
DC Comics, Inc. – jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku, jednej z filii Warner Bros.. Oficjalnie powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego WarnerMedia.

Azyl Arkham – fikcyjny szpital psychiatryczny, występujący w komiksach o przygodach Batmana, które wydawane są przez DC Comics. Szpital Arkham został wprowadzony do komiksów za sprawą Dennisa O’Neila i Irva Novicka w Batman vol.1 #258. Inspiracją dla tej lokacji było Arkham Sanitarium z fikcyjnego miasta Arkham w stanie Massachusetts, które wielokrotnie pojawiało się w utworach H.P. Lovecrafta, zaś samo Arkham Sanitarium było wzorowane na prawdziwym ośrodku Danvers State Hospital w Massachusetts.

Kurt Busiek – amerykański scenarzysta komiksowy. Jego twórczość obejmuje limitowaną serię Marvels, własną serię Astro City oraz czteroletni run The Avengers. Za swoją twórczość Busiek otrzymał wiele nagród branży komiksowej, w tym Nagrodę Harveya dla najlepszego scenarzysty w 1998 r. i Nagrodę Eisnera dla najlepszego scenarzysty w 1999 r.

DC Extended Universe, skrót. DCEU – franczyza obejmująca głównie filmy o superbohaterach produkcji Warner Bros., które zaś oparte są na komiksach DC Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w tym uniwersum stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady.
DMZ – amerykańska seria komiksowa, stworzona przez Briana Wooda (scenariusz) i Riccarda Burchielliego (rysunki), rozgrywająca się w przyszłości i opowiadająca o przygodach Matthew Rotha, dziennikarza w podzielonym zasiekami Nowym Jorku po wojnie domowej w USA. Tytułowa strefa zdemilitaryzoana obejmuje Manhattan, będący pod ostrzałem snajperów, zaś znajdujący się tam ludzie starają się ułożyć normalne życie.

Geoffrey Johns – amerykański scenarzysta komiksowy, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny. W roku 2010 został powołany na stanowisko Dyrektora Kreatywnego DC Entertainment, a w latach 2016-2018 był także prezesem tej firmy. Do jego najważniejszych dzieł należą tytuły z takimi superbohaterami DC Comics, jak Green Lantern, Aquaman, Flash i Superman.

Kryptonit – fikcyjny pierwiastek z komiksów z udziałem Supermana, które wydawane są przez DC Comics. Pierwszy raz pojawił się w 1945 roku w słuchowisku radiowym The Adventures of Superman. W komiksie pojawił się dopiero wraz z wydaniem Superman vol. 1 #61 (1949). Jego nazwa pochodzi od nazwy fikcyjnej planety Krypton, z którego pochodzi, a ta zaś została zaczerpnięta od kryptonu (Kr) - pierwiastka chemicznego, z grupy helowców w układzie okresowym.

Tony Moore – amerykański rysownik komiksowy i autor okładek komiksowych, znany przede wszystkim z narysowania pierwszych sześciu zeszytów i pierwszych 24 okładek serii Żywe trupy dla Image Comics oraz większości zeszytów serii Fear Agent dla Dark Horse Comics.

Grant Morrison – szkocki twórca komiksów i dramatopisarz. Jest znany ze swoich nieliniowych narracji i kontrkulturowych skłonności, które pojawiały się w takich komiksach DC Comics jak Animal Man, Batman, JLA, Action Comics, czy All-Star Superman. Stworzył także komiksy dla Vertigo, takie jak Doom Patrol czy The Invisibles, czy dla Fleetway Publications. Jest też współtwórcą serialu tworzonego dla SciFi Universal pod tytułem Happy!.