
Salo Wittmayer Baron (ur. 26 maja 1895 w Tarnowie, zm. 25 listopada 1989 w Nowym Jorku) – amerykański historyk polsko-żydowskiego pochodzenia. Uznawany za "największego żydowskiego historyka XX wieku", Baron wykładał na Uniwersytecie Columbia od 1930 roku aż do swojej rezygnacji w 1963 roku.

Peter Becker – austriacki historyk, profesor na Uniwersytecie Wiedeńskim. Specjalizuje się w historii Austrii oraz historii XIX i XX wieku.

Alfred von Domaszewski − austriacki historyk.

Alfons Dopsch – austriacki historyk (mediewista) i dyplomata.

Eduard Duller – poeta i historyk niemiecko-austriacki.

Edmund Glaise von Horstenau – austriacki wojskowy, historyk i polityk, działacz ruchu narodowosocjalistycznego.

Brigitte Hamann – austriacka historyk niemieckiego pochodzenia.

Siegmund von Herberstein – austriacki baron, polityk, historyk i dyplomata.

Herbert Hunger – austriacki historyk, bizantynolog.

Johann Loserth – austriacki historyk reformacji.
Andreas Maislinger – austriacki historyk i politolog. W 1992 stworzył organizację „Austriacka Służba Pamięci”.

Max Nettlau – niemiecki anarchista i historyk.
Ludwig von Pastor – wieloletni dyrektor austriackiego Instytutu Historii w Rzymie, a następnie przedstawiciel Austrii przy Watykanie. Jako pierwszy korzystał z zasobów Tajnego Archiwum Watykańskiego po jego otwarciu dla badaczy przez papieża Leona XIII. Rezultatem była monumentalna, szesnastotomowa Historia papieży od końca średniowiecza, rozpoczynająca się od Klemensa V i obejmująca pięćdziesiąt sześć pontyfikatów aż do Piusa VI.

Walter Scheidel – austriacki historyk, profesor i wykładowca na Uniwersytecie Stanforda, zajmujący się zagadnieniami z zakresu historii gospodarczej i społecznej a także historii porównawczej, z naciskiem na demografię historyczną, rynek pracy, nierówności dochodowe oraz rozwój państwa.

Theodor von Sickel – niemiecko-austriacki historyk. Specjalizował się w historii europejskiej wczesnego średniowiecza, jest uważany za twórcę nowoczesnej dyplomatyki.