Gabriela MakowieckaW
Gabriela Makowiecka

Gabriela Makowiecka, polska hispanistka i pionierka hiszpańskiej slawistyki, pisarka, profesor Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Zajmowała się badaniami nad polsko-hiszpańskimi związkami literackimi.

August L. MayerW
August L. Mayer

August Liebmann Mayer – niemiecki historyk sztuki i hispanista. Był uczniem Heinricha Wölfflina (1864–1945). Specjalizował się malarstwie hiszpańskim okresu Złotego Wieku, jako pierwszy zastosował nowoczesną metodologię w badaniu historii sztuki hiszpańskiej. Z pochodzenia był Żydem, zginął w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, pięć dni po deportacji z Drancy we Francji.

Ramón Menéndez PidalW
Ramón Menéndez Pidal

Ramón Menéndez Pidal – filolog, hispanista, romanista i historyk.

Ramón de Mesonero RomanosW
Ramón de Mesonero Romanos

Ramón de Mesonero Romanos – hiszpański pisarz.

Joanna Nowak-MichalskaW
Joanna Nowak-Michalska

Joanna Nowak-Michalska – językoznawczyni polska specjalizująca się w języku hiszpańskim, doktor nauk humanistycznych związana z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Bada m.in. lunfardo - żargon argentyńskiej odmiany języka hiszpańskiego używany w Buenos Aires i regionie La Plata.

Leonard RettelW
Leonard Rettel

Leonard Łazarz Rettel, pseudonim „Jan Zamostowski” – polski działacz polityczny, pisarz, poeta i tłumacz, pierwszy polski hispanista, belwederczyk, kapitan - żołnierz-ochotnik 20 Pułku Piechoty Liniowej w powstaniu listopadowym, dobry mówca, emigrant na Wielkiej Emigracji. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari 17 kwietnia 1831 po bitwie pod Liwem.

Ángel RosenblatW
Ángel Rosenblat

Ángel Rosenblat - filolog i hispanista, założyciel i wieloletni dyrektor Instytutu Filologicznego "Andres Bello" (IFAB) na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli.

Cezary TarachaW
Cezary Taracha

Cezary Taracha – polski historyk, hispanista związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Instytutem Hiszpańsko-Polskim w Lublinie. Kierownik Katedry Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego Instytutu Historii KUL.