Województwo augustowskie – województwo Królestwa Polskiego istniejące w latach 1816–1837 ze stolicą w Suwałkach.

Cmentarz mahometański w Suwałkach – mizar znajdujący się przy ulicy Zarzecze. Wchodzi w skład kompleksu-zespołu cmentarzy siedmiu wyznań. Kompleks stanowi doskonały przykład wielokulturowości miasta. Wchodzące w jego skład cmentarze oddzielają niewysokie murki. Sąsiadują tu ze sobą groby rzymskokatolickie, ewangelickie, prawosławne, staroobrzędowców, żydowskie i muzułmańskie.

Gubernia suwalska – jednostka podziału terytorialnego Rosji w Królestwie Kongresowym, istniejąca w latach 1867–1915.
Korpus Ziemi Suwalskiej – nazwa pierwszej na Suwalszczyźnie organizacji konspiracyjnej w czasie II wojny światowej.

Okręg wyborczy nr 43 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (1993–2001) obejmował województwo suwalskie. W ówczesnym kształcie został utworzony w 1993. Wybieranych było w nim 5 posłów w systemie proporcjonalnym.
Stalag I F Sudauen – obóz jeńców wojennych nieopodal Suwałk, obecnie na terenie osiedla Północ. Obóz funkcjonował w czerwcu i lipcu 1941 roku jako Oflag 68, a od jesieni 1942 jako Stalag I/F Sudauen. Powierzchnia obozu wynosiła ok. 50 ha. Na części byłego stalagu, obecnie mieści się Cmentarz Żołnierzy Radzieckich

Województwo suwalskie – województwo ze stolicą w Suwałkach, jedno z 49 istniejących w latach 1975–1998. Pod względem obszaru stanowiło drugie po olsztyńskim województwo w Polsce. Teren tego województwa wchodzi obecnie w skład województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Umowa suwalska – polsko-litewska umowa wojskowa podpisana 7 października 1920 w Suwałkach, dotyczyła porozumienia w sprawie zawieszenia broni i ustalenia linii demarkacyjnej na Suwalszczyźnie.