportowy w Rydułtowach, w Polsce. Może pomieścić 5500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Naprzód Rydułtowy.

Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie – stadion piłkarsko-lekkoatletyczny znajdujący się w Będzinie przy ul. Sportowej 4. Jest to główny obiekt IV ligowej drużyny Sarmacji Będzin. Swoje spotkania rozgrywa na nim także zespół futbolu amerykańskiego Zagłębie Steelers.

Stadion OSiR-u – wielofunkcyjny stadion sportowy położony w Raciborzu w dzielnicy Ostróg, na terenie miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zbudowany został w latach 1964–1971 w czynie społecznym przez mieszkańców Raciborza. Po wybudowaniu jego pojemność wynosiła 30 000 widzów. Po powodzi w 1997 obiekt został wyremontowany, drewniane ławki zastąpiono plastikowymi siedzeniami, miejsca na łukach natomiast zlikwidowano. Zmniejszyło to pojemność do około 10 000. Na stadionie swoje spotkania rozgrywają piłkarze klubu Unia Racibórz.

Stadion Piasta Gliwice – istniejący w latach 1927–2010 wielofunkcyjny stadion w Gliwicach, w Polsce. Pod koniec swojego istnienia mógł pomieścić 6000 widzów. W latach 2010–2011 w miejscu starego obiektu powstał nowy, typowo piłkarski Stadion Miejski na ok. 10 000 widzów.

Stadion Podlesianki Katowice – stadion piłkarski w Katowicach, w Polsce. Obiekt może pomieścić 1000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Podlesianka Katowice, a także piłkarki GKS-u Katowice.

Stadion Rozwoju Katowice – stadion sportowy w Katowicach, w Polsce. Został otwarty w 1974 roku. Może pomieścić 2472 widzów. Do 2019 roku swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze klubu Rozwój Katowice.

Stadion Ruchu Radzionków – stadion piłkarski przy ul. Narutowicza 11 w Bytomiu, w dzielnicy Stroszek-Dąbrowa Miejska, eksploatowany w latach 1975–2018.

Stadion Rymera Rybnik – stadion piłkarski w Rybniku, w Polsce. Obiekt może pomieścić 3000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Rymer Rybnik oraz piłkarki zespołu TS ROW Rybnik.

Stadion Skry Częstochowa – nieistniejący już stadion sportowy w Częstochowie, w Polsce. Funkcjonował w latach 1930–1991. Swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze klubu Skra Częstochowa. Obecnie w jego miejscu znajduje się Akademia Polonijna.

Stadion Sparty Lubliniec – wielofunkcyjny stadion w Lublińcu, w Polsce. Obiekt może pomieścić 2200 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Sparta Lubliniec. W 1978 roku stadion był jedną z aren 31. Turnieju Juniorów UEFA. W ramach turnieju na stadionie rozegrano jedno spotkanie fazy grupowej, 7 maja przy 6000 widzów Związek Radziecki pokonał Norwegię 4:0. W 1984 roku obiekt gościł także mecz juniorskich reprezentacji Polski i Rumunii.

Stadion Sparty Zabrze – stadion sportowy w Zabrzu, w Polsce. Obiekt może pomieścić 13 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Sparta Zabrze oraz piłkarki zespołu KKS Zabrze.
Stadion Unii Racibórz – stadion piłkarski w Raciborzu położony w dzielnicy Płonia przy ulicy Srebrnej 12. Pojemność stadionu wynosi 2500 widzów, z czego 1140 to miejsca siedzące. Na przeciwległej stronie boiska znajduje się również sektor dla gości. Swoje mecze na stadionie w przeszłości rozgrywali piłkarze KP Unii Racibórz oraz piłkarki RTP Unii Racibórz.

Stadion XX-lecia PRL – nieistniejący już wielofunkcyjny stadion w Gliwicach, w Polsce. Istniał w latach 1936–2013. Mógł pomieścić 36 000 widzów. W latach 2013–2018 w jego miejscu wybudowano halę widowiskowo-sportową Arena Gliwice.

Stadion Zagłębianki Dąbrowa Górnicza – nieistniejący już wielofunkcyjny stadion w Dąbrowie Górniczej, w Polsce. Istniał od lat 30. XX wieku do roku 2013. Mógł pomieścić 10 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze klubu Zagłębianka Dąbrowa Górnicza.

Stolzle Stadion STO – stadion piłkarski w Częstochowie, w Polsce. Obiekt może pomieścić 990 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Skra Częstochowa.

Stadion Śląski – wielofunkcyjny stadion sportowy, położony na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Operatorem obiektu jest Stadion Śląski Sp. z o.o.. Od sierpnia 2020 r. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stadionów w Polsce i jednym z najbardziej identyfikującym region, obiektem sportowym, rekreacyjnym i kulturalnym.

Stadion OSiR Skałka – stadion w Świętochłowicach-Piaśnikach. Wchodzi w skład kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Od października 2014 r. patronem stadionu jest Paweł Waloszek, a pełna nazwa brzmi: Stadion Skałka im. Pawła Waloszka.

Stadion miejski w Tychach – stadion piłkarski wykorzystywany przez klub sportowy GKS Tychy. Może pomieścić 15 300 widzów. Właścicielem stadionu jest miasto Tychy, a zarządza nim Tyski Sport S.A. Obiekt został wybudowany w latach 2013–2015 w miejscu dawnego Stadionu Miejskiego.

Stadion im. Ernesta Pohla – przebudowywany stadion piłkarski znajdujący się w Zabrzu przy ulicy Roosevelta 81. Docelowo obiekt będzie miał 31 871 miejsc siedzących. Wymiary boiska to 105 x 68 metrów.

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego – stadion piłkarski mieszczący się w centrum Zawiercia. Obiekt jest własnością OSiR Zawiercie.